Гандбол з Городенки

 

Часто фахівці гандбольних  центрів України дивуються майстерністю воротарів з нашого містечка, та запрошують ці таланти до престижних державних училищ фізичної культури чи команд вищої та суперліг.

Звісно, що пересічного вболівальника в ігрових видах спорту, більше приваблює польовий гравець. Але «сторож» воріт чомусь грає під першим номером та завжди є центральною фігурою, останньою надією команди на щасливий результат поєдинку, чи окремого ігрового моменту та може вирішити долю матчу. Першому номеру в гандболі приходиться вступати в ігрові моменти що хвилини, без відпочинку з великими фізичними та психологічними навантаженнями, та ні на секунду не втрачати контроль за переміщенням м яча та гравців команд. Диригент захисту, організатор атак, при превзятості «чесних» заказних суддів ми твердимо: «Воротар – це половина команди! Він не має права на похибку яку вже жодний гравець не виправить…».

Городенківська  школа гандболу завжди славилася  воротарями високого ґатунку. 60-ті  роки – Галина Мосійчук (Щербакоа), перша наша чемпіонка області. Кінець 60-тих початок 70-тих, Людмила Чагіна (Онісімчук) – переможець обласних змагань серед школярів, володарка кубка області, член збірної команди області, учасниця республіканських змагань ЦР ДСТ «Колос». В студентські свої роки захищає честь команди Тернопільського педінституту в першості ЦР ДСТ «Буревісник» та різних республіканських змаганнях. Кінець 80-тих – Анжела Аліман (Кушнір) підвищує свою спортивну майстерність в найкращому в той час київському  спортивному інтернаті на теренах СРСР. З командою Києва тричі стає чемпіонкою України (спартакіада школярів та «Стрімкий м яч»), захищає ворота дублерів столичного «Спартака» в першості Радянського союзу. В 1990 році в складі збірної школярів України в Тбілісі, стає бронзовою призеркою спартакіади школярів СРСР та захищає кольори команди «Галичанка» Львів у вищій лізі Союзу. Кінець 90-тих – Леся Томин (Здріла) навчається в КСЛІ. Після завершення спортивного училища стає студенткою Тернопільського фінансового економічного університету та виступає за команду цього міста у вищій лізі національної першості.

Урожайним на воротарські  таланти краю стало перше десятиліття  XXI століття. Підтверджується аксіома: «Де є відмінна команда, там зростає і сам воротар». Городенківські команди дівчаток чотири рази посідають найвищі сходинки Українських першостей та по разу стають срібними і бронзовими призерками, в цьому й велика заслуга наших голкіперів. КМС з гандболу та футболу Ірина Никифорук сьогодні виступає за команду суперліги «РЕАЛ МОШВСМ НУК» з Миколаєва. Вікторія Батура ще недавно захищала кольори КСЛІ та Києва на спартакіаді школярів України та дитячо-юнацьких спортивних іграх, а сьогодні здобула разом з командою «Енерго-пед-універ» з Тернополя золоті медалі у вищій лізі національної першості та звання КМС.

Багаторазову чемпіонку  України Юлію Думанську знає  і гандбольна Румунія. З командою  «НСМ» Бая Маре вона стає срібним призером вищої ліги (дивізія – А) та бронзовою призеркою чемпіонату серед дівчат 1996-1997р.н. де її визнано кращим воротарем. Юлію включено до складу юнацької збірної команди Румунії, за яку вона зіграла вже низку товариських міжнародних ігор. Відвідуючи рідну домівку, Юлія є частою гостею в рідній школі, дає свої поради та настанови роблячим перші кроки в спорті воротарям, проводить бесіди з учнями школи. На одній із зустрічей старший тренер відділення гандболу школи Богдан Аліман зауважив: «Я був би дуже радий бачити на одній із Олімпіад у фіналі збірні команди Румунії (воротар Юлія Думанська)та України, де б з різницею в один м яч виграла  команда України (воротар Марина Думанська)». Тринадцятирічна Марина вже дворазова чемпіонка країни та навчається в ЛДУФК.

Велику надію покладаємо  ми й на гідну зміну -  дев ятирічну Марійку Поляк, динадцятирічну Христинку Білик, дванадцятирічну Ольгу Бундзяк та інші обдарування, що в скорому майбутньому саме вони примножать славу своїх попередниць.

Михайло Думанський – директор Городенківської ДЮСШ для www.sport.if.ua


16.07.2013 1876 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1956
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1857
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1852
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5479 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2149 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1506

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

740

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

793

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

993

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1002
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1765
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3675
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10253
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26141
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10180 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7708
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

895
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

202
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

260
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

377
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1273
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

879