Франківчанка, яка подорожує автостопом, розповіла про свої мандри

 

/data/blog/104184/26b5eec3b53282b5c5761ced70d6c3af.jpg

 

Анжеліка Підхомна, ще зовсім юна дівчина, а вже об’їхала пів-Європи автостопом. Анжеліка – фрилансер, волонтерка, юрист-бакалавр, а, найголовніше – мандрівниця.

Дівчина вже побувала у 17-ти країнах: Німеччина, Люксембург, Бельгія, Нідерланди, Молдова, Польща, Фінляндія, Грузія, Вірменія, Туреччина, Йорданія, Ізраїль, Румунія, Словаччина, Угорщина, Сербія, Косово.

Ексклюзивно для 0342.ua Анжеліка Підхомна розповіла про свої незабутні подорожі:

"17 країн — це не дуже багато, — переконана мандрівниця. — Як бачите, я й мало мандрую Європою. Але починала саме з неї. Спочатку мені все подобалося. Гарна архітектура, все гарно, але нудно. Бо у заїжджених туристами місцях не знайдеш справжньої культури й людської душі, а тільки маркетингову туристичну пропозицію".

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 1

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 2

"Зазвичай я мандрую автостопом. Переважно у компанії з кимось. Це може бути хлопець, або дівчина, може бути й декілька осіб. Бувало й, що подорожую сама — кілька раз в Грузії, Туреччині, Україні... Чому автостопом? Бо він відкриває цікаві сторони мандрівки — грошей зовсім не витрачаєш, а по дорозі зустрічаються цікаві місцеві люди, яких ніколи не зустрінеш в туристичному автобусі. Це великий рух в світі. В Україні він зароджується серед молоді, але є вже багато людей, які їздять автостопом й впроваджують цю культуру.

Культуру, бо то справді цілий культ — ти виходиш на дорогу з рюкзаком і єдина цілль — мандрувати й пізнавати світ. Ти витягуєш великий палець до неба (або руку) й чекаєш, хто зацікавиться такими мандрівником, як ти. А взамін за допомогу ти полегшуєш дорогу шофера цікавими історіями чи простими розмовами.

Часто місцеві водії з різних країн (від цивілізованої Німеччини до арабської Йорданії) говорять одні й ті самі слова: «Ви божевільні, тут вам ніхто не зупиниться просто так, це ж небезпечно для вас. Та й час не той, люди бояться брати незнайомців в машину». Але те, що стільки тисяч кілометрів я намотала й успішно намотують безліч моїх знайомих — свідчення того, що якраз все навпаки. В світі є безліч цікавих людей".

Як не боюся?

Бували різні ситуації. Коли ти кудись активно їздиш, не знаєш, де і в якому місті чи країні ночуватимеш завтра, як будеш добиратися, де ночувати і що їсти, ти переживаєш життя, ніби включивши кнопку на подвійне прискорення. А відповідно, поганих речей, як і хороших, стається вдвічі більше. Не знаю, мабуть, мотивація побачити й пізнати світ значно більша, ніж страх.

Мені подобаються східні країни — Вірменія, Йорданія. Вражає людська відвертість й доброта місцевих жителів. І давня культура.

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 3

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 4

Чи багато витрачаю коштів?

Все відносно. Я часто придумую, як зекономити. Наприклад, у Фінляндії знайшла роботу волонтера на хаскі-фермі, поруч з резиденцією Санти, за полярним колом. Там нам оплачували обіди й далвали житло, що значно зменшило витрати в цій дорогій країні.

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 5

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 6

Франківчанка, яка мандрує автостопом (фото) - фото 7

Мандруючи Грузією, Вірменією й Туреччиною, на кінець мандрівки я знайшла собі роботу адміністратором у хостелі в Стамбулі. Так я заробила гроші на квитки на літак. Там мені вдалося трохи вивчити їхню культуру.


13.04.2016 1685 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1888
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1823
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1823
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5369 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2118 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1482

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

690

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

746

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

939

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

974
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1723
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3638
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10216
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26092
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10143 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7681
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

866
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1368
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

351
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1244
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

841
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1045