агенція новин

Геппі та Енд

Любов до Батьківщини теж потребує оновлення. І не лише у вигляді облич молодих патріотично налаштованих депутатів. Старосвітські шати ідеологій зношуються, героїчні діяння давнини відкочовують до фентезійних романів, а товста хитра глобалістична міль виїдає у дідівських строях великі діри. Мобілізовані хвілармоніями культурники похапливо, криво та патріархально пришивають латки.

А міль тим часом нахабнішає, хрумтить і підло підкрадається до найсвятішого. Данським королівством розповзається запашок пробзділої свіжості. Тоді до професійних патріотів приходять професійні іміджмейкери. Досвідчені технологи зовнішнього. З проектами нового «ідеологічного одягу».

«В модерному світі, -- кажуть вони, -- класична трансляція патріотичної ідеології перестала бути ефективною. Сучасна молодь асоціює звичну патріотичну риторику з відсталими пропагандистськими гаслами та школярськими напученнями. Для патріотичних ідей ми розробили нові інтелектуальні бренди, що базуються на найновіших гамериканських технологіях».

«А чи є у вас, часом, щось таке історичне?», -- питають в рекламних людей професійні патріоти.

«Історичне – не актуальне. Атстой, печерні втики» -- відповідають бадьорі фахівці з каталогами.

«Втики втиками, хлопці, але ж то є основою», -- наполягають патріоти.

Рекламні люди перезираються, закотують очі, чухаються і, врешті-решт, витягають з нижньої шухляди диск з художньою фільмою. «Ось, -- кажуть вони заколотницьким шепотом, -- найсвіжіший продукт знаного українського режисера П. Автора культових стрічок «Коса неземна» і «Баба на Майдані». Мел Гібсон з Родрігесом просто відпочивають. Зволожують слинявчики. А сюжет фільмочки архетиповий...»

«Який, який?» -- перепитує вусатий добродій з товстим депутатським значком на лацкані.

«Опертий на давню традицію, -- пояснюють бадьорі хлопці, вимовляючи «опертий» через «д». – Коротка фабула така. Сімнадцяте століття. Козак їде-їде собі степом широким, співає пісню. Навколо буяють степові трави, світить Стрибоже сонце, вільний вітер пригинає стиглу ковилу...»

«Гарно як...», -- зачудовано шепоче вусань.

«...І тут просто в степу висаджуються агресивні іншопланетники».

«Хто-хто, перепрошую?»

«Ну, злі прибульці із далеких космічних збоченських світів. Косміти».

«Козоміти? А вони до чого?»

«Е-е-е. Ну то ви не розумієте, -- поблажливо посміхаються рекламні люди. – Прибульці в даному продукті символізують зайд-кочовиків, межово чужих нашій культурі, мові і родинним звичаям. Боротьба головного героя з ними є образним синтезом метаісторичного сенсу усіх минулих і теперішніх змагань за незалежність».

«Щось воно складно, хлопці, - важко зітхає потенційний замовник, - А чому б отому П. замість якихось там інопланетян не зробити ворогами москалів там, жидів чи тих татар, шо дівчат у полон брали? Шоби то все чітко відповідало історичній правді. Нам не розваги потрібні. Нам тра виховати свідому молодь».

«Чекайте-чекайте, пане, а як бути з політкоректністю? – запитують технологи зовнішнього, їхні стомлені піаром очі суровішають. – Якщо вийде фільма з агресивними моск... північними сусідами, одразу щось таке пискате вилізе на трибуну у Раді і таке почнеться! Така «історична правда», шо мало нє пакажєцца. Тим більше, якщо із татарами. Гноблена нація. Образи. Єврокомісії...» Тепер перезираються патріоти. Вони відчувають гнилий подих волохатого лохотрону, але панічно бояться виглядати відсталими локусами. Нарешті найповажніший з них розчіпає комір вишиванки й питає: «І шо, наші хлопці там перемагають?»

«Ну-у-у... не зовсім».

«?»

«Геппі енд – то ж попсова фішка. У геніяльного П. все придумано цікавіше. Навала іншопланетників і боротьба з ними в кінці кінців виявляються мистецько-наркотичними мареннями козака, котрий триста років тому обкурився коноплею... Там в кінці є така розкішна разкадровачка з тих видінь: купальські вогні, голі дівчата, летючі млини, конотопські відьми, Грицько Сковорода з «калашніковим» і двісті шістнадцять тон щирого золота Полуботка. Плюс три великі купки раздолбастих скіфських сапфірів. На декораціях пацани не економили, собі в кишеню не клали. І, найголовніше з того мистецтва, панове, що уся ікебана могутньо змонтована з національних символів. Купуєте?».

І як ви думаєте: купують вони чи ні?

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


19.02.2020
Володимир Скоростецький

Народна історіографія значно давніша за офіційні історичні хроніки. Скандинавські співаки-скальди, до прикладу, досить детально описували всі пригоди і бойові походи загонів-хірдів данських та норвезьких воїнів.

125
19.02.2020

Про місце театру і його роль, сучасного глядача та мистецтво, відмову від політичної кар’єри та плани на 2020-й.

190
15.02.2020
Марія Лутчин

"Nissan Leaf" створив своєрідний феномен серед електромобілів в Україні. Сьогодні цей автомобіль є одним із найпоширеніших і найулюбленіших електрокарів серед українських водіїв.

426
11.02.2020

За підсумками попередніх сесій прикарпатські мажоритарники 93 рази виступали ініціаторами законотворчих ініціатив – 87 разів були ініціаторами законопроєктів, а 6 разів – ініціаторами проєктів Постанов.

5086
10.02.2020
Люся Грибик

Нещодавно Прикарпаття сколихнула новина про смерть 18-річної студентки від анорексії. Дівчина займалась сироїдінням, аж поки вага не знизилася до критичного рівня. Врятувати її не вдалось...

1208
09.02.2020
Ростислав Ковтун

У Франківську люди намагаються завадити повторному продажу своїх недобудованих квартир та сподіваються на закон.

14330 6

Нещодавнє призначення вже ексголови Івано-Франківської ОДА на високу урядову посаду прямо не стосується якихось преференцій чи переваг для конкретного регіону або області.

418

Інформація насправді ніколи не була зброєю, як не дивно — здебільшого вона заважає.

284

Напевно, усі знають, що у наш часте, що ми звикли називати “політикою”, має кілька рівнів. 

794

У вересні 2018 року до першого класу вступили діти, які навчатимуться впродовж 12 років за Концепцією Нової української школи.

1138 1
20.02.2020

Неопізнані літаючі об’єкти (НЛО) над Карпатами спостерігали багато людей. Неймовірні історії про аномальні явища в Карпатах, які гуцули не могли вигадати. Шокуючі розповіді очевидців про зустрічі в горах з космічними прибульцями.  

278
11.02.2020

Хто такі мольфари, чим вони займаються та чи справді володіють надприродними силами.

3261 1
26.01.2020

Посадковий апарат "Чан'е-4" і ровер "Юйту-2" надіслали нові знімки, отримані на поверхні зворотної сторони Місяця.

1517 1
08.02.2020

Сім'я Гюрджян з Лисичанська виховує 10 прийомних дітей.

810
28.01.2020

Сьогодні місцевим жителям та гостям Івано-Франківська вже звично, що Архікатедральний і Митрополичий собор Воскресіння Христового, або як у народі просто кажуть «катедра»...

1527
11.02.2020

Одного разу почалася сильна злива. Всі діти прибігли додому, але наймолодшої доньки не було.

540
20.02.2020

Відновити цноту і знову стати незайманою - такі операції стають дедалі популярнішими в ‎Україні, кажуть лікарі.

4700 1
19.02.2020

Ніщо не об'єднує людей так, як подвійна веселка. Прекрасне видовище вразило жителів Івано-Франківська у вівторок пообіді.

2699
18.02.2020

Звідки на вулицях кінь наразі невідомо. Пошуками власника тварини зайнялися правоохоронці.

2360
17.02.2020

Кастинги на розважальному проєкті "Голос країни" 10 сезон продовжуються.

2378 1