Етапи та бали: що очікує абітурієнтів у цьогорічній вступній кампанії в ІФНМУ

Першого липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Сотні тисяч абітурієнтів починають «штурмувати» вузи та обирати свої майбутні професії.

Зокрема, цього року в Івано-Франківському національному медичному університеті очікують близько 1500 майбутніх студентів. У навчальному закладі розповіли, яким чином відбуватиметься цьогорічна вступна кампанія, та які нововведення очікують абітурієнтів, інформує Фіртка з посиланням на сайт ІФНМУ.

За стартом вступної кампанії розпочався перший етап – реєстрація електронних кабінетів вступників. Він проходить у домашніх умовах і кожний вступник може зареєструвати свій кабінет персонально. Цей процес доволі простий та швидкий. Однак ті, у когось виникали труднощі, могли на пряму звертатись в університет.

"У нашому вузі також створено центр сприяння реєстрації електронних кабінетів та подачі електронних заяв, - розповів відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ Ігор Сарапук. - Тому вступники, які в силу тих чи інших обставин не могли розібратись з механізмом реєстрації, могли звертатись сюди, де їм допомагали створити персональний кабінет".

Другий етап, основний, розпочався 10 липня. І вступники, які вже зареєстрували свої кабінети мали змогу подавати електронні заяви. При чому, запуск відбувся без ніяких проблем, база працює як повинна. Цей етап триватиме до 22 липня. І до 26 липня всі заяви буду оброблятися і розміщуватимуться у рейтинговому порядку.

"Перший день другого етапу видався доволі насиченим, ми отримали 551 електронну заяву на вступ до нашого університету, - стверджує Ігор Сарапук. - Варто відзначити що й електронна база запустилась вчасно та функціонує безперебійно. Ми очікуємо, що з кожним днем кількість заяв постійно зростатиме".

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього моменту в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А ті, хто вступає на навчання на контрактній формі, мають у запасі час аж до 8 серпня.

Стосовно необхідного рівня знань для вступу в університет, було прийнято рішення продовжити минулорічну практику мінімальної, порогової кількості балів з конкурсних предметів. Це стосується таких спеціальностей: стоматологія, педіатрія та медицина.

"До цих конкурсних предметів належить: біологія або хімія, фізика або математика. Обов’язковий мінімум з цих предметів повинен становити 150 балів", - стверджує відповідальний секретар приймальної комісії ІФНМУ.

А от цьогорічні зміни торкнулись таких спеціальностей як фармація та промислова фармація. Мінімальний загальний конкурсний бал для вступників повинен становити не менше 130 балів.

"На спеціальностях, де є державне замовлення, а саме медицина, стоматологія та педіатрія, є ряд обов'язкових конкурсних предметів, - каже Ігор Сарапук. – Це є українська мова та література; біологія або хімія; фізика або математика. Це стосується тих абітурієнтів, які хочу потрапити саме на державне місце".

Для тих, хто планує поступати на контрактну форму навчання збережена друга конкурсна пропозиція з переліком минулорічних предметів: українська мова та література, біологія, хімія або математика.

В абітурієнтів є час до 26 липня аби подати свої електронні заяви на обрані спеціальності. Наступним етапом вступної кампанії стане оприлюднення списків тих, хто за підсумками результатів ЗНО рекомендований до зарахування на місця державного замовлення. З цього часу в молоді буде час до 31 липня, аби подати оригінали документів для зарахування їх на вибрану спеціальність.

А для тих, хто вступає на навчання на контрактній формі, у запасі час аж до 8 серпня.

Чимало з абітурієнтів є випускниками медичних коледжів. Як, до прикладу, Микола Рудий. Він закінчив Івано-Франківський базовий медичний коледж. Має бажання продовжувати вивчати медицину, але вже як студент ІФНМУ.

"Націлююсь на лікувальну справу, а в подальшому можна податися в хірургію, - каже хлопець. - Для успішного вступу я вчу анатомію та фізіологію. Оцінюю свої шанси на поступлення, як досить високі".

На цю ж спеціальність хоче вступати й Марія Кушнірчук. Дівчина обрала лікувальну справу, оскільки не бачить себе ні у стоматології, ні у фармації.

"Лікувальна справа є для мене більш перспективніша у майбутньому і є цікавішою, ніж інші спеціальності, - впевнена Марія. - Думаю, що з плином реформ перспективи збільшуватимуться, як і можливість майбутнього працевлаштування".

В університеті наразі очікують від Міністерства охорони здоров’я підтвердження кількості місць державного замовлення.

"Ми просимо в Міністерства практично минулорічну кількість місць. Зокрема 300 на медицину, 40 на педіатрію та 10 на стоматологію", - наголошує Ігор Сарапук.

Крім того у виші відзначають, що розраховують на невелике збільшення кількості абітурієнтів цього року. В основному більшість студентів йдуть туди, де найбільша кількість державних місць, а саме на медицину. Тому очікують напливу саме на цю спеціальність.


14.07.2019 3976
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

761
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2325
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2035
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2052
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6217 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2339 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

215

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1036

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1020

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1286
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

136
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

506
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1968
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26393
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

456
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10373 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7910
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

462
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

312
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

462
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

540
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1478