агенція новин

Геть логіку!

 

 

Брате, який читаєш ці рядки, можливо саме завдяки цьому, незабаром, ти обов‘язково станеш віце-прем‘єром, власником заводу хімдобрив чи продюсером високобюджетного телесеріалу про супермоделей (іншалла!) І тоді у тебе з‘явиться потреба провести масштабну пропагандистську кампанію себе, або розбестити свідомість титульної нації, або здійснити агресивну рекламу чого-небудь генномодифікованого, так ось тоді не переймайся логікою свого месиджу і не турбуйся логічно ув‘язати його з наступним месиджем.

 

Сміливо кажи (тільки не відводь очі від камери): збільшимо пенсії за рахунок зниження податків! Або: піднімемо народжуваність через впровадження контрацептивів! Або: укріпимо незалежність шляхом капітуляції!

 

Людське сприйняття фрагментарне. Натреновані телебаченням мізки вміщують все, що у них потрапить. У вечірніх новинах ми палко обурюємося тим, чим щиро розчулюємося в денному серіалі. Бо новини ми сприймаємо іншою ділянкою кори головного мозку, ніж телесеріали.

 

Саме тому Москва не соромлячись годує нас одночасно слов‘янською єдністю, русскім миромъ та євразійським простором, стравами, які не перетравлюються разом у шлунку, тільки в мозку.

 

Євразійська ідея «мірами розпалювалася і мірами згасала», останні сто років спочатку під опікою НКВД в емігрантських колах, а нині під опікою Газпрому в колах ФСБ. Витікає вона з усвідомлення того, що бути нащадками Чингізхана крутіше, ніж нащадками Рюрика.

 

Дагестанцям, татарам, тувинцям легше впарювати євразійську ідею, ніж ідею слов‘янської єдності. Дивовижним є те, що її впарюють і українцям.

 

В нас багато половецької крові, але ж саме половці найбільше і постраждали від євразійців Чингізхана. Їхні рештки змушені були пристати до африканської ідеї – влаштуватися мамлюками в Каїрі. Втім, якщо в Москві вже вважають себе євразійцями, ми, нащадки половців, цілком можемо вимагати компенсації за геноцид.

 

Якщо Путін зосередився переважно на Євразійському Союзі, то впроваджувати «русскій миръ» він доручив молодшому по званню – Патріархові Кирилу. Кирилові таланить, бо Київський митрополит Володимир Сабодан, який більше полюбляв православ‘я, ніж русскій миръ, нині важко хворий.

 

Христос воскрешав мертвих. Патріарх Московський та ті архієпископи УПЦ, які русскій миръ люблять більше за православний, теж вміють робити чудеса – ховають живих. Вони примудрилися поховати предстоятеля УПЦ не чекаючи на його смерть. Вони страшенно дратуються, коли він подає ознаки життя.

 

Весь «русскій миръ» ґрунтується на плутанині слововживання й історичних перекрученнях. Справді, історична назва України, Білорусії, Новгородщини і Псковщини – Русь. Коли Москва, ще офіційно вважаючись васалом Кримського хана, почала потроху захоплювати ці землі, вона для початку захопила їхню назву. Згодом ця назва вкорінилася, коли в інтересах своєї антиєвропейської політики московсько-петербурзька бюрократія, аби скидатися на Європу, вирішила заперечити своє євразійсько-монгольське минуле.

 

Справжня Русь означала етнос. Росія – до останнього часу була назвою специфічної бюрократичної формації, яка визискувала різні, часто неспоріднені племена.

 

Цікаво, що етногенез в Росії відбувався через заперечення Росії. Значний етнос, який виник у сімнадцятому столітті й розвивався до двадцятого, не має самоназви, але має особливий поведінковий стереотип, типаж, специфічний спосіб сприйняття світу і, навіть, віросповідання. Ми знаємо його, як старовірців. На початок ХХ ст. їх нараховувалося до 20 відсотків населення імперії. Наприкінці ХІХ ст. Петербург і Москва вкрали і їхній типаж. Все, що ми бачимо на «русскоізначальних» полотнах Нєстєрова, Глазунова та інших міфотворців – це старовіри, яких видають за ісконнорусскіх. Вони щиро ненавиділи Росію і поряд з євреями стали основним руйнівним субстратом імперії у 1905 й 1917 роках. До того багато старовірів знаходило притулок на вільній землі – в Україні і ще західніше.

 

До речі, у 1794–1814 роках відбувалася цікава війна між задунайськими запорожцями та некрасівськими козаками (старовірами), які сусідували на Дунаї.

 

Перші напали підступні некрасівці й спалили столицю запорожців Катерлець. Врешті решт запорожці перемогли і закінчили війну взяттям укріпленої столиці некрасівців Дунаївця.

 

Цікаво, що ті й ті перебували під опікою Високої Порти, мали однаковий спосіб життя, однаково (хоча, некрасівці мабуть більше) ненавиділи матушку-Росію, проте, усвідомлювали себе різними народами задовго до того, як москальське дворянство заговорило російською мовою, як австрійський генштаб вигадав Україну (хоча, насправді її вигадав Господь Бог).

 

Другий значний етнос на території Росії почав штучно формуватися після наполеонівських воєн. Термін «великороси» став широко вживатися при Миколі І, але остаточно великоросійський етнос сформував лише Сталін. Русскій миръ – це на 99% Совєтський мир. Совєтський мир – це на 99% Гулаг, на 1% - православіє. Ще нещодавно Кирил Гундяєв для впровадження Русскаго мира мав би обіймати посаду начальника головного управління лагерів при МГБ СССР, а нині – він патріарх.

 

«Слов‘янська єдність» виникла, як пропагандистське забезпечення Російсько-турецьких воєн на Балканах. Вона мала б називатися Московсько-Сербською єдністю, бо всі інші слов‘янські народи майже в усіх війнах виступали на боці ворогів Росії. Нам слов‘янську єдність часто проповідують ті, хто з 1948-го року не в стані добитися семітської єдності. Незважаючи на те, що між арабами і євреями значно більше спільного, ніж між слов‘янами.

 

Нажаль, багато євреїв орієнтуються на Москву, а не Єрусалим і плекають у собі радянську, а не сіоністську самосвідомість.

 

Вони стали неоціненим надбанням Русского мира, вони дуже доклалися до його створення. Російська література ХХ ст. переважає українську з тієї причини, що радянські євреї усвідомили себе російськими поетами. Радянська фізика, математика, поезія, репресивний апарат і слов‘янська єдність – значною мірою заслуги радянських євреїв. СССР мав рацію, коли перешкоджав їхньому виїзду до Ізраїлю.

 

Українці повинні кинути всі сили на допомогу «Сохнуту», «Бейтару», синагогам усіх «толків», аби якомога більше євреїв усвідомили, що вони – ізраїльтяни, а  не росіяни, інакше від слов‘янської єдності нам не відбитися.

 

Дмитро Корчинський

Для tsn.ua

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1817 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

595
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1786
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1402
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

916
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5860 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

520

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2297 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

820 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2658
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

471
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

413 1
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

1133
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

228
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

536
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1009
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області. Мове йде про магазин "Колібріс" в місті Богородчани, пише Фіртка. Як розповідає Ірина Федів, вона мала намір купити квасолю та сир, проте, продукти були ду

1293 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5366 3
20.09.2019

Прикарпатець Віктор Худяк опублікував в мережі Фейсбук світлини наближення зими, відзняті на горі Паренки (1735 м).

1943 1
19.09.2019

На прилавках магазинів зустрічається масло селянське солодковершкове "Карпатське" 73% жиру.

3534