агенція новин

Єврей, циган, чеченець... Українець?

 

 

Єврей вважає, що, одягнувши талєс, він включається до спільноти, яка завжди буде його підтримувати, якщо з ним щось станеться. Принаймні так у теорії. 

Кожен циган знає, що люди з його роду будуть витягати його з тюрми. І це є основою будь-якої громади. Коли ранні християни через хрещення вливалися до церкви, вони дотримувалися неймовірної солідарності. Коли Святий Петро, який встиг втекти з Риму, почув, що загітованих ним людей схопили і збираються стратити, - він вернувся до них. Де це було у Євангелії, що він зобов’язаний повертатися? Ніде не було. Він повернувся із почуття солідарності. Він хотів вмерти разом із тими людьми, яких він привів до Христа.
Перемогу християнства забезпечила зокрема й оця первісна солідарність.
Чеченець зазвичай може розраховувати на допомогу тейпу. Вони можуть його не любити, але його будуть захищати, за нього помстяться. Бо знають, що якщо вони зараз за нього не помстяться – це крах усьому. Тоді всі розмови про Аллаха не мали жодного сенсу; усе, за що вмирали їхні батьки, не мало значення.
Первісний рефлекс – триматися один за одного. Нічого нового. З цього починалося людство. Це прості речі, які для нас є найскладнішими. І саме ці речі продукують чудо.
Коли ми побачимо перед собою п’ятдесят українців, які просто із принципу культивують між собою солідарність, це буде означати, що ще не вмерла Україна. Що зернятко нації прижилося.
Усе починається з невеликих чисел. Непотрібно багато – потрібно, щоб хтось. І хай вони культивують цю солідарність із будь-яких міркувань. Із тих міркувань, що вони християни; із міркувань, що вони разом крадуть, - це неважливо.
Якщо ми з вами будемо правильно себе поводити і хоча б зрідка дивитися на небо – від Бога ми не втечем.
Він все одно дожене.
І тоді Він побачить в нас інструмент для виготовлення нового чуда. 
Амінь.
Дмитро Корчинський

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


Коментарі (5)

Çàãðóçêà...

Мари 2013.07.12, 09:37
Автор перед тем как писать статью, хотя бы ради приличия поинтересовался, что отличат религию от традиций и простого невежества, того или иного народа, а не руководствовался слухами, домыслами и стереотипами и приписыванием традиций к религиозным учениям.
я 2013.07.12, 09:46
И правда какая разница, что нас будет объединять. Пойдем вместе громить, убивать, воровать....мы же вместе, мы же солидарны...БРЕД...
vasya 2013.07.12, 16:03
"Мари" и "я" - вы читаете невнимательно -"Якщо ми з вами будемо правильно себе поводити і хоча б зрідка дивитися на небо – від Бога ми не втечем." Кто был в Советской Армии, помнит, что чечень, грузины, армяне, гагаузы, казахи держались друг за друга независимо от места жительства. У украинцев землячество в лучшем случае в масштабах области, как и у россиян, в основном. Автор прав
Караул український 2013.07.14, 12:22
Жодну країну,республіку так не роздирали і не травили один на одного,як Україну.Пришлі володарі діяли за принципом-розділяй і володарюй.Зайди всіх мастей осідали на багатих землях,а працьовитих туземців мали за рабів.Вичавити з нації рабську психологію може тільки вільна людина,народжена у вільній країні.
ДДД-! 2013.07.15, 16:54
Дмитра поважаю- бо правду хоч гірку,але каже,але це нічого не дасть.Чому?Та тому,що і українця і в росіянина,немає елементарного: самоповаги, і найголовнішого немає людської гідності.а тільки псяче нутро...... і не треба чіпати пісню і тепер гімн ще не вмерла,_ та вже давно вмерла...зайдіть в любий офіс держструктури -працюють одні українці--------і більше ворогів не потрібно,це звичайно ЖАХ,але це правда!!!!!Корчинському потрібно дати можливість на телебаченні зробити свою програму і думаю,що він Савіка запхає далеко за спину,але нас повчає САВІК.ну і прапор вам і Савіку в руки===слухаєм далі блеяння і бр,бр,бр,........ню.===========прошу вас!запросіть важку хвору побрехуньку капітельман(которая жулька) і ВАНА вам всю правдоньку ЗАЦЕНДОЛИТЬ..тупо прямо в ЛІСІ,разом із турчіновім????????
20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1881 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

627
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1812
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1431
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

969
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5902 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

536

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2336 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

840 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2697
19.09.2019

Відповідно до нової праці, геологічне утворення Велика Адрія свого часу було континентом завбільшки з Гренландію.

499
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

500
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

428 1
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

248
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

586
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1030
23.09.2019

Український фотограф Давид Дубницький зробив спокусливі фото жінок зі слов'янських країн.

8353
22.09.2019

Відома блогерка з Івано-Франківська Тетяна Кодзаєва отримала престижну нагороду на Milan Fashion Week 2019.

1824
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області.

1333 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5670 3