Гімназія №1 - найкраща школа Івано-Франківська

 

Український центр оцінювання якості освіти оприлюднив офіційні дані незалежного тестування 2011 року. Газета «Сегодня» починає публікувати щорічний рейтинг шкіл найбільшого обласного центру Західної України - Львова, а також Івано-Франківська.

 

Основна мета - вивести рейтинги середніх навчальних закладів - гімназій, ліцеїв і звичайних шкіл - за рівнем знань, показаних їх випускниками. Таке дослідження буде корисне як для майбутніх поколінь абітурієнтів та їхніх батьків, так і для самих альма-матер, які з введенням зовнішнього тестування працюють в умовах неформального змагання.

 

ЛІДЕРИ. Цього року Львів та Івано-Франківськ - в лідерах за відмінникам в країні. А львів'янки Марта Хомин та Іра Семенюк, які набрали максимум, - 600 балів з трьох предметів, - в трійці кращих випускниць Україні. Обидві - випускниці фізико-математичного ліцею, вже багато років вважається одним з кращих середніх навчальних закладів Львова.

 

Втім, цей рік нетиповий, оскільки в більше ніж 10 школах Львова і стільки ж Івано-Франківська не було випускних класів та тестів у них не писали. Як пояснили нам у Львівському міськуправлінні освіти, це сталося через те, що в 2001 році (коли систему освіти перевели на дванадцятирічку) в цих школах не набрали шестирічних дітей. Тоді багато батьків не захотіли віддавати в перший клас своїх шестирічок, дізнавшись, що вчитися доведеться 12 років замість 11.

 

Ті школи, які крім семирічних набрали і шестирічних діток, мали випускників. Проте в цілому, за словами директорів шкіл і чиновників від освіти, така ситуація не вплинула на рейтинг шкіл. У десятку кращих увійшли навчальні заклади, які завжди випускали найбільше розумників і розумниць.

 

Відмінник. Крім вихованців фізико-математичного ліцею, традиційно блищать знаннями вихідці з класичної гімназії при університеті ім. Франко, академічної гімназії при «Львівській політехніці», «Сихівської» гімназії. Хороші результати показала 45-я школа (навчальна російською) - тут більше половини випускників здали математику і українську на відмінно, третина - історію, і чверть - англійська (і при цьому ніхто не отримав низькі оцінки по жодному предмету).

 

Торік, за словами директора СШ № 45 Володимира Кравченка, його учні були першими з англійської мови в районі, другими з української мови та в трійці кращих з математики (з деяких предметів випереджали класичну гімназію). «Цього року випускники були не такими сильними, як раніше, але надійшли все», - каже директор. Серед кращих в Івано-Франківську - перша гімназія, 23-й ліцей, спецшкола № 5, фізико-технічний ліцей.

 

Двієчник. У Львові двієчників з української мови найбільше в технологічному ліцеї - (36%) і в 17-й Вечірці. Багато відстаючих з історії в СШ № 90 (24%), № 71 (22%). В Івано-Франківську найбільше двієчників по «Інгліш» в 1-й школі (33%), а в Криховецькій школі 20% написали погано історію.

 

Для складання рейтингу  взяли за основу 4 основних предмета, тести з яким проходила найбільша кількість учасників і які були профільними на найпопулярніші спеціальності: українська мова та література, математика, історія України та англійська мова.

 

Від різних шкіл в тестах по одній і тій же дисципліні брало участь різну кількість учнів - від 1-7 до 130-300. Тому для об'єктивності ми не приводили в таблиці результати шкіл з якого-небудь предмету, який на тестах здавали менше 7 учнів, а по з англійської мови - менш менше 5 учнів (у графі стоїть прочерк). Ці заклади ми залишили у вибірці, оскільки в іншому випадку з рейтингу випали б деякі спецшколи з хорошими результатами. Школи, в яких у цьому році не було випускників, до рейтингу не увійшли.

 

Потім ми взяли дані центру оцінювання якості освіти та приплюсували відсотки тих, хто заробив від 173 до 200 балів. На підставі цих цифр в кожному районі і по кожному предмету ми виділили трійки лідерів. У аутсайдери потрапили ті, де найбільший відсоток учнів не добрав покладений мінімум - 124 бали.

 

У першій колонці таблиць відображено кількість учасників від кожної школи, які не набрали мінімально необхідні 124 бали, простіше кажучи, двієчників. А в другій - відсоток тих, хто чесно заробив від 173 до максимальних 200 балів, відмінників.

 

На підставі цих даних в кожному районі і з кожної дисципліни нами виділена трійка шкіл-передовиків (у таблиці позначена зеленим квадратом) і аутсайдерів (у таблиці позначена червоним кружком). І плюс до цього, за отриманими даними ми вивели топ-десятки найкращих шкіл Львова та Івано-Франківська.


03.10.2011 5158 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

735
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2301
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2024
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2041
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6158 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2327 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

199

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1020

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1010

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1270
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

117
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

497
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1957
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26384
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

444
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10359 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7900
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

452
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

300
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

455
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

529
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1462