Франківський студент виготовив безколекторний електродвигун за допомогою 3D друку

Студент франківського університету за допомогою 3D друку виготовив безколекторний електродвигун.

Студент Григорій Стахів - магістр спеціальності «Електроенергетика, електротехніка і електромеханіка» Інституту архітектури, будівництва та енергетики. За спиною в цього молодого юнака вже є певні досягнення, пише Фіртка.

Перше – це модель верстата-качалки, суть якої - в схемі керування, яка схована під верстатом, вона дає можливість дистанційно управляти ввімкненням й вимкненням качалки через bluetooth або сайт.

Молодий науковець є призером Всеукраїнських олімпіад, завжди бере участь у конференціях, а також – виграв грант і пройшов тримісячне стажування в рамках програми ЕРАЗМУС+ в Сілезькій Політехніці (Польща) на кафедрі силової електроніки, електроприводів та робототехніки, яка є частиною Електричного Інституту. Під час навчання молодий винахідник досліджував можливості виготовлення безколекторного електродвигуна за допомогою технології 3D друку.

Хлопець розповідає, що кафедра, на якій він проходив стажування, обладнана великою кількістю інструментів і лабораторних установок, які є частиною магістерських робіт студентів.

Науковці кафедри досліджують актуальні питання: індукційного нагріву, зварювання, безпровідної передачі електроенергії, надпровідності, безпровідного контролю резервуарів з рідинами, ефективності електродвигунів й електромобілів та їх ефективної зарядки тощо. 

«Маючи все необхідне, - дозвіл на отримання універсального ключа від усіх основних лабораторій кафедри, де я міг взяти будь-які матеріали та інструменти, що були потрібні для виконання моєї наукової роботи; доступ до мережі інтернет та наукової бази IEEE, щоб можна було дослідити уже існуючі роботи, які могли б стосуватися 3Д друку безколекторних ЕД, я розпочав свою роботу. Найперше, що зробив - це здійснив визначення геометричних параметрів усіх необхідних компонентів, а саме: неодимових магнітів, підшипників та 8-и мм прутка (валу ЕД), та виконав моделювання безколекторного ЕД з урахуванням геометричних параметрів цих елементів. Так, версія мого двигуна складається з чотирьох основних частин, три з яких виконані з PLA пластику і ще одна зі спеціального матеріалу Proto-pasta (PLA, який містить частинки металу). Далі друк виконав на популярному та бюджетному принтері від компанії Creality - Ender-3», - розповідає магістрант.

Після завершення друку всіх частин і виконання намотки обмотки ЕД, Григорій провів всі необхідні тести для визначення ефективності роботи ЕД або ККД, а результати своєї роботи я представив на науковій конференції.

«Дуже Вдячний ІФНТУНГ за таку неоціненну можливість. Стажування по програмі Erasmus+ - це не тільки можливість отримати нові якісні знання, це можливість зустріти нових друзів, побачити неймовірні місця, а головне – досягнути своєї мети. І мені це вдалося!», - додає Григорій Стахів.


07.02.2020 3252 2
Коментарі (2)

Андрій 2020.02.08, 20:40

Новина як звикле фуфло висосана з пальця, модель двигуна разом з повною інструкцією є на сайті thingiverse.com і на ютубі https://youtu.be/NFvMC3l3fGY

Микола 2020.02.09, 07:47

 Безтолково новина. Зараз в інтернеті дуже велика кількість різних інструкцій з відео як виготовити що завгодно. Якщо я в домашніх умовах зроблю сонячну панель, може і мені грант дасте за те що я начебто сам цю технологію придумати. Вже все давно придумали, зараз тільки бери та роби що сподобалося. Новина геть безкорисна,  та не несе ніякої інформаційної користі.

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1286
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2586
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2143
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2208
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6629 58
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2487 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

378

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1190

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1319

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1449
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

314
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

186
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

612
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

92
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26551
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

577
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10493 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

93
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

120
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

434
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

578
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

651