Франківський депутат з батальйону "Айдар": Коли ми взяли Щастя, місцеве населення привозило продукти і воду

 

/data/blog/54598/1457ee5b26d9238d99f9d6947db25f15.jpg

 

Продовжуємо серію інтерв'ю зі свободівцями, які воюють на сході України. Наш нинішній співрозмовник – Андрій Грималюк – депутат Івано-Франківської міської ради, який з кінця травня несе варту біля військової бази на Луганщині у складі добровольчого батальйону територіальної оборони "Айдар" Збройних сил України.

 

Телефонний зв'язок повсякчас переривається, а все ж кілька запитань вдається поставити.

 

– Андрію, сьогодні дехто намагається втекти від війни, а Ви натомість пішли воювати добровільно. Як прийшло таке рішення?

– Ще зі студентських років брав участь в різних патріотичних організаціях, в яких була присутня тема захисту рідного краю, його кордонів від ворога. І ось зараз ворог іде на країну, сепаратисти та російські бойовики стріляють в наших хлопців, – тому сумнівів, що робити, не виникало. Тим паче, у мене була можливість поїхати – мав контакти із військовими в батальйоні "Айдар".

– Ви є добровольцем в "Айдарі". Що це за батальйон, де саме він воює?

– "Айдар" – це батальйон територіальної оборони при Збройних силах України, що дислокується в Луганської області. Він сформований в основному з Самооборони Майдану. Хлопці патріотично налаштовані, знають, чого сюди приїхали. Якщо в інших батальйонах оголошували стовідсоткову мобілізацію і там служать чоловіки, яким прийшла повістка, то в "Айдарі" більшість – добровольці. Тут нікого не цікавить статус учасника бойових дій, розмір зарплати й інші формальності. Люди прийшли, щоб захищати суверенність, кордони нашої країни. Всі вони різні – хтось уже служив, знає, що таке війна, хтось – ні, але старші діляться досвідом з молодшими. Атмосфера в батальйоні товариська.

В Інтернеті була інформація, що батальйон "Айдар" потрапив у засідку. Це правда?

– Не знаю, чи була це засідка, чи ні, але ми вели активний бій мало не 16 годин. Серед наших є загиблі, поранені. Тобто ця інформація правдива. Але Росія розповсюдила іншу брехню – мовляв, айдарівців вже не існує, батальйон повністю розбитий, хто вижив – взяли в полон. Я кілька днів тому повернувся з-під Луганська. Зі мною дві доби не було зв'язку – телефон розрядився, а коли повернувся на місце дислокації, побачив багато пропущених дзвінків. Навіть родичі з Росії дзвонили. Виявляється, тамтешні ЗМІ, які регулярно дезінформують населення, придумали побрехеньку, що "Айдару" вже немає…

Батальйон "Айдар" звільняв місто Щастя?

– Так, туди виїжджала спецгрупа, потім підійшли військові, а наступного дня ми вже стояли на блокпості – укріплювалися і тримали той периметр. Я особисто не брав участі у визволенні міста, бо не маю військового досвіду. А без досвіду на такі операції людей не кидають. Натомість я стою у бойових караулах на блокпостах.

– Чи можете сказати, як місцеве населення ставиться до українських вояків?

– У моєму взводі люди з різних регіонів – Львів, Івано-Франківськ, Луганськ, Тернопіль, Стаханов, Житомир, Вінниця. Є в нашому батальйоні хлопець з райцентру Щастя. Його батько пройшов Афганістан, і ходив голосувати на референдум за ДНР. Так само неіснуючу республіку підтримує його сестра. А він обороняє незалежність України. Тобто ситуація неоднозначна. Не можна сказати, що всі за суверенну Україну чи за ДНР. По-різному. А коли ми вже взяли Щастя і я був на своєму блокпості, до нас приїжджало місцеве населення, привозили продукти, воду, підтримували нас.

Загалом мені здається, що частина місцевих жителів зомбовані, під впливом технологій російської пропаганди. Вони не мають претензій до наших військових, які зараз контролюють територію Щастя: ми нікого не забрали, не чинили насильницьких дій. Але натомість вони з якогось дива бояться міфічного "Правого сектору", який, на їхню думку, скоро до них приїде і буде робити зачистку: радикальним способом з'ясовувати стосунки з місцевим населенням, яке підтримувало ЛНР.

За Вашими спостереженнями, які найбільші проблеми є зараз в ЗСУ?

– Я – людина не військова, не служив, мені важко про це говорити, але, на мою думку, наша армія перебуває у повному занепаді. Адже коли під час ведення бойових дій бракує взуття, одягу для військовослужбовців – це велика проблема. Я вже не говорю про екіпірування, елементи самозахисту. Дуже складно. І якби не підтримка українців, які організовуються по всій Україні, збирають гроші, купують необхідні речі і навіть їжу – не знаю, як би існувало наше військо.

 

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківські підприємці збирають гроші для батальйону "Донбас"

Іванофранківці збирають їжу для військових у супермаркетах (фоторепортаж)

Прикарпатські депутати воюють на передовій (фото)


27.06.2014 744 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1007
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

813
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1931
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3289
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2578
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2567

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

274

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

755

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

716

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1651
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

394
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

755
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

641
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

376
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

408
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27067
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

865
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19702
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

460
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

419
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

751
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1402 4