Франківський студент-медик розповів про особливості стажування у Туреччині (фото)

Студенти ІФНМУ продовжують набиратися досвіду закордоном. Нещодавно з місячного стажування у Туреччині повернувся студент шостого курсу Андрій Глущук. У турецьких колег вчився хірургії, трансплантології, гінекології. А ще – пізнавав нову для себе країну.

Хлопець захоплено ділиться враженнями від здобутих знань, практики у клініці, ну й від культурних особливостей країни, інформує Фіртка з посиланням на прес-службу вишу.

Як розповідає Андрій, поїхати можна було у Європу, на Балкани або на Близький Схід. Подався на стажування від студентської організації «UMSA» ще у березні 2018 року і обрав Туреччину, оскільки країна знаходиться недалеко від України та має чимало хороших відгуків. Проте, щоб потрапити на таке стажування, потрібно було постаратись.

«Податись може як першокурсник, так і студент шостого курсу, - розповідає Андрій. - Враховується членство в організації (UMSA, ред.) та активність. Також важлива академічна успішність, - потрібно зробити ксерокопію залікової. А ще - вказати нагороди за олімпіади та наукові роботи. Ну і найголовніше – рівень англійської, адже всі обміни суто англомовні».

Клініка «Yedetipe University Hastanesi», у якій Андрій проходив стажування, - це приватний госпіталь хірургічного спрямування при університеті. Найбільше часу він проводив в операційному блоці, а темою його стажування була травматологія та ортопедія.

«Проте я побував і на загальній та судинній хірургії, трансплантології, пластичній хірургії, ЛОР, акушерстві та гінекології. Мене ніхто не обмежував у виборі куди піти подивитися на хід операцій чи, навіть, асистувати», – розповідає Андрій. Тоді ж у клініці проходили стажування три студентки з Індії, Бразилії та Єгипту.

Саме стажування, розповідає студент, полягало в тому, що кожного дня вони проводили у лікарні щонайменше чотири години. За ними був закріплений доктор-супервізор, а в робочих зошитах вони нотували здобуті навички.

Жили студенти на території університетського кампуса. Там, стверджує Андрій, ціле академмістечко. Є соціальні будівлі, лекторії, цілодобова бібліотека, їдальня та басейн. Також добре розвинена спортивна інфраструктура: корти для тенісу, футбольні поля та баскетбольні майданчики з підігрівом. По території кампусу курсують автобуси.

Студент зауважує, що на початку 2000-х Туреччина перейняла американську медичну модель, а їхні студенти вивчають медицину виключно англійською мовою. «Це відкриває двері на стажування в англомовні країни, а також надає доступ до сучасної літератури, лекцій тощо. Англійська для них як шанс на подальший прогрес в медичній сфері», - каже Андрій.

Ще студент-медик відзначає, що тамтешні лікарі не носять халатів. Там дозволений офіційний чи так званий smart-casual, а хірургічний одяг, взуття та шапочки тільки перед входом в операційний блок. У відповідному сховку є все необхідне, - від рукавичок до штучних протезів.

Звісно, не обійшлося без мандрівок та екскурсій. Приємним відкриттям для Андрія став сам Стамбул, місто, де зустрічається Європа з Азією, розділені Босфором. «Одна частина міста більше для побуту та життя, а інша – історична та туристична принада, - розповідає Андрій. – Є там і церкви, і синагоги, але мечетей тисячі. Коли із мінаретів лунали заклики до молитов - гул простелявся на сотні метрів. Насправді то був коктейль всього, і я ще досі не розумію смак того Стамбулу…».

Емоції та враження хлопця відчутно переповнюють: мури Константинополя і Османські палаци, пориви вітру з Мармурового моря та холод з Чорного, аромати чаю та кави, м’ясо на вогні і дим кальянів, муркотіння вуличних котів і шум мотоциклів, сучасна турецька попса і традиційна музика з супроводом народних інструментів просто неба.

«У такі міста точно повертаються знову», - каже Андрій і рекомендує всім студентам не зволікати з подібними стажуваннями, адже це не тільки професійне зростання, а й культурне.

Зауважимо, що стажування було не безкоштовне і обійшлося Андрієві у 250 євро. Проте якщо університет матиме співпрацю з турецькими вишами та клініками, то фінансово це для студентів буде простіше. Що ж, охочим вчитися і відкривати для себе світ залишається сподіватися на це і добре вчити англійську.

Фотогалерея


20.03.2019 1722
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2003
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5566 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

769

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1038

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1792
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26169
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

250
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

279
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1302
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901