Франківськ на першій позиції в рейтингу Індексу публічності місцевого самоврядування

За результатами дослідження діяльності органів місцевого самоврядування обласних центрів протягом 2018 року загальний показник Індексу публічності Івано-Франківської міської ради становить 86,79%, що на 9,09% більше, ніж у попередньому періоді, та дозволяє місту посісти перше місце в загальнонаціональному рейтингу.

Муніципалітету Івано-Франківська вдалося зберегти лідерські позиції в рейтингу завдяки забезпеченню зручного доступу громадян до адміністративних послуг, продовженню практики використання електронних сервісів, відсутності процедурних обмежень щодо доступу мешканців міста до засідань колегіальних органів міськради та систематичному впровадженню політики відкритих даних, інформує Фіртка з посиланням на ОПОРУ.

Водночас, залишається ще низка недоліків, пов’язаних, в першу чергу, з доступом до комплексної інформації про орган місцевого самоврядування та його діяльність. Про це повідомив координатор ОПОРИ в Івано-Франківській області Іван Маруняк на прес-конференції, яка відбулась 1 жовтня в Івано-Франківську.

У порівнянні з даними минулорічного дослідження, Індекс публічності міського голови Івано-Франківська зріс на 7,75% та становить 97,45%. Це найвищий результат серед решти міських голів, причому першість у рейтингу підтверджується третій рік поспіль. Постійному прогресу сприяє збільшення масиву інформації, яка оприлюднюється на офіційному сайті Івано-Франківська, та удосконалення практики звітування.

Зокрема, на офіційному сайті міста наявна інформація про процедуру запису  юридичних осіб на прийом до міського голови. У вільному доступі є затверджений радою річний звіт про виконання бюджету, оприлюднено інформацію про перелік та ставки місцевих податків і зборів. На момент моніторингу функціонував електронний сервіс “Відкритий бюджет”, який дозволяв ознайомитись зі структурою видатків з місцевого бюджету. У порівнянні з попереднім періодом, цього разу міський голова окремо звітував про виконання Програми економічного і соціального розвитку міста.

Також міський голова утримується на високих позиціях рейтингу завдяки системній комунікації з виборцями через прийоми громадян, прямі ефіри на місцевому радіо і телебаченні та використанню соціальної мережі Facebook для спілкування з виборцями. Рішення про міський бюджет, зміни до нього та паспорти бюджетних програм структуровано оприлюднюються у окремому розділі на офіційному сайті Івано-Франківська. Для закупівель, розмір яких перевищує 50 тисяч гривень, використовується система ProZorro. Всі розпорядження міського голови можна знайти у вільному доступі в електронній базі нормативних актів. Записатися на прийом до міського голови можна дистанційно за допомогою електронної пошти.

Крім того, міський голова практикує виїзні прийоми громадян. Документи, які стосуються кадрової політики міського голови, є у вільному доступі, зокрема оголошення конкурсів на заміщення вакантних посад, протоколи конкурсних комісій та розпорядження про призначення на посади службовців.

Серед недоліків, які були зафіксовані, слід виокремити відсутність комплексної інформації про всіх 26 штатних і позаштатних радників міського голови. Через офіційний сайт міста не забезпечується доступ до електронної декларації міського голови, так само, як і немає тексту річного звіту міського голови про свою діяльність.

У загальнонаціональному рейтингу виконавчі органи Івано-Франківської міської ради покращили свій показник на 6,65%, що дозволило їм з результатом у 83,15% теж розташуватися на першому місці рейтингу. В основному ріст показника публічності пов’язаний з ефективним впровадження політики відкритих даних, а саме – оприлюдненням наборів даних у форматах, які не лише спрощують процес опрацювання інформації, але й дозволяють її автоматичну обробку. Лідерські позиції у рейтингу виконавчим органам забезпечує й належне функціонування Центру надання адміністративних послуг та її територіальних підрозділів.

Офіційний сайт міста дозволяє ознайомитись з інформацією про структуру виконавчих органів, контактними даними, інформацією про керівників виконавчих органів, біографічними відомостями і контактними даними заступників міського голови, графіком прийому громадян тощо. Всі місцеві програми, які фінансуються з місцевого бюджету, зібрані в окремому розділі на офіційному сайті міста, так само як звіти про хід реалізації і виконання цих програм.

Доступ до приміщень виконавчого комітету є вільним для громадян. Так само безперешкодно можна потрапити на засідання виконкому. Анонси засідань та проєкти рішень виконавчого комітету оприлюднюються на офіційному сайті. Рішення виконавчого комітету знаходяться у вільному доступі завдяки електронній базі нормативних актів. Можливість громадян легко реалізувати своє право на звернення і доступ до публічної інформації забезпечується через електронну приймальню, де через он-лайн інструменти громадяни можуть надіслати запити чи звернення.

Водночас, прогресу не зафіксовано у питаннях доступу до інформації про структуру та персональний склад всіх виконавчих органів, а не лише певної їх частини. Те саме стосується й вичерпної інформації про всіх керівників виконавчих органів (біографічні дані та фотографія, службові номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти) та інформації про повноваження (сфера відповідальності, права та обов'язки) всіх виконавчих органів. Відсутній прогрес у забезпеченні вільного доступу до біографічних даних та фотографій членів виконкому, інформації про повноваження виконавчого комітету та порядку оскарження рішень органу місцевого самоврядування.

Для ознайомлення не надано всі набори даних, які є обов’язковими для оприлюднення, а саме – перелік укладених органом місцевого самоврядування договорів та інші матеріали пов’язаних з ними тощо. Офіційний сайт міста не забезпечує доступу електронних декларацій про майновий стан заступників міського голови. Зафіксовано дуже незначний поступ у запровадженні практики публічного звітування виконавчих органів (у досліджуваному періоді відзвітував лише Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою).


01.10.2019 619
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1122
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2481
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2088
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2137
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6459 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2421 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

293

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1118

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1143

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1360
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

243
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

563
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2028
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26480
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

527
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10429 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7972
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

508
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

372
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

522
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

596
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1546