агенція новин

ФОНД "БОЙКІВСЬКА БАРТКА" - ВІДМІННИЙ! (ВІД ІНШИХ ФОНДІВ) (ФОТО)

 

В п’ятницю, 25 травня, в Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Благодійна організація «Фонд «Бойківська Бартка» презентувала свої проекти.

 

Те, що в Україні існує безліч фондів не є ні для кого новиною. Особливо часто вони створюються саме напередодні виборів або ж інших серйозних політичних подій. Фонд "Бойківської Барткиа" працює в Бойківському краї вже не один рік.

 

Головним своїм завданням благодійна організація бачить не банальні роздачі подарунків (хоча і благодійний напрямок в його діяльності присутній), а в генеруванні ідей, загостренні уваги суспільства і влади до існуючих проблем та напрацювання шляхів їх вирішення.  

 

«Він є фабрикою ідей і він створений за європейськими традиціями. Це не фонд роздачі "баянів і слонів", і не фонд роздачі гречки. Це – фонд,  де будуть систематизуватися різного роду ідеї, які потім ляжуть в основу законодавчих ініціатив народного депутата. Це не Фонд "халяви" і подарунків, а Фонд, який працює з ідеями, програмами, стратегіями. Ми нікому нічого не нав'язуємо, а закликаємо до спільної праці, до об'єднання зусиль для розбудови Бойківського краю. Це і є головна відмінність нашого фонду», - розповів президент Фонду, депутат Верховної Ради України ІV скликання Василь Бартків.

 

Отож, у практичній площині діяльність Фонду, за словами головного ініціатора його створення, полягає, передусім, у відродженні традицій Бойківського краю, збереженні історичної пам’яті й культури бойків, підняття етнонаціонального патріотизму, згуртуванні народу навколо проблем регіону: «Фонд започатковує різноманітні соціальні проекти, фестивалі, які зможуть ідентифікувати нас як бойків, як прадавніх жителів цього прекрасного краю».

 

Загалом Фонд працює у таких напрямках:

1) відродження та збереження духовності, патріотизму й історичної пам’яті.

2) в  сфері економічного розвитку Фонд ініціює допомогу в реалізації проектів направлених на створення приватних, сімейних, малих виробництв з глибокої переробки місцевої сировини;

3) реалізовуватиметься проект «Здорова нація», який полягатиме у розвитку медицини краю;

4) спортивний напрямок;

5) законодавчий напрямок – напрацьовані ідеї щодо вирішення проблем в краї зможуть стати основою законотворчої діяльності.

6) юридичне забезпечення – Фонд сприятиме розвитку мережі юридичних приймалень в населених пунктах краю, де кожен зможе звернутися за порадою до кваліфікованого спеціаліста в сфері юриспруденції.

 

Також Фонд започаткував проект "Бойківське віче", - адже влада, на переконання В. Бартківа, повинна базувтаися на спільноі села, мікрорайону. Тільки в такому випадку продукуються ідеї, які вже потім стають обовязковими для загалу. "Бойківське віче" - це проект, в якому в кожному селі рада авторитетних людей, старійшин, зможе приймати рішення про пріоритетні проекти для кожного села, які будуть реалізовуватися за підтримки Фонду "Бойківська бартка".

 

До участі у Фонді «Бойківська Бартка» долучилися відомі прикарпатські науковці й громадські діячі:  доктор історичних наук Володимир Комар, декан економічного факультету Прикарпатського національного університету, професор Михайло Романюк, заступник декана факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук, народний артист України, професор Михайло Кривень.

 

Саме вони, головним чином, і координуватимуть вище перелічені напрямки діяльності Фонду.

 

 

 

 

 

 

 

 

Заступник декана Факультету нафтогазопроводів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Мирослав Панчук (співкоординатор економічного напрямку діяльності Фонду) та доктор історичних наук Володимир Комар (керівник Напрямку "Відродження та збереження духовності, патріотизму та історичної пам'яті")

 

 

 

 

Керівник проектів Фонду в галузі культури та мистецтва народний артист України, професор Михайло Кривень вразив присутніх неймовірним акапельним співом пісні Івана Франка "Ой ти, дівчино", яку він виконав на прохання мера Долини Володимира Гаразда


 

Ігор Доцяк - керівник соціологічної майстерні Фонду  розповів про останнє соціологічне дослідження Фонду та навів деякі шокуючі цифри, зокрема те, що 80% мешканців Бойківського краю вважають себе бідними

 

 

 

 

Президент Фонду Василь Бартків дарує з власної колекції унікальний літографічний портрет Андрея Шептицькрго роботи відомого художника Б. Мусієвського Долинському краєзнавчому музею "Бойківщина"

 

 

 

 

Зліва в першому ряду - мер Долини Володимир Гаразд. В другому ряду справа - керівник Економічного напрямку діяльності Фонду - декан економічного факультету ПНУ імені Стефаника Михайло Романюк

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.05.2012 696 0
Коментарі (0)

Çàãðóçêà...

23.08.2019
Лілія Горковенко

Майстриня розповіла про те чим її косметика є унікальною та як вона «вселяє» частинку Карпат у свою продукцію.

706 2
22.08.2019
Марія Лутчин

21 січня 1990 року національний стяг на риштуванні ратуші підняв рухівець, оператор ОТБ «Галичина» Тарас Майстришин.

651
20.08.2019
Марія Лутчин

Ми звернулися до емігрантів з Прикарпаття різного віку, статі та соціального статусу з питанням, що має змінитися в Україні, щоб вони повернулися на Батьківщину?

2429
15.08.2019
Марія Лутчин

"Ми взяли потужний темп, люди до цього звикли і вимагають більшого, збавляти вже не можна".

2432
14.08.2019
Лілія Горковенко

Про сучасний стан, перспективи функціонування, співпрацю з правоохоронними органами та владою розмірковує Володимир Данів – керівник Івано-Франківського обласного громадського формування.

1976 2
13.08.2019
Люся Грибик

Івано-Франківськ за останні роки став відомим завдяки проведенню декількох міжнародних фестивалів. Одним з них є Крайка.

2250 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

867

Моя любов до селян абстрактна. Я люблю їх за те, що жодне селянське повстання не призвело до створення держави, до створення апарату насилля.

185

Знаєте, коли звучить ім‘я Квентіна Тарантіно, то кожен хто знає цю людину одразу цікавиться причиною озвучення такого слова.

507

Все в мозку. Центр курування оргазмами просто в нашій голові. Іноді мене можуть збуджувати найнесподіваніші речі.

612
20.08.2019

"Мисливець за інопланетянами" Скот Ворінг стверджує, що на фотографії, яку зробив марсохід NASA, зображено жінку, чоловіка і дитину.

264
12.08.2019

З огляду на розвиток науки, піраміди тримають таємниці під піском і не дають дослідникам розкрити всі секрети історії.

560
08.08.2019

Крихітні безхребетні, які вважаються найживучішими істотами на Землі, були на борту ізраїльського місяцехода "Берешит".

594
12.08.2019

Капелан Івано-Франківського клінічного центру паліативної допомоги Ярослав Рохман номінований на медичну відзнаку України "Орден Святого Пантелеймона".

972
10.08.2019

Усі ми живемо у світі із шаленим темпом ритму, ретельним плануванням, напруженими робочими графіками.

947
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

206
25.08.2019

НАСА розслідує заяву про те, що астронавтка Енн Макклейн отримала доступ з Міжнародної космічної станції до банківського рахунку своєї колишньої лесбійської партнерки.

40
23.08.2019

Результати лабораторних досліджень за 2018 та перше півріччя 2019 року.

7150
22.08.2019

Відома франківчанка Тіна Кароль 22 серпня презентувала новий трек під назвою "Вабити". 

4734
21.08.2019

Виступ українського льотчика публіка супроводжувала гучними оплесками.

1945 1