Феномен невидимого змісту

 

Цікаво жити усвідомленням трансформаціі самого мислення. Звичним є введення певних слів в ніби-то змістовні сполучення для більш яскравого сприйняття певних ситуацій та явищ. Саме явищ, бо з них починається філософія нового часу, не тільки із ознайомленням буття- ніщо й буття-слова чи логосу: видається мені, що нічого стабільно не змінено, окрім хіба ситуативності самого слова й пошуків тих єднань та сполук й постмегамодерні ситуаціі. Хоча філософія сучасності має прагнути не тільки сухих абстракцій, але й прямого пошуку Божественного, бо всеодно ПОТРІБНО СТАТИ БОГОМ. 


Будуть звісно нівелювати саму спробу, бо система живиться одностайністю й одноманітністю, алгеброю комуністичних графіків й сінусоід- а капіталізм невпинно прагне купити все і вся і за будь-яку ціну. Це Дерріда сказав, що ознакою прогресивного капіталізму є надмірний патріотизм. Робіть самі висновки. 


Отже, прагнення Божого через пошук Гармоній, так іх багато, гармоній природніх й надприродніх, реальних та невидимих.
Кажуть Піфагор був все ж таки Богоподібним, бо спускався в Аід й мав золоте стегно, хоча визнання є константою, а це вже не є істинним, бо істинна за суттю є непостійною й динамічно видозміненою: а шо ж робити із світочем вірувань й релігій, втиснутих в дисциплінарне мереживо канонів й обмежень. Робіть самостійно висновок...

 

А мені особисто приємно, бо наближення до суті є більш цікавим за сутність саму. Це знав Ніцше, хоч і хворів все життя, а можливо й був здоровіший за увесь історичний проміжок існування служителів мудрості. Є і більш абстракне розуміння: до прикладу, знання для знання, в дусі Унамуно, він вважав в тому суцільну нісенітницю. Тоді моя ретроспектива є також забавкою: коли я проведу паралелі між Августіном і Бад'ю та Сковородою й Хіггінсом - й все ж таки паралелі перетнуться, чітко перетнуться та богоподібний Піфагор виходить помилявся. Навіть Бог помиляється. Робіть висновки самі....


Зараз, окрім твердого розуміння непотрібності будь-якоі метафізики й трансцендетальних перцепцій, коли такі титани, як Вітгенштейн та Дельоз категорично прямо відмовляються від Сутностей, Буття й Ніщо- для аналітики простого мудрого споглядання й насолод; коли титан Дельоз( сьогодні є загадковим саме кількість досліджень й взагалі написаного філософом- декілька тисяч досліджень) чітко розмежовує категорію Щастя й Радості й уникає радісного щастя чи задоволень та щастя й щасливих задоволень.

Це і магія Простого, що воно більш змістовне за складне. Пригадаймо визначення Бад'ю дефініцій Суб'єкта: це Спосіб визначення окремого тіла в просторі ефектом формальноі присутності й обумовлення через темпоральну необхідність. Піфагор би просто заплакав, хоча Дельоз не є також жалісним: пізнання предмету відбувається внаслідок опредмечування й через кінцеву множинність остаточних вражень... Все ніби-то є зрозумілим, навіть більше, лишень до прагнень єднаня та гармоніі з Богом це не є необхідним. Все ж таки це заслуга Вітгенштейна та його трактаку й того коміксу, який він підгледів в періодиці. 


Доречі вищеокреслена паралель , саме Сковороди та Хіггса є очевидною. Вічно плутанина із Хокінгом та Хіггсом, будемо вважати це спільнотою формальною чи умовною( зокрема Дельоз побачив відкрито саме спасіння людства в чорному квадраті, як пра-символі екрану й кіно, саме жанровість кіно розфарбує той тотальний тунель Беззмістовності змістів), формальною Спільностю є усе людство, що споглядає екрани телевізорів...отже свята спільнота в тому, що Сковорода( не пригадую, хтось впевнено переконував, що украінцям варто й просто зрозуміти суто нашого філософа, бо Кант є незрозумілим, як і Гайдеггер , і Бад'ю: бо треба все пізнавати й читати на мовах оригіналу) чітко розділив буття на три світи й дві природи: світи-мікрокосм, макрокосм, символічна реальність чи ірреальність, або ж трасценденція певного метафізичного мотлоху(?); та природи- видиму та невидиму. Це все є за часів Фаллеса розфарбованим, цікавим є ремарка щодо символічноі невидимоі реальності, як поєднання мікрокосму та макрокосму/ більш детально є у Шпенглера прообраз людей-тварин-рослин/ й розуміння наочного прикладу того єднання в Бібліі. Це , звісно, феномен, геніально, Святе письмо як штиб феномену невидимого ірреального абсолюту: але саму Книгу тримаємо в руках.

Феноменів багато, / зокрема в кіно стрічка Сікса " Людська багатоніжка"- третю частину взагалі неможливо дивитись навіть без звуку, навіть одним оком/ , але це також гра в метафізику. Хтось може й заперечити. Бо сутність редукціі й генеалогіі саме в тому, що Боззон є також грою в метафізику, статичну й непорушну й змертвілу. Але сам проект коллайдера об'єднав тисячі людей, а Святе письмо мільйони: мільярд , якщо точно. Значить головна функція в єднанні, бо єднання створює Ситуаціі, а ситуаціі в формах зв'язків у нові ситуативні явища. Це формула Вітгенштейна--Делеза. А дарує вона нам певний Невидимий Зміст. Як у Канта: пізнання, як внесення змісту в беззмістовну реальність, так і у неокантіанців: але Канта треба забувати.


Канта варто забути як і слово Любов.... Краще аскеза й яблука...

 


26.02.2016 Роман Бончук 2061 0
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1887
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1822
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1821
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5368 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2117 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1481

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

689

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

744

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

937

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

973
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1722
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3636
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10215
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26091
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10142 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7680
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

865
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1367
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

350
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1241
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

840
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1044