Франківчанка готова сісти за грати заради життя своєї тяжкохворої дитини

Про це зневірена Олена Степаненко з Івано-Франківська заявила на прес-брифінгу, закувавши свої руки в наручники.

Її дитина може залишитись без лікування через абсурдне кримінальне провадження щодо “Анакінри” – дороговартісного препарату для лікування первинного імунодефіциту, інформує фонд Бліц інфо з посиланням на Пацієнти України.

Нагадаємо, що Нацполіція почала кримінальне провадження через начебто шахрайство у проведених закупівлях “Анакінри”. Слідчим не подобається, що вперше державою закуплено та ввезено незареєстрований препарат для лікування дітей. Правоохоронці вважають це “шахрайством в особливо великих розмірах”, тобто заволодінням чужим майном шляхом обману чи зловживання довірою.

Хто кого обманув і якими коштами заволодів – не зрозуміло. Адже гроші витрачено за призначенням, препарат поставлено і діти вже лікуються. Тим не менше, розслідування триває уже чотири місяці та поставило під загрозу подальші закупівлі та лікування дітей. 

"Це такий абсурд, що моя дитина може залишитись без ліків, бо хтось отримав команду “фас” на людей, які здійснили закупівлю препарату, – коментує Олена Степаненко, мама 9-тирічної Катрусі, яка лікується Анакінрою. – Моя донечка може стати жертвою чиїхось політичних амбіцій чи просто самодурства, я не знаю. Якщо хтось прагне крові – нехай посадить за грати мене, я готова, аби тільки моя дитина жила, аби тільки чергова поставка ліків була здійснена”.

Це вперше Анакінра закуплена за державні кошти. До цього батьки хворих дітей самостійно були змушені збирати кошти як на ліки, так і на поїздку за ними. Адже купити їх в Україні, навіть за власний кошт, неможливо. Через маленьку кількість пацієнтів виробник не був зацікавлений у виході на український ринок і не хотів реєструвати тут свій препарат. Препарат закуплено і доставлено в Україну міжнародною авторитетною організацією ПРООН, чия допомога Україні не обмежується лише закупівлями. Анакінра зареєстрована у Європі, містить усі необхідні сертифікати якості і в Україні перебуває на підставі Закону України “Про лікарські засоби”, який дозволяє ввозити в Україну незареєстровані препарати для лікування пацієнтів з рідкісними захворюваннями.

“Вперше Міністерство охорони здоров’я скористалось поправкою, що дозволяє закупівлю і ввезення незареєстрованого препарату в Україну. – розповідає Інна Іваненко, виконавчий директор фонду “Пацієнти України”. – Ця поправка могла би врятувати життя не тільки цим діткам з первинними імунодефіцитами. Користуючись нею, можна купувати препарати для інших рідкісних захворювань. Але чи зважиться хтось повторити таку практику, якщо законність процедури, схоже, Нацполіцію не цікавить. Виникає питання, що стоїть за таким переслідуванням? Політичне замовлення, особиста вендетта?”

У 2018 році препарат було закуплено для двох діточок. У 2019 році на цей препарат чекає вже 5 діток і одна доросла пацієнтка.

Це вже вдруге батьки публічно виходять говорити про цю проблему. Нацполіція досі ніяк не коментує ситуацію. Тільки організовує нові допити усім причетним до закупівлі.

Батьки пацієнтів та вся пацієнтська спільнота відправили звернення Арсену Авакову, Міністру внутрішніх справ України, аби він особисто втрутився в ситуацію та сприяв тому, аби у цій справі якнайшвидше було поставлено крапку і аби наступна поставка ліків відбулась якнайшвидше.


31.01.2019 1413
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

1502
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1362
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3459
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5214
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1551
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1884

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

345

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

743

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1538

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1615
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

655
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2354 1
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

2181
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

749
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4793
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

624
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8319
11.04.2025

Авторка — фольклористка, антропологиня і в минулому біґьорл Dash — зібрала у книжці десятки голосів та історій представників субкультур: готів, панків, фанатів, реперів, скінхедів, брейкерів та інших.

513
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

299
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

618
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

780 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

946