Експерти зі США, Німеччини та Канади обговорили з прикарпатськими медиками важливість паліативної допомоги (ВІДЕО)

У вівторок, 10 вересня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбувся круглий стіл з міжнародною участю «Про важливість освіти з паліативної допомоги в Україні». Подія зібрала керівників навчальних і лікувальних закладів, лікарів і науковців.

В дискусіях круглого столу взяли участь міжнародні експерти з паліативної допомоги зі США, Німеччини, Канади, які в онлайн режимі спілкувалися з медиками і науковцями Прикарпаття. Серед них були директор світового альянсу госпісної та паліативної допомоги Стівен Конор, виконавча директорка Європейської асоціації паліативної допомоги Юліє Лінг, професор Мальтійського госпіталю (місто Бонн) Петер Ніланд, а особисто до Івано-Франківська завітав керівник академії з паліативної допомоги при Йоганнес-Хоспіс (місто Мюнстер) Андреас Шталь., інформують в ІФНМУ.

Серед питань порядку денного були виклики часу до паліативної допомоги, проблемні питання навчання з паліативної допомоги в Україні, ознайомлення з системою освіти з паліативної допомоги в Німеччині, сучасна освіта з паліативної допомоги (базована на EDUPALL інноваціях в додипломній освіті та EAPC (White Paper on palliative care education), інтеграція курсу з паліативної допомоги в додипломний рівень медичної освіти (пілотний проект в Івано-Франківському національному медуніверситеті) тощо.

Учасники круглого столу наголошували на необхідності просвітницької роботи серед населення. «Дуже важливо, щоб поняття про паліативну допомогу було в широкого загалу, — говорить генеральна секретарка міжнародного благодійного фонду «Карітас Україна» Дзвінка Чайківська. — Людям треба розуміти, що паліатив — це частина життя, що кожна людина так чи інакше з цим зустрічається з близькими, рідними. І паліативна освіта важлива не тільки для лікарів, а важливо мати й медсестер, людей, які щодня доглядають за пацієнтами».

Міжнародні експерти наголошують на важливості навчання паліативної допомоги. «Коли ми починали розвиток паліативної допомоги в Німеччині, то мали теж багато труднощів, було дуже непросто, — розповідає Андреас Шталь. — Вам пощастило, що Івано-Франківський національний медичний університет навчає студентів знань, які вони зможуть використовувати у паліативній допомозі. Зараз Україна перебуває на стадії «піонерів» в паліативній допомозі, а Німеччина вже давно пройшла цю стадію. Але ми теж маємо чого навчитися в українських колег».

За словами першої проректорки ІФНМУ професорки Ганни Ерстенюк, Івано-Франківський національний медичний університет одним із перших в Україні створив наскрізну програму практичних навичок у паліативній медицині. Вона є затверджена центральним методичним кабінетом Міністерства охорони здоров’я України, введена в дію і працює з 2013 року. Крім того івано-франківські науковці є співавторами підручника з паліативної і хоспісної медицини разом із колегами з Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика.

Вже тривалий час ІФНМУ співпрацює з Йоганес-Хоспісом німецького міста Мюнстер. Делегація ІФНМУ відвідувала цей заклад та переймала досвід у європейських колег, а німецькі фахівці мали відкриті лекції в Івано-Франківську. «Всі лікарі у якомусь розрізі вивчають паліативну медицину, але цього є недостатньо, — переконана Ганна Ерстенюк. — Нині виклики, які стоять перед паліативною медициною, стосуються не тільки матеріального оснащення, а насамперед підготовки кадрів. Тому ми дякуємо нашим міжнародним партнерам за те, що вони дають можливість побувати в їхніх установах, які працюють з паліативними пацієнтами. Наше головне завдання — виховати нове покоління медиків, від медичної сестри до лікаря, які вмітимуть грамотно і кваліфіковано надавати паліативну допомогу».

Наразі серед найближчих запланованих заходів в ІФНМУ — мультисциплінарний курс, який пройде вже у листопаді. Німецькі колеги навчатимуть викладачів університету.

 

Фотогалерея


13.09.2019 1503
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1961
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1860
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1855
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5491 46
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2153 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1509

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

744

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

796

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

998

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1004
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1768
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3679
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10256
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26146
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10182 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7712
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

897
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

205
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

262
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

379
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1276
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

883