Франківський боєць АТО: Москва буде спалена

 

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”)

 

Розмова із керівником штурмового блоку контррозвідки ДУК ПС Андрієм Витвицьким (“Спікер”).

 

– Розкажи як виникла БШР «Черепашки»?

-На самих початках виникла потреба в охороні Будинку Профспілок, в загін було обрано 10 людей, і наш сотник “Іранець” обрав мене командиром. В наші обов’язку входило: охорона Будинку Профспілок та усіх важливих персон на кшталт депутатів, журналістів, громадських активістів.

– Це була структура «Правого сектора»?

– Так, від самого початку усі бійці були членами ПС, куди прийшли за покликом серця, у структуру, яка тоді найбільше відповідала вимогам Майдану, бо ми розуміли, що доля України в руках її громадян, а не політиканів.

– Звідки така назва?

– Назва насправді більш жартівлива, ніж реальна. Хто був на Майдані, той пам’ятає, як виглядала форма рядового бійця – усілякі наколінники, саморобні бронежилети, мо тоциклетні каски, тому одяг- нутися у «повну бойову», займало багато часу. Уявіть собі «спецназьорів», у яких одягну тися займає біля 30 хв., обмо-таних скотчем, з дерев’яними палками, та шматками водостічних труб замість захисту, от вам і боївка швидкого реагування. Іншої назви окрім як загону швидкого реагування і повільного одягання «Черепахи», ми не вигадали. А з часом і обжилися власною черепахою, живою. Вона і зараз з нами.

– «Черепахи» приймали участь у всіх бойових діях Майдану?

– Бойове хрещення відбулося під Святошинським судом, де одному з бійців нашого загону, у сутичці з міліцією розбили голову. Маю за честь сказати, що 19 січня 2014 року ми були в авангарді сил «Правого сектору», відбирали перші трофеї типу щитів, кийків, бронежилетів та шоломів, саме з ними ми і продовжили наші бойові дії. Брали участь у всіх подіях Революції гідності, аж до перемоги сил Майдану та нашого виїзду на тренувальну базу ПС у Десні, де «Черепахи» стали членами ДУК ПС. Потім було кілька додаткових вишколів на різних базах та з різними інструкторами, після чого ми і влилися у бойову структуру ДУК ПС.

– Можете розказати, яку функцію виконуєте зараз?

– Питання військової таємниці ніхто не відміняв, жартома можу сказати: «я і моя молода команда щось робить, щось важливе», а якщо серйозно, то загонам контррозвідки ДУК ПС роботи більш ніж вистачає. А що саме входить в обов’язки — прочитайте у підручниках. Вибачте, це не для газети.

– Який контингент входить в ваш загін?

– Географічно з усієї країни. Люди різного віку, віросповідання, інтересів, від студентів до підприємців. Є колишні семінаристи, є колишні кандидати в депутати… Зокрема є побратим, який повернувся з Німеччини, і уже понад рік воює в інтересах нашої батьківщини. На щастя, у нашому складі не має жінок, тому з дисципліною проблем не має і відчувається справжнє побратимське чоловіче плече. Сміюсь. )

– Відсутність жінок в підрозділі не завадило тобі одружитися цього року…

– З моєю дружиною ми познайомились ще на Майдані, під час усіх бойових дій я намагався вигнати її звідти, а вона витягувала поранених і не хотіла покидати Майдан. На усіх базах вона регулярно відвідувала мене, займалася волонтерством та усіляко підтримувала мене та усіх бійців нашого загону. Весілля ми відгуляли на базі ДУК ПС, в присутності побратимів по зброї. На даний момент ми чекаємо поповнення у нашу сім’ю.

– Ну раз ми перейшли до особистого, то розкажи про себе…

– Я – типовий западенець, народився у Франківську, де і закінчив школу. Навчався у римо-католицькій семінарії у Львові, потім різна робота, Майдан.

– Не можу не спитати, які ти бачиш наші перспективи в україно-російській війні.

– З позиції бійця ДУК ПС, не можу не відзначити бойовий дух наших хлопців, їхнє завзяття і самопожертву. Хоча не усе так гладко: бракує озброєння, фінансування, технічних засобів, воюємо на нашому завзятті і з допомогою волонтерів. Звичайно ми переконані, що Москва буде спалена, а всі відповідальні за цю ситуацію в країні — покарані.

 

Розмовляв Олег Радик


06.03.2015 916 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

812
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

621
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1692
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3033
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2466
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2444

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

45

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

603

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

605

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1463
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

210
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

572
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

429
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

211
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

300
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26935
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

758
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19587
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

300
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

323
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

649
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1075 1