агенція новин

Франківським чиновникам не вдалось забрати продуктовий ринок

 

/data/blog/49261/b3082ceb6fe8ac23a2d5be08a72143b4.JPG

 

Івано-Франківський продуктовий ринок знову у центрі уваги.
 

14 березня до офісу товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий сервіс», що орендує приміщення ринку, прибули представники Фонду комунального майна громади міста Івано-Франківська, щоб… забрати у підприємства ринок. Чиновники принесли з собою відповідний лист та акт прийому-передачі приміщень.

 

Як повідомив один з представників міської влади – начальник відділу оренди Фонду комунального майна Ігор Гриненко, 27 лютого було ухвалено рішення Івано-Франківської міської ради, яким було надано дозвіл на розірвання договору оренди приміщень міського продуктового ринку товариством «Торговий сервіс». Таке рішення нібито було ухвалено на клопотання колишнього керівника «Торгового сервісу» Ігоря Дутки. Відтак пан Гриненко запропонував керівництву підприємства підписати акт прийому-передачі приміщень.

 

«27 лютого прийнято рішення міської ради… Дано дозвіл на дострокове розірвання такого договору оренди, - прокоментував чиновник свої дії БРІЗу, - Ми як державні службовці зобов’язані його виконувати. Підготовлено акти прийому-передач від орендаря до орендодавця, принаймні ті, які потрібно, і супровідний лист від наших депутатів міської ради – таке прохання підписати».

 

Втім, в кінцевому підсумку представникам міської влади таки довелося піти ні з чим. Причини, чому керівництво ТзОВ не може підписати акти «зараз і вже», їм докладно пояснив Любомир Ярицький – адвокат, який представляє інтереси орендарів ринку.

 

З його слів, по-перше, Ігор Дутка як керівник ТзОВ «Торговий сервіс» не мав права підписувати жодного клопотання щодо розірвання договорів чи будь-які інші подібні документи, оскільки відповідно до статуту підприємства, такі повноваження має виключно правління товариства. Як зауважив пан Ярицький, саме з цих причин І.Дутка 25 лютого – в день фактичного підписання ним клопотання – був звільнений з посади. Адвокат також звернув увагу чиновників на ту обставину, що договір було укладено з нотаріальним посвідченням, а відтак, згідно чинного законодавства, розірвання його має відбуватись також з обов’язковим нотаріальним посвідченням.

 

«На сьогоднішній день договір чинний, він не розірваний, - повідомив юрист, - і ті представники, які приходили сьогодні з вимогою передати їм приміщення критого ринку, цю вимогу висували безпідставно, оскільки договір чинний. І передавати приміщення без розірвання договору оренди «Торговий сервіс не буде», оскільки «Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі».

 

З огляду на усі ці моменти керівництво «Торгового сервісу» оскаржило рішення міськради до Господарського суду Івано-Франківської області, паралельно направивши до суду клопотання щодо забезпечення позову і заборону вчинення до винесення рішення по суті будь-яких дій щодо передачі орендованих приміщень. При цьому, як запевнив юрист, керівництво товариства обов’язково виконає рішення суду, коли таке буде ухвалено.

 

Крім того, говорячи про підписане І.Дуткою клопотання, адвокат дав зрозуміти, що у керівництва компанії є суттєві сумніви щодо його легітимності. Адже підписано його було під тиском озброєних людей в масках, які, вочевидь, для того, щоб ця обставина – відсутність вільного волевиявлення як головний чинник легітимності будь-якого такого документу – не стала на заваді ухваленню «потрібного» рішення Івано-Франківською міськрадою, змусили тодішнього директора підприємства написати клопотання заднім числом. Відтак, під клопотанням стоїть дата не «25 лютого», коли його було фактично підписано, а «22 лютого». Разом з тим, саме тут, на думку юриста, новітні «рейдери» і припустилися помилки. «22 лютого, - зазначив він, - це був вихідний день. Це була субота. Працівники підприємства в цей день не були табельовані і керівництво товариства також не працювало».

 

Слід зазначити, що, не зважаючи на усі невирішені юридичні моменти, бажаючих покерувати продуктовим ринком вже назбиралося чимало. Як стверджують працівники, деякі з таких ділків вже навіть приходили у ТзОВ «Торговий сервіс» і, не пред’являючи жодних документів, заявляли про те, що Івано-Франківський міський голова нібито призначив їх керувати ринком.

 

Відтак, чинний, призначений після звільнення І.Дутки, директор товариства Сергій Ковальчук закликав міських чиновників до вирішення питання щодо подальшої долі продуктового ринку у правовому полі утриматись від направлення на ринок різного роду емісарів, які підбурюють людей до якихось неправомірних заяв та дій.

 

«Буде рішення суду, - зазначив він, - будемо працювати у правовому полі. Сьогодні головне завдання – це сплатити 250 тисяч гривень громаді міста, 220 тисяч гривень за електроенергію, забезпечити вчасну сплату за вивіз сміття тощо».

 

"Фіртка" уже повідомляла, що івано-франківські підприємці та працівники центрального продуктового ринку пікетували офіс директора ТОВ "Торговий сервіс", що орендує ринок, депутата міської ради від Партії регіонів Ігоря Дутки.

 

27 лютого 43 голосами "ЗА" Івано-Франківська міська рада повернула центральний продуктовий ринок територіальній громаді міста.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Сьогодні сесія Івано-Франківської міськради повертатиме центральний ринок громаді

"Війна" за ринок в Івано-Франківську: депутати скликають термінову сесію, а "базарникам" обіцяють охорону (фото+відео)

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


15.03.2014 287 19
Коментарі (19)

Çàãðóçêà...

Українець 2014.03.15, 16:25
Цирк.
Нео 2014.03.15, 16:28
Похоже пан Халаменда такий же даун як і янукович, доки йому не вишебуть мізки не зрозуміє що пора свалювати доки не пізно
вася 2014.03.15, 16:33
от де справжня війна :-)) Куди тому криму з москалями
торговець шаурмою 2014.03.15, 16:44
Цитата :«Торговий сервіс» виконує лише те, що прописано в законі». А в якому пункті договору можна прочитати про щорічні та щомісячні необліковані "благодійні" внескі.. підскажіть пан адвокат !? Адже якщо порушується те що, прописано в договорі, однією із строрін, то договір вже вважається не дійсним.
читач 2014.03.15, 16:50
на базар знову треба того долбойоба хіміка, він всі ці формальності вирішить ав правовому полі, так що всі адвокати будуть згідні. Хімік Герой !!!
юрист 2014.03.15, 17:21
мені здається неупереджене розслідування мало б розкласти все по своїм місцям, і дійсність договору, і проплати в бюджет, і реальні доходи цього базару, тоді і поспливають ті численні посадовці які "кормились" від базару на протязі років.
Правда 2014.03.15, 19:05
Що побоялись чи купив Бура Самооборону і Правий сектор
костя 2014.03.15, 21:27
в Бури Вам ще довго треба вчитися!
Gala 2014.03.15, 22:07
А хіба в Мерїі не має юриста?Чому він перед засіданням не вивчив всі ті договора?Для чого було робити цей цирк- "базар належить громаді"Може досить людей робити "дурнями".Рішення прийнято-рішення неправомірне.Як народ може довіряти вам-депутати????
gist 2014.03.15, 22:31
В разі чого - адреса Халаманди: вул.Микитинецька,9. Також має великий будинок у с.Рибне.
Гуцули 2014.03.15, 22:48
Якщо чесно,я до БУРИ відносився досить негативно однак після того як Хімік безцеремонно з автоматом в руках змусив директора стати на коліна та написати заяву то дії БУРИ будуть мною виправдані коли він цього вонючого Хіміка поставить привселюдно на коліна та змусить вибачитись. Хоча не буде дуже дивним, коли Хіміка десь знайдуть на мусорці з диркою в голові, як на мене то він цього заслужив з повна.
СС ГАЛИЧИНА 2014.03.15, 22:53
Цікаво як москалі дойдуть до Франківська де буде Хімік ? Хоча історія має багато прикладів що якраз такі як Хімік перейдуть на іншу сторону першими.
Юристу "ТС" 2014.03.16, 00:10
Якщо у Вас всьо пучком, то чому Ви не подасте заяву на Хіміка і його пяний сектор за рейдерство, хуліганство чи ще щось?
гість 2014.03.16, 20:14
у виконкомі немає грамотних юристів, малограмотні дівчатка, які ведуть справи - як вийде. Потрібний професіонал, людина з досвідом, хоча б для консультацій.
Лідія 2014.03.17, 10:31
Цей цирк вже був колись. Анус вже за хабар в 2007 р розривав договір і замовив Буру. Тоді йому не вдалося це зробити і він вирішив під шумок революції завершити цю справу. Цікаво скільки на цей раз получив наш мер???
Пташечка 2014.03.17, 10:38
О я бачу скільки людей вже дістаються до корита. Бачила сюжет і там на першому плані Любочка Андрусяк цю дамочку давно знаю, ще та бабенка падка на гроші. І з Анушкевичусом в долі давно, тому і при посаді не перший рік. Знаємо про її відкати люди навіть лампочку добитися вкрутити не можуть. А тепер на базарі захотіла покерувати курка.
Чечня 2014.03.17, 10:41
Яка Люка про шо ти співаєш пташечко. Там Хімік у корита і Анус. А Любка просто для прикриття.
Козак 2014.03.17, 10:48
О, я думав тема вже закрита, а ще досі терки тривають. Хто тільки не видає себе за директора ринку. Я чув про Ромка Хавлюка який торгує хімічною ковбасою, особисто його знаю бо займалися боксом разом. Дебіл ще той, 12 років тому вбив хлопця і відмазався жовтою карткою. І що? Тепер вбивця має з пістолетом в руці гуляти по ринку і шугати людей.
Солдат 2014.03.17, 11:11
Менше треба Хіміку і Хавлюку на базарі торчати зі зброєю і лякати бабульок. Настав час на конкретні дії. Усі на мобілізацію. Цікаво чи там вони проявлять свій героїзм.
20.01.2020
Григорій Войчак

До 90-х років минулого століття тодішнє підприємство „Агромаш” випускало подібні мінітрактори, однак значно гірші за технічними характеристиками та за ціною. Конвеєр зупинили через фінансові труднощі.

36
16.01.2020

Експресія та харизма - перше, що спадає на думку, коли бачиш на дорозі Volkswagen CC.

515
15.01.2020

Івано-Франківськ – місто пам’ятних знаків, монументів та анотаційних дошок. Місто, яке “розповідає” історію в кожному своєму куточку.

418
15.01.2020
Юлія Ободянська

Грошова застава для кандидатів на міського голову Івано-Франківська, згідно зі змінами у Виборчому кодексі, становить трохи більше ніж...

571
14.01.2020

З плином часу Івано-Франківськ, на жаль, втрачає цінні архітектурні пам’ятки та їхні елементи. Без належного догляду нищиться ліпнина, падають карнизи, обвалюються балкони, руйнуються будинки-пам’ятки.

611
13.01.2020

У літньо-осінній частині сезону 2019/20 івано-франківське "Прикарпаття" зіграло 20 поєдинків - 19 матчів у Першій лізі та одну гру у Кубку України.

435 1

Кажуть, що людина, у своїй основі, від народження й до самої смерті залишається одночасно творінням, винаходом та інструментом створеної нею ж культури.

77

Завжди уважно ставлюсь до результатів їх досліджень. Однак днями дещо в моєму сприйнятті трансформувалось.

2160

Потужна парламентська фракція, нові обличчя, творча інтелігенція, лідери думок, незаангажовані в болоті політики.

1981

Які тільки не носяться ідеології  політиків, депутатів і провладних журналістів з приводу  позитиву продажу землі.

2824 1
01.01.2020

У 2020 році Україну чекають дуже серйозні зміни. Зокрема, значні зміни кадрів будуть у колі президента та на політичній арені.

1667 2
16.12.2019

У селі на Прикарпатті стаються таємничі підпали – мешканці підозрюють нечисту силу.

4931 1
09.12.2019

Біля села Бережниця Верховинського району на хребті Синиці є скельний коридор — місце, яке з давніх-давен вважається межею світів.

2402 2
16.01.2020

Відтепер нетлінні останки святого разом з іконою перебуватимуть у соборі преображення Господнього Православної церкви України.

350
13.01.2020

12 січня в Храмі Царя Христа відбувся гала-концерт XI Міжнародного фестивалю "Коляда на Майзлях".

355
30.12.2019

Напередодні Нового року подружжя вечеряли в кафе та оцінювали рік, який вже закінчувався.

747
18.01.2020

В середмісті Івано-Франківська почали встановлювати кольорові підвісні парасольки. 

4065
18.01.2020

Якщо ви вирішили за тиждень-два до вистави придбати квиток, то можете сміливо готуватися до розчарування. На найбільш касові вистави про контрамарки треба подбати за декілька місяців наперед.

8645
17.01.2020

Трагедія трапилася у селі Тисів, що підпорядковане Болехівській міській раді.

32789
16.01.2020

Послуга «друг на годину» набирає популярності в українських містах, зокрема у нашому.

9766 1