Футбол довів

 

 

 

Отже, маємо основних переможців і переможених Євро-2012.  Відтак час підбити певні підсумки, щось узагальнити.  Мабуть, попри різноманітні побоювання, турнір вдався. Суто зі спортивної сторони, значно краще, ніж з організаційної, та це, радше, питання, що лежить в площині  іноземних гостей, аніж місцевих «гостей».

 

Футбол на цих змаганнях довів, що недарма в нього грають 22 людей: результати двобоїв видалися і вельми прогнозованими, і вельми несподіваними; блискучими і ганебними; ефектними і ефективними, і ефектно-ефективними.  

 

Футбол довів, що збірна України на полі перемагати вміє, і вміє це робитинавіть досить естетично. Футбол довів, що вболівальники, громадяни України, такої, вибачаюся за пафос,  небайдужої нам країни, що також дехто із гравців націоналки схильні в нетривкі часи піднесення зациклюватися і затанцьовуватися на одному матчі задовго, гадаючи, що глобальна «пруха» вже в  кишені, а штани кишень належать апріорі по-праву нам/їм. А опісля «не-прухи» голосити і довший час проклинати суддів світу сьогоплести інтриги Всесвітньої Змови проти Нас, і тих, кого засипали лайками, носили на руках, засипати тепер лайкою і поносити всіма місцями.. Чи найліпше – взагалі тихо чхати в своїй хатині на всіх тих панів і їх бальонів круглих.

 

З того ж контексту футбол довів, що  вибір місця і часу проведення матчів України (після переможного у столиці), якщо не мають вирішального значення, то принаймні загадковими чинниками погодніх умов здатні привносити небажаний результат футбольній країні Україна. А простіше кажучинєфік було Федерації футболу так запобігати перед «нинішніми дірєкторами», що віддавати аж два важливих поєдинки на поталу «давно невезучій Данбас Арєні» ( її хазяїн на то і -  її хазяїн, що не хазяїн  поки що країни Україна і її ще місцями живої позитивної  аури).  Замість того, щоб, наприклад, українська національна збірна провела двійко матчів у Києві, а один у Львові. А потім був не зарахований гол, розпочатий атакою українського гравця, що порушував правила – також не зараховані.

 

Футбол довів, що у ХХІ столітті пора переставати посилатися і бідкатися на  людський фактор, а, бажаніше, тим самим не ікс-фактором – втілювати у процес допоміжні передові технології, або, змінювати правила і назву гри на якісь «фрібол»  - це знову щодо не зарахованого гола натуралізованого українця Марко Девіча.

 

Футбол довів, що справедливості не існує – господарі, ні ми, ні поляки, не зважаючи на здебільш  привабливу гру, не подолали барєр групових раундів... Футбол довів, що справедливість є – за барєром  залишилася Росія, не зважаючи на здебільш привабливу гру… Футбол довів, що Греція ціною надзусиль спроможна залишитись у зоні Євро,  допоки німці не виштовхають її…

 

Футбол довів, що оптимістичні прогнози експертів і не експертів зі збірними Нідерландів і Франції не збігаються з реалістичними фактами спортивно-фізичної і спортивно-психологічної готовності і міцності даних команд. Футбол, до речі, довів, що прогнози – це не пророцтва. В кращому разі – малі пророцтва, відносно великих команд.

 

Футбол довів, що Німеччина це, на жаль, вкотре та ф-країна, яка фантастично розпочинає, а вирішальні бої без фантазмів програє.  Футбол довів, що якщо родоначальникам футболу рясно таланить в захисті – цілком заслужено – на протязі кількох ігор, то не «автомат», що так само в післяматчевій лотереї. До-речі, футбол і довів, знову на жаль, що Англія це таки дуже традиційна країна: який вже раз поспіль поступається в одинадцятиметрових !?

 

Футбол довів, що одиночні зіркові особистості в збірних, на кшталт добре підготовленої, витривалої і технічної Португалії, не все і не завжди вирішують самотужки. Як і довів він діаметрально протилежне з цією ж Португалією і, приємно знати, частково Україною.


Футбол довів, як все-таки багато значить проща католиків: італійці здійснили її у Польщі, і дібралися до півфіналу, а потім і до фіналу, до того будучи не у статусі основних претендентів.

 

Футбол довів, на прикладі чемпіонів-еспанців, що за сьогоднішніх умов – ієрархія в складікороляпринцастражів і пажів відійшла в минуле.  Зірок з неба  не хапає ніхто, водночас, хапають всі. Всі, на основі сталевої дисципліни, психології і фізичної підготовки, атакують, пресингують, відбирають, забивають, відбивають, без яскраво вираженого одного лідера. І це здійснюється, як правило, за рахунок  короткого динамічного пасу, і хитрого, креативного, як наслідок – результативного. А «централізовані з явними лідерами» командки, з їх довгими і надто передбачуваними, через все поле,  пасулями, традиційними розподіленнями на напад-півзахист-захист поволі забарвлюються нафталіном, як, часом,  не прикро.  Футбол довів, хто надовго, а хто ефемерно, хто випадково, хто закономірно.

 

І насамкінець футбол довів, що хто б його не вигадав і не облаштував таким, яким він є– інки, китайці, японці, індійці, англійці, бразильці, євреї чи перси; рицарі Нормандії чи самураї Осаки, а, може, запорожці Хортиці; тамплієри, ілюмінати, масони, сталіністи  чи жителі Стаханова – він, футбол, покликаний, нехай своєрідно, мірою  своїх можливостей, об’єднувати, інтегрувати, уніфіковувати світ. Можливо, тому, що м’яч круглий, немов земна куля, та існує рівна кількість змагальників, в підсумку з нерівними досягненнями і настроями, тільки, якщо нічия влаштовує обидві сторони, пам’ятаючи про третю, ту, що пасивніша, всидливіша?

 



04.07.2012 Яв Назар 1389 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1084
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2452
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2079
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2123
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6425 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2409 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

284

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1103

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1135

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1345
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

224
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

555
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2016
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26460
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

515
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10417 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7955
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

500
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

362
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

513
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

585
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1533