Frankfurter Rundschau (Німеччина): Правоохоронні органи наступають на опозицію

Від переслідування соратників Тимошенко виграє Тягнибок. Віктор Янукович намагається зміцнити свою владу, переслідуючи за допомогою правоохоронних органів колишніх урядовців, близьких до Юлії Тимошенко, та саму екс-прем‘єрку. Це грає на руку правим радикалам з партії «Свобода», яка отримує значну частину голосів опозиційних виборців, – пише Карл Ґробе в німецькій Frankfurter Rundschau.

Багато високопосадовців з колишнього помаранчевого уряду ув‘язнені через гадане зловживання службовим становищем, використання не за призначенням бюджетних коштів і корупцію. Проти колишньої прем‘єрки Юлії Тимошенко теж ведеться слідство.

Українські правоохоронні органи накинулися на політичну опозицію. Колишню прем‘єрку Юлію Тимошенко та багатьох міністрів з часів «помаранчевої коаліції» сьогодні обвинувачують у гаданому зловживанні службовим становищем, використанні не за призначенням бюджетних коштів та корупції.

Тимошенко, яка в 2005-му, а згодом ще раз з 2007-го по 2010 рік очолювала уряд, фактично перебуває під домашнім арештом і не має права покидати країну. Однак це не завадило їй минулого вівторка з‘явитися в суді, щоб спостерігати за відкриттям справи проти міністра внутрішніх справ у її уряді Юрія Луценка. Вона хоче виступити проти тих, хто відбирає в народу свободу, цитує незалежний тижневик «Дзеркало тижня». Колишній міністр Юрій Луценко незадовго до Нового року був затриманий під час прогулянки 11-ма співробітниками СБУ і з того часу перебуває під арештом. Йому закидають, що він допоміг своєму водієві в просуванні по службі в міністерстві і, таким чином, в отриманні завищеної пенсії.

Закид проти Тимошенко: вона, мовляв, використала кошти від продажу прав на викиди CO2 для виплати пенсій – що Тимошенко й сама визнає. Ведеться слідство також проти екс-міністра охорони навколишнього середовища та колишнього заступника міністра оборони. У випадку колишнього міністра економіки Богдана Данилишина, який зараз хоче отримати в Чехії політичний притулок, то Україна домагається його видачі.

Коментатори в незалежних українських ЗМІ зауважили, що слідство ведеться винятково проти членів партії Тимошенко «Батьківщина», але не проти партнерів по тодішній коаліції. Тому організації із захисту прав людини Українська Гельсінська спілка та Харківська правозахисна група називають розслідування політично вмотивованими.

У виграші – праві радикали

На президентських виборах у лютому минулого року переможець, Віктор Янукович, обійшов у другому турі Юлію Тимошенко лише на три проценти. Відтоді він намагається шляхом кадрових рішень та використовуючи підпорядковані йому правоохоронні органи утвердити своє правління. На місцевих виборах у жовтні уряд Януковича зманіпулював висунення кандидатів таким чином, що партія Тимошенко навіть не змогла взяти участь у виборах у своїх галицьких твердинях.

Після цього переважна частина голосів опозиційних виборців перейшла до праворадикальної партії «Свобода», яка на європейському рівні є союзником угорських неофашистів Йоббіка, французького руху Ле Пена та фламандських екстремістів. Вона залучає своїх прихильників головно серед західноукраїнських націоналістів, які апелюють до збройного руху опору, що існував з 1941-го по 1954 рік.

Колишній президент Віктор Ющенко наприкінці свого перебування на посаді посмертно присвоїв очільникам цього руху державні нагороди, чим лише поглибив розкол із Східною Україною, яка в мовному і культурному плані радше орієнтується на Росію.

 

Карл Ґробе, Frankfurter Rundschau (Німеччина)

ІноЗМІ


10.01.2011 889 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1260
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2554
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2127
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2185
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6582 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2468 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

363

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1170

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1299

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1425
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

295
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

150
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

598
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

59
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26528
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

564
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10478 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

53
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

68
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

419
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

567
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

634