Франківська журналістка подалася перевіряти міські ринки (фото)

Кілька тижнів поспіль жителі Іван-Франківська обговорюють бруд і сморід на ринках Івано-Франківська.

Франківська журналістка вирішила подивитися у яких умовах торгують, чи справді на міських торговицях жахлива антисанітарія.

Біля центрального ринку, на який найбільше нарікають, — будівництво. Вже незабаром тут будуть нові приміщення для торгівлі. Але зараз ця територія обгороджена, а за кілька метрів—автостоянка. І за півметра від машин, у пилюці та бруді, кілька людей поставили пластмасові ящики застелили їх брудними газетами. На них виклали молоду картоплю та продають по 20 гривень за кілограм. Один з продавців за півгодини продав 12 кілограм картоплі.

«Чи добре вам із землі купувати, ця ж картопля брудна, і хтозна що на ній може бути, - кажу жінці років 50, яка купила картоплю біля бруднющої автівки. Пані каже, що це не моя справа, і вона купує продукти, де хоче. І якщо картоплю можна ще помити і почистити, то ставити в пилюку сир, сметану та фрукти взагалі неприпустимо. Але з землі та з пилюки торгують і цим.

«Чому ви тут торгуєте, он поруч спеціальні ятки, а за кілька метрів—зручний критий ринок?», - запитую двох продавчинь.

Жінки кажуть, що тут їм зручніше, бо мало або зовсім не платять за місце. А на ринку за день торгівлі треба викласти 70 гривень, за торг із землі неофіційно платять 35 гривень працівникам, які збирають оплату за місця. Можна й взагалі нічого не платити, але коли прийдуть правоохоронці, працівники ринку чи муніципальної варти, то треба швидко зібрати свій товар та…втікати і шукати інше місце.

Не краща ситуація з чистотою і біля яток, за місце торгівлі в яких люди платять. Там прилавки та ящики з продуктами брудні. Люди сидять на лавках, позаду яких багато різної тари та сміття. Непотріб продавці залишають або забирають раз в день. Викидають у сміттєві баки на ринках. Проте ці баки за годину-дві—переповнені, тому сміття носять у найближчі двори. Бракує й туалетів. Біля ринку—дві платні вбиральні, а ще одна—в торговому центрі. Та деякі продавці і покупці, нікого не соромлячись, не гребуть сходити до вітру й біля порожніх яток.

На ринку, що на вулиці Короля Данила, який називають найкращим у місті, продають продукти, молоко, м'ясо.

Василь Паливода із села Петрилів Тлумацького району кілька місяців торгує тут городиною. Каже умови для продавців на цьому ринку — добрі: є вбиральня, кілька раз в день прибирають ятки і біля них. Та у вітряну негоду продавці потерпають від перетягів. Немає і стоків для води, тому під час та після дощів у продавців завжди мокрі ноги.

«У день за оренду одного метру прилавка ми платимо 12 гривень, - додає Анна Яковів з села Іванківка Богородчанського району, яка також торгує городиною.—Ми задоволені умовами, але покупців на цьому ринку значно менше, аніж у центрі. Проте нам тут добре, і торгувати там де брудно чи на землі, не будемо».

«На скарги людей щодо стану ринків міська влада відреагує та буде перевіряти чистоту ринків, - зазначив Михайло Смушак, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустроюк. - Наразі в ІваноФранківську є 13 ринків».

А місць великої стихійної торгівлі, де продають зазвичай сільськогосподарську продукцією люди із ближніх сіл, є 8.

За 2019 рік складено 64 протоколи за торгівлю у невстановлених місцях.і передбачено штраф: 300-500 для фізичних осіб і 500-800—для підприємців.  Зрештою штрафами не дуже хтось переймається.

У мерії запропонували правоохоронцям направляти селян на облаштовані офіційні ринки. Також планують створити у кожному мікрорайоні міста кілька обладнаних яток для торгівлі сільгосппродукцією.

Сабіна РУЖИЦЬКА, Експрес

Фотогалерея


20.07.2019 1732
Коментарі ()

03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

340
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

548
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1307
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2239 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1110
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3038

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

873

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1020

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1448

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2054
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26347 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

742
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

940
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2977
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1231
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

925
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1184
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1192
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

397
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4236
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1056
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1624