Франківська журналістка подалася перевіряти міські ринки (фото)

Кілька тижнів поспіль жителі Іван-Франківська обговорюють бруд і сморід на ринках Івано-Франківська.

Франківська журналістка вирішила подивитися у яких умовах торгують, чи справді на міських торговицях жахлива антисанітарія.

Біля центрального ринку, на який найбільше нарікають, — будівництво. Вже незабаром тут будуть нові приміщення для торгівлі. Але зараз ця територія обгороджена, а за кілька метрів—автостоянка. І за півметра від машин, у пилюці та бруді, кілька людей поставили пластмасові ящики застелили їх брудними газетами. На них виклали молоду картоплю та продають по 20 гривень за кілограм. Один з продавців за півгодини продав 12 кілограм картоплі.

«Чи добре вам із землі купувати, ця ж картопля брудна, і хтозна що на ній може бути, - кажу жінці років 50, яка купила картоплю біля бруднющої автівки. Пані каже, що це не моя справа, і вона купує продукти, де хоче. І якщо картоплю можна ще помити і почистити, то ставити в пилюку сир, сметану та фрукти взагалі неприпустимо. Але з землі та з пилюки торгують і цим.

«Чому ви тут торгуєте, он поруч спеціальні ятки, а за кілька метрів—зручний критий ринок?», - запитую двох продавчинь.

Жінки кажуть, що тут їм зручніше, бо мало або зовсім не платять за місце. А на ринку за день торгівлі треба викласти 70 гривень, за торг із землі неофіційно платять 35 гривень працівникам, які збирають оплату за місця. Можна й взагалі нічого не платити, але коли прийдуть правоохоронці, працівники ринку чи муніципальної варти, то треба швидко зібрати свій товар та…втікати і шукати інше місце.

Не краща ситуація з чистотою і біля яток, за місце торгівлі в яких люди платять. Там прилавки та ящики з продуктами брудні. Люди сидять на лавках, позаду яких багато різної тари та сміття. Непотріб продавці залишають або забирають раз в день. Викидають у сміттєві баки на ринках. Проте ці баки за годину-дві—переповнені, тому сміття носять у найближчі двори. Бракує й туалетів. Біля ринку—дві платні вбиральні, а ще одна—в торговому центрі. Та деякі продавці і покупці, нікого не соромлячись, не гребуть сходити до вітру й біля порожніх яток.

На ринку, що на вулиці Короля Данила, який називають найкращим у місті, продають продукти, молоко, м'ясо.

Василь Паливода із села Петрилів Тлумацького району кілька місяців торгує тут городиною. Каже умови для продавців на цьому ринку — добрі: є вбиральня, кілька раз в день прибирають ятки і біля них. Та у вітряну негоду продавці потерпають від перетягів. Немає і стоків для води, тому під час та після дощів у продавців завжди мокрі ноги.

«У день за оренду одного метру прилавка ми платимо 12 гривень, - додає Анна Яковів з села Іванківка Богородчанського району, яка також торгує городиною.—Ми задоволені умовами, але покупців на цьому ринку значно менше, аніж у центрі. Проте нам тут добре, і торгувати там де брудно чи на землі, не будемо».

«На скарги людей щодо стану ринків міська влада відреагує та буде перевіряти чистоту ринків, - зазначив Михайло Смушак, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустроюк. - Наразі в ІваноФранківську є 13 ринків».

А місць великої стихійної торгівлі, де продають зазвичай сільськогосподарську продукцією люди із ближніх сіл, є 8.

За 2019 рік складено 64 протоколи за торгівлю у невстановлених місцях.і передбачено штраф: 300-500 для фізичних осіб і 500-800—для підприємців.  Зрештою штрафами не дуже хтось переймається.

У мерії запропонували правоохоронцям направляти селян на облаштовані офіційні ринки. Також планують створити у кожному мікрорайоні міста кілька обладнаних яток для торгівлі сільгосппродукцією.

Сабіна РУЖИЦЬКА, Експрес

Фотогалерея


20.07.2019 1662
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1269
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2562
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2130
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2192
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6592 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2474 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

367

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1177

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1304

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1437
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

302
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

165
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

600
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

67
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26532
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

567
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10482 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

63
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

97
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

422
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

569
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

637