Франківські пластунки розповіли історію свого куреня (фото)

Франківські пластунки з куреня "Блискавки" продовжують рятувати світ довкола себе.

Дівчата власноруч створюють щомісячні сторінки електронного календаря із закликами робити цей світ кращим, пише Фіртка з посиланням на сторінку української скаутської організації ПЛАСТ.

"Календар ми задумали до дня народження нашого куреня. Куреню «Блискавки» виповнюється 60 років. Він виник в Австралії у 1959 році. Курені - це об’єднання людей за інтересами. Кожен курінь має свою спеціалізацію. Наш курінь «Блискавки» займається благодійністю. Мета календаря – закликати людей робити добрі вчинки. Перші місяці року проілюстрували пластунки з Івано-Франківська, далі будуть ще фотографії та розповіді добрих справ пластунок з Києва та Вінниці", - каже референт медіа Івано-Франківського Пласту Віта Дідик.

Дизайном календаря зголосилася займатися пластунка Наталя Вдовиченко. Кожна з учасниць проекту самостійно обирала тему і визначала тезу-заклик для аудиторії. Армія - стала темою для січня. На сторінці календаря зображена пластунка Ірина Вітенко, чоловік якої був військовим, а сама жінка активно допомагає Збройним Силам. В лютому сторінка календаря розповіла про Катерину Смірнову, яка прихистила собаку із притулку; у березні Віта Дідик  наголосила на потребі берегти природу, мислити глобально і діяти локально; квітень продемонструвала Іра Бігун, яка разом зі своїми батьками часто допомагає діткам, що живуть в сиротинцях. Блискавкою травня стала Ярина Прошак, яка з подругами, випускницями Української академії лідерства створили Girls Leadership Camp, де протягом 10 днів організовували для дівчат-підлітків з різних міст України лекції з успішними людьми, в яких йшлося про самореалізацію, проектний менеджмент, фемінізм, відповідальність. З червня роботу над календарем куруватиме пластунка Оля Келавець.

Щодо куреня, то все починалося так. У 1950 р. пластунки, які прибули з Німеччини до Австралії, почали знайомитись між собою, знаходити нові контакти і внаслідок цього серед дівчат створився юнацький гурток «Блискавки». У 1959 р. юначки з гуртків «Кобри», «Калина» та «Блискавки» вирішили об'єднатися та створити курінь. Назву обрали «Блискавки» і вона віддзеркалювала характер дівчат. Курінь чисельно зростав. «Блискавки» довгі роки розвивали Пласт в Австралії: працювали в проводі як кошові, писарі, виховниці, а також організовували перші пластові табори в Австралії. Влаштовували пластові ярмарки, аукціони, бали та інші заходи, щоб зібрати фонди для різних потреб. Також займалися виховницькою діяльністю, волонтерською та громадською роботами в Австралії.

У лютому 2013 р. ст.пл.вірл. Дана Андрухів, шукаючи інформацію про курінь «Блискавки», написала пл. сен. пр. Дарії Загородній до Австралії, про те, що цікавиться куренем. На даний час було «коло однодумців» в Івано-Франківську, які бажали вступити до нового куреня.
У березні 2013 р. дівчата отримали офіційного листа від австралійського проводу про надання дозволу на відновлення куреня УСП та УПС «Блискавки» в Україні. З цього моменту і почалась історія «Блискавок» в Україні. 28 червня в Україну прилетіли з Австралії дві блискавки – пл. сен. Таня Дусь та пл. сен. Слава Гошовська, які привезли курінну атрибутику та цінні документи.

Саме 28 червня блискавки в Україні відзначають день народження куреня, історія якого зародилася далекого 1959 р. в Австралії.
Влітку 2013 р. блискавки з Івано-Франківська організували перший табір для пташат та новацтва «На крилах блискавки» і дотепер курінь є активними, та розвиває Пласт в Україні.

Бажаємо Вам добра, а також множити добро довкола себе.

У мережі Фейсбук доступний електронний варіант календаря. 


Читайте також:

Франківські пластуни змагалися на «Дивоперегонах» (фото)

Фотогалерея


09.06.2019 2178
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1878
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1817
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1814
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5351 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2112 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1476

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

681

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

738

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

930

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

967
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1716
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3632
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10212
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26085
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10138 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7676
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

858
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1360
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

346
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1233
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

830
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1038