Ганебний цифровий "дерибан"

 

Завершився нарешті "дерибан" частот для цифрового мовлення. Називати цей ганебний розподіл частот конкурсом язик не повертається.

 

У конкурсах існують певні критерії та правила, нарешті існує змагальність між конкурсантами. Тут нічого подібного не було. Національна рада з питань телебачення та радіомовлення просто роздала цифрові частоти декільком провладним олігархічним групам і собі. Рада також ніби-то між іншим зробила крок до повного знищення незалежного регіонального мовлення.



Отже, хто отримав частоти. На загальнонаціональному рівні 8 частот отримала група "Інтер", яка ніби-то належить Хорошковському, 3 частоти отримала "Україна" Ахметова, ще 3 частоти – нові компанії Едуарда Прутніка (за даними "Телекритики") по одній частоті отримали Національний Банк на чолі з Арбузовим, компанія Бориса Колесникова і компанія "Тоніс", яка за даними преси вже належить сину Януковича. Було ще декілька маловідомих компаній, які поки що незрозуміло кому належать. Група Пінчука єдина, хто зберіг статус кво. Вони отримали місця у мультиплексах для всіх своїх існуючих загальнонаціональних телеканалів. З олігархів найбільше втратив Коломойський – він отримав лише дві загальнонаціональні частоти для "1+1" і "ТЕТ". Канал "2+2" не отримав нічого, як і канал "Сіті". Нам відмовили, не пояснивши причин і віддавши перевагу неіснуючим компаніям з незрозумілою приналежністю. Це і є цензура.



На регіональному рівні взагалі абсурдна картина. Новостворені, зареєстровані в Києві компанії "Партнер-ТВ", "ТВ Вибір", "Новий формат ТВ", "Аріадна ТВ" та "Лідер ТВ", у багатьох з яких один нікому не відомий власник, чомусь виграли частоти у всіх регіонах.

 

Ці компанії ніколи раніше не працювали і точно не є регіональними. Вірніше, "регіональними" у партійному розуміні, скоріше за все, вони є, але в ефірі не мовить жоден з них. Поталанило одеситам. Частково. Там дозволили працювати двом компаніям Ківалова і одній – близькій до Костусєва, але вони, принаймі, місцеві. В Луганську хоча б у чомусь щастя "привалило" Володимиру Ландіку. Його компанія отримала частоти, як і компанія близька до Валерія Галенка. Всі вони належать регіоналам, але тим не менше давно працюють в ефірі і їхнє ліцензування є хоча б виправданим.



У Дніпропетровську відмовили і компанії Коломойського "9 канал" і компанії колишнього голови Нацради Бориса Холода "Співдружність", хоча ці компанії з історією та досвідом. В Івано-Франківську залишились без ліцензій і відома "3 студія" і телекомпанія "Вежа", у Києві не видали ліцензію каналу "Сіті". У Львові – жоден з міських каналів ані "Міст", ані ТРК "Люкс" ліцензій не отримали, в Рівному теж жодна місцева приватна телекомпанія не отримала ліцензії, в тому числі відома "Рівне-1". У Тернополі без ліцензії залишилося "ТВ-4". У Харкові – "Сімон", "Фора", "Фаворит", "Право АТВК", "АТН". У Чернівцях – "ТВА".



Це лише частина відомих телекомпаній, більшість з яких ровесники незалежної України. Я багато років знаю і керівників цих компаній і журналістів, які там працюють. Це справжні фахівці, які телебаченню присвячують життя. Але менше лірики. Я знаю також, досить давно члена Нацради Оксану Головатенко. По-людськи я їй симпатизую. І саме тому мені боляче і прикро, що вона змогла порушити будь-які правила совісті і моралі, голосуючи за знищення місцевого мовлення, щоб надати частоти своєму громадському чоловікові Юрію Каплуненко і його компанії "ЄС Продакшен груп" (UBR). Адже ця компанія не є регіональною, хоча "перемогла" в 11 обласних центрах на 18 серпня ніякі власники в цій компанії не змінювались. Витяг з державного реєстру я додаю нижче.



Мені б дуже хотілося, щоб члени Нацради, які брали участь в цих голосуваннях, скасували свої ганебні рішення у тій частині, яка була не чесною, аморальною та протизаконною. Я не вірю, що вони хочуть аби їхні діти жили в країні, де чиновники так приймають рішення.



Перед цим "конкурсом" я публікував статті і в "Дзеркалі тижня" і тут на блозі писав про всі політичні та економічні небезпеки, які він в собі несе. Я закликав прийти подивитися на це неподобство парламентарів та громадських діячів. Депутатів в Нацраді я не бачив жодного. Для багатьох моїх колег популярне нині гасло про "не нашу війну" розповсюджувалося і на цей "дерибан". Вони сподівалися, мабуть, що у чиновників теперішньої адміністрації є совість, що їх, таких компромісних і неопозиційних, або навіть провладних, як Ігор Шкіря з його "Першим діловим" каналом точно не образять. Не потрібно бути наївними. З'їсте це лайно зараз – будете жити у ньому все життя. ТВі активно висвітлював ці події у новинах. Ми готові надати можливість висловити свою точку зору всім зацікавленим у правді, пише Микола Княжицький у своєму блозі на УП.

Як раніше повідомляла "Фіртка", серед заявників івано-франківських телекомпаній не отримали ліцензії ТРК "3-студія", ТРК Вежа" та інші телекомпанії, що давно працюють в області.

Переможцями конкурсу на канали в Івано-Франківській області стали:
1. ТОВ „Телерадіокомпанія РАІ”, м. Бурштин Івано-Франківської обл.
2. Івано-Франківська ОДТРК, м. Івано-Франківськ
3. ТОВ „ПАРТНЕР ТВ”, м. Київ
4. Івано-Франківське обласне телебачення „Галичина”, м. Івано-Франківськ.


На місця у мультиплексі претендувала ще низка компаній: ПП «Телерадіокомпанія „НТК”», м. Коломия, ТОВ-ТРК «Міст ТБ» (телеканал Zik), ТОВ ТРК «3-Студія», ТОВ «Медіа сервісез Україна», МКП ТРК «Вежа», КП Державна студія «Калуське міське телебачення», ТОВ «Гравіс» (телеканал «Сіті»), ПрАТ «Телерадіокомпанія Люкс» (канал 24), ТОВ «ЄС Продакшен груп (UBR). КП «Калуська районна ТРО „Незалежність” Калуської районної ради зняла свою заявку з конкурсу. Заявку ДС “Калуське міське телебачення” члени Нацради відхилили.



Витяг з держреєстру:






19.08.2011 2413 1
Коментарі (1)

гість 2011.08.19, 23:45
не зовсім вірна інформація. Оскільки ТРК "Вежа" та КП «Калуська районна ТРО „Незалежність” отримали право на роботу у цифровому форматі, оскільки під назвою "РАЇ" саме в даному випадку йдетья не одну бурштинську компанію, а про об'эднання з 7-ми регіональних мовників. Одна з цих семи - РАЇ, потім Вежа, потім - калуська компанія і ще 4 ТРК.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1239
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2545
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2122
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2176
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6569 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2461 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

352

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1155

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1295

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1416
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

290
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

593
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2073
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26523
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

560
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10473 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8020
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

547
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

412
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

553
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

629
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1595