Футзал. "Епіцентр К10" поступився вінницькому "Бліку" у попердньому етапі Кубку України

“БЛІК” (Вінниця) – “ЕПІЦЕНТР К10″ (Івано-Франківськ) – 5:4
Футзал. Кубок України. Попередній етап. 29 жовтня, 17.00. Манеж “Термінал”, Вінниця.
Голи: Вадим Чернега (4), Олексій Пивовар — Роман Ярий, Ігор Кушецький, Назарій Данів, ?.

УПЕРШЕ ЗУСТРІЛИСЯ БІЛЬШ ЯК ПІВСТОЛІТТЯ ТОМУ…
Більш як півстоліття тому в місті над Бугом з’явився футбольний колектив професіоналів, який дебютував в офіційних матчах грою проти “Спартака” зі Станіслава (нині Івано-Франківськ). Збіг чи випадковість, або ж навпаки, лише Всевишньому зрозуміла історична закономірність? Уперше створена у Вінниці футзальна команда, що заявилася на кубок держави серед майстрів, знову ж таки волею долі зійшлася у напруженому і принциповому двобої саме з клубом із Прикарпаття. У ролі хрещеного батька “Локомотиву” Петра Кривоноса сьогодні постав очільник міської футбольної федерації. Щоправда, не самотужки. Дмитру Руденку навколо футзальної ідеї вдалося згуртувати весь прогресивний актив міста з кола поціновувачів міні-футболу. Насамперед, Євгена Олійника, Володимира Бондаренка та Івана Дученка.

Надалі не будемо зловживати історичними алегоріями, а перейдемо до самого матчу. На цій стадії він став першим із двох проти команди із Заходу. Вінничани, до того ж, так само першими і приймали суперника в рідних стінах. На невеличких трибунах “Терміналу” яблуку ніде було впасти, але зі стартових хвилин складалося враження, що господарями майданчику виступають наші суперники. Їх невеличка група підтримки одразу ж погнала своїх улюбленців уперед. Городяни, ймовірно, були готові до такого розвитку подій на паркеті і витримали натиск суперника. Не злякав їх і якісний склад франківців. “Епіцентр” ж бо на 100 відсотків укомплектований виконавцями із серйозним досвідом виступів за професійні команди екстра та першої ліг.

Зрештою, ніхто з вінничан відсиджуватися в обороні не збирався. Вже на 2-й хвилині рахунок відкрив Вадим Чернега після розіграшу стандартного положення. Надалі гості трохи затисли підопічних Дученка на їхній половині, але, вочевидь, висновків із дебюту матчу так і не зробили. Як результат “Бекхем” на 11-ій хвилині встиг оформити дубль. Зрештою, і після цього малюнок гри суттєво не змінився. Ігровою і територіальною перевагою володіли франківці, а Заводян і партнери нерідко змушували їх фолити як у захисті, так і в атаці. Згодом “Епіцентр” таки скоротив відставання у рахунку. Відзначився граючий тренер та екс-ураганівець Роман Ярий. Втім кінцівка першої 20-хвилинки таки стала за господарями. Вшосте сфолили гості, однак Чернега поцілив у каркас воріт з 10-метрової позначки.

Початок другого тайму змусив добряче похвилюватися гравців “Бліку” та їх вболівальників. Всупереч тому, що її активніше розпочали червоно-білі, гостям нерідко бракувало везіння і трошки майстерності на завершальній стадій атак. Зрештою, рахунок таки став 2:2. У складі “Епіцентру” відзначився Ігор Кушецький. По цьому на паркеті розгорнулася справжня футзальна драма. За декілька хвилин присутні глядачі побачили 5 забитих м’ячів. А розпочалося все з контрвипаду господарів. Не розгубився кіпер Владислав Степанюк, який своєчасно кинув м’яч на Мазура. Той виходив віч-на-віч із воротарем суперника, однак на заваді вінничанину постав гравець з лави запасу! Рефері з червоною не забарився і згодом знову Чернега вивів свою команду вперед. Ще за хвилину, уже в рівних складах, Вадим оформив покер. Схоже, наші футзалісти на деякий момент втратили пильність. За короткий проміжок часу франківці знову скоротили відставання в рахунку. Забив Данів. Однак, “Блік” із відповіддю не забарився. Своє вагоме слово вкотре сказав Олексій Пивовар, який ціною травми забив п’ятий гол нашої команди.

Гості помітно додали в кінцівці, втім звести поєдинок до нічиєї їм так і не вдалося. На 34-й хвилині вони забили свій 4-й м’яч, загалом пропустивши в зустрічі на один більше. У підсумку перемога “Бліку” залишає перед ним шанси на здобуття позитивного результату перед грою-відповіддю, ну, а перед нами чимало надій, що ми, як мінімум, раз побачимо нашу команду в рідних стінах у протистояннях в рамках цьогорічного кубку.

Кубок України. Попередній етап
ГРУПА 5
Матч-відповідь

“Епіцентр К10″ (Івано-Франківськ) – “Блік” (Вінниця) – 06.11.2014, 17.00, Івано-Франківськ, ФОК комунального підприємства
“Манзана” (Київ) – “Спортлідер-2″ (Хмельницький) – 6:1
“Спортлідер-2″ (Хмельницький) – “Манзана” (Київ) – 3:7

Київська «Манзана» виявилася нездоланним бар’єром для хмельничан і тепер чекає на переможця матчів за участю “Епіцентру К10″.