Франківські велоактивісти про велодоріжку на Набережній: Якщо спостерігатиметься саботаж з боку влади – організовуватимемо акції прямої дії

 

 

 

 

Проект велодоріжки на Набережній франківські велоактивісти почали розробляти ще рік тому.

 

Про це Фіртці розповів координатор проектів ГО «Вело-Франківськ» Мирослав Федорків.

 

За його словами, до велоактивістів звернулись представники фірми «ПБС» за консультацією. Будівельники зацікавилися цією темою, і звернулися до велосипедистів з проханням допомогти зробити все на найвищому рівні. З рештою, до розробки проекту та організації дорожнього руху був залучений архітектор Андрій Коман, який має солідний європейський досвід, і розробив абсолютно новий, революційний проект і для Набережної.

 

«Кошторис проекту вже готовий і, якщо не помиляюсь уже затверджений, - каже Мирослав Федорків, - Ми користувались найкращими європейськими зразками в плані вело інфраструктури. Тобто те, що є найкраще в світі ми спробували реалізувати на Набережній, підігнавши це під наші ДБНи. Якщо глянути на проект вело доріжки, то вона абсолютно відповідає тому, що робиться, до прикладу, у Варшаві».

 

«Дійсно було приємно, коли представники фірми «ПБС» звернулись до нас, ми спершу навіть незрозуміли, що це будівельники, які роблять ремонт на Набережній. Очевидно той проект, який був опублікований в Інтернеті дійшов до них і те, що вони звернулись до нас самі – це для нас було несподіванкою. А вже в роботі ми були знову приємно здивовані, тому що було видно, що люди хочуть зробити це не «для галочки», а зробити щось найкраще. Тому ми зараз з надією називаємо цей проект найкращою велодоріжкою в Україні», - зізнається Мирослав Федорків.

 

Як наслідок, вже цього літа місто мало отримати цілком нову автомобільну магістраль, поруч з якою буде облаштовано велодоріжку і пішохідний простір європейського зразка.

 

Велоактивіст зауважує, що вони майже щодня їздять на Набережну для контролювання того, як ведуться підготовчі роботи.

 

За словами Мирослава Федорківа, підприємство "ПБС", яке займається ремонтом Набережної, охоче підтримує запропоновані інновації, однак залишається відкритим питання щодо фінансування цього проекту.

 

«Ми вклали багато сил, часу і старань для розробки проекту. Наскільки мені відомо дійсно є вільні гроші у бюджеті міста, які можна спрямувати на цей проект. Ми сподіваємось, що вони таки будуть спрямовані на це, адже цей проект відповідає сучасним вимогам часу, він і для молоді і для розвитку транспорту, що в місті мабуть є найважливішою галуззю. Вклавши гроші в цей проект місто отримає велику віддачу, тобто це інвестиція в майбутнє. Ми сподіваємось, що до нашої думки, думки громади міста, прислухаються і проект буде реалізований», - каже велоактивіст.

 

Нещодавно сесія Івано-Франківської міської ради, фактично контрольована фракцією ВО "Свобода", заблокувала та не проголосувала за виділення планових 7 мільйонів гривень в тому числі і на облаштування найсучасніших велодоріжок на Набережній. І це при тому, що за інформацією міськвиконкому в бюджеті громади міста Івано-Франківська гроші є, - адже бюджет перевиконується в поточному році на 150 мільйонів гривень, які діляться кулуарно і непрозоро.

 

Однак, велоактивісти запевняють, що зроблять все можливе, щоб до їхньої думки прислухались.

 

«Ми не хочемо лізти в політику, але хочемо, щоб люди, громада, молодь не ставали заручниками підкилимних ігор. Тобто ми використовуватимемо різні методи, підніматимемо це питання в пресі, ініціюватимемо відстоювання наших інтересів, величезної проробленої роботи. Ніхто з нас не отримував гроші за цей проект, ми робили його на громадських засадах. І суть в тому, що ми зробили це для нас, для людей, і не хочеться, щоб ці люди ставали заручниками передвиборчих перегонів. Якщо буде спостерігатись саботаж зі сторони влади, якщо далі буде оце шкідництво, то ми організовуватимемо акції прямої дії, щоб вони бачили, що ми також є і ми сила. Тому що нам не все-одно, оскільки від зародження ідеї, мрії пройшов рік, та ми досі говоримо про неї в недоконаному виді. Світ зараз такими темпами не живе. В світі ці ідеї реалізуються за 2-3 місяці. А в нас, вибачте, ще 19 століття, якщо за рік не можна зробити. В нас часто люди люблять ускладнювати прості речі. Ми налаштовані рішуче в тому, щоб довести почате до кінця», - заявляє Мирослав Федорків.

 

Франківські велоактивісти розуміють, що це перший крок, який зазвичай складний, однак його необхідно зробити. Адже, коли ті, хто реалізовує цей проект, відчують смак перемоги, чогось завершеного, тоді робота піде краще.

 

«Велодоріжка на Набережній буде каталізатором. Зараз важливо зробити цей перший крок, щоб потім від нього відштовхуватись до нових цілей, які робитимуть Івано-Франківськ європейським містом», - впевнений Мирослав Федорків.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Велоактивісти розповіли про велосипедну інфраструктуру Івано-Франківська, яка перетворить місто на велостолицю України

Незабаром в Івано-Франківську розпочнуться роботи по встановленню велодоріжки на Набережній

Івано-Франківськ цього року може отримати найкращу велодоріжку в Україні (фото)

Франківські активісти показали, якими можуть бути велодоріжки на Галицькій (фото)


07.08.2015 750 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1377
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2651
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2184
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2254
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6785 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2534 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

419

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1252

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1355

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1501
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

370
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

232
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

643
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

131
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26600
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

610
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10535 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

139
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

162
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

478
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

625
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

689