Експерти оцінили діяльність мера Івано-Франківська Віктора Анушкевичуса в перші місяці після переобрання на "добре"

У ході експертного опитування, яке проводилося з 17 лютого по 3 березня 2011 р. у місті Івано-Франківську, визначено рівень ефективності діяльності міського голови Віктора Анушкевичуса у формуванні та впровадженні місцевої політики, визначенні пріоритетів діяльності в соціально-економічній та гуманітарній сферах через 100 днів після обрання на посаду.

 

Одним із завдань опитування була оцінка прозорості та відкритості міського голови, характеристика залучення громади до процесів формування та реалізації місцевої політики.

 

Добір експертів у дослідженні проводився за методом «снігової кулі». В опитуванні взяли участь 32 експерта.

Ефективність  роботи міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах

Більшість експертів вважає, що діяльність міського голови на посаді в соціально-економічній сфері мала переважно ефективний характер. Зокрема, 38 % учасників опитування вважають, що робота міського голови була скоріше ефективною, ніж ні, в свою чергу тільки 9 % повністю впевнені у ефективності його діяльності. Відповідні дані свідчать скоріше про кредит довіри, якій має міський голова, ніж про цілковиті переконання в ефективній діяльності на посаді. Водночас, 38 % респондентів висловили думку, що діяльність міського голови протягом 100 днів у владі була неефективною, 15 % вагалися з відповіддю та оцінкою рівня ефективності.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Думки учасників опитування розділилися  майже порівну в оцінці діяльності міського голови у вирішенні проблем в гуманітарній сфері. Загалом ефективність була оцінена експертами позитивніше порівняно з соціально-економічною сферою.

Так, 9 % опитаних вказують, що діяльність міського голови в гуманітарній сфері була ефективною, 50 % вважає, що скоріше так, ніж ні, 32 % – що така діяльність не була ефективною, 9 % вагалися з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Взаємини  між міським головою та міською радою

Опитування  засвідчило, що, на думку експертів, в місті існує конфлікт між міським головою та новообраною радою. Зокрема, 23 % опитаних експертів впевнені в цьому, 25 % респондентів впевнені, що він скоріше існує, ніж ні. Тільки 28 % учасників опитування дотримуються протилежної думки, вказуючи, що скоріше не існує. Жоден з експертів не вважає, що конфлікту не і снує, 15 % вагаються з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Ініціативи  міського голови в  соціально-економічній  та гуманітарній сферах

Під час  опитування експертам запропонували згадати та перерахувати ініціативи міського голови в соціально-економічній сфері. Серед усього іншого їм найбільше запам’яталося реформування ЖКГ, зокрема перехід від ЖЕКів до управляючих компаній, стимуляція створення нових ОСББ та розвиток уже існуючих, а також початок заміни каналізаційних колекторів у місті.

Називалася  низка ініціатив мера стосовно ремонту  інфраструктури міста, зокрема зміна дорожнього руху, ремонт доріг, капітальний ремонт вулиці Бельведерської.

Експерти  згадували також й ініціативу щодо включення в угоду про соціально-економічний розвиток між ОДА та Кабінетом міністрів будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська.

Не менш важливою, на думку експертів, є ініціатива міського голови щодо впорядкування зовнішньої реклами, відповідно – й збільшення надходження до бюджету від рекламування.

У гуманітарній сфері експертам запам’ятався конкурс на підтримку проектів від молодіжних громадських організації міста Івано-Франківська, проведення та патронування культурно-мистецьких заходів, створення піклувальних рад при загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Іншою помітною ініціативою є план заходів  на відзначення 350-ліття Івано-Франківська, а також будівництво пам’ятника Шевченку. Проте ці ілеї залишаються поки що на рівні ініціативи, особливо що стосується пам’ятника.

Один  з експертів також відзначив ініціативу, що стосується збереження історико-архітектурної спадщини, а саме ініціювання обов’язкового погодження будівництва у середмісті з відділом охорони спадщини проектів.

Прорахунки  та здобутки

Учасники  опитування наводили приклади здобутків  та прорахунків у діяльності нового міського голови, які, на їхню думку, вплинули на ситуацію в місті. Загалом вони пов’язані із суспільно-політичною ситуацією в місті, особливостями взаємин між міським головою та депутатським корпусом.

Стосовно  здобутків чи прорахунків значна частина експертів висловила  думку про те, що ще не достатньо часу минуло, щоб можна було оцінювати роботу міського голови. Один із експертів вважає, що політичні реалії в міські раді змушують міського голову зосереджуватись на політичній боротьбі, а не на виконанні пунктів передвиборчої програми.

До прорахунків експерти відносять постійні скандали довкола роботи комунальних підприємств, які відповідають за водо- і теплопостачання («Теплокомуненерго» та «Водотехпром») та конфлікт із депутатським корпусом.

Чи  була, на Вашу думку, діяльність міського голови протягом 100 днів після обрання на посаду спрямована на вирішення проблем у соціально-економічній та соціогуманітрній сфері?

Результати  експертного опитування продемонстрували, що в значній кількостей випадків діяльність міського голови щодо формування політики у сфері місцевого розвитку була скоріше декларацією про наміри вирішення проблем в соціально-економічній та гуманітарній сферах. У більшості випадків експерти вказали, що діяльність поки не спрямовувалася на вирішення цих питань. Так, 57 % учасників опитування вважають, що діяльність міського голови не була спрямована на будівництво та експлуатацію доріг місцевого значення, 50 % вказують, що не проводилося політики стосовно боротьби з безробіттям в громаді. Значною мірою це стосується розбудови інфраструктури. Тільки 25 % експертів вказують, що відбувалася політика у реформуванні ЖКГ, в той же час 47 % зазначають, що в цій сфері можна говорити тільки про наміри реалізації політики.

25 % впевнені, що реалізовувалася політика щодо залучення приватних інвестицій в економічний розвиток громади, водночас 35 % вважає, що можна говорити тільки про наміри її реалізації.

У гуманітарній сфері, на думку експертів, реалізовувалася політика в питаннях культурно-мистецьких програм та інших заходів муніципального значення (65 %). Втім, значна кількість експертів вказує, що можна говорити тільки про наміри реалізації політики. 50 % респондентів вважають, що можна говорити про наміри реалізації політики щодо забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Існує певний та помітний відсоток експертів, яким важко відповісти на поставлене запитання.

№ з/п Проблематика Так Можна говорити скоріше про наміри реалізації політики Ні Ця  тема взагалі

не актуальна  для міського голови

Соціально-економічна сфера        
1 Реформування  ЖКГ 25 % 47 % 25 %  
2 Сприяння розвитку малого бізнесу 18 % 35 % 29 % 3 %
3 Будівництво та експлуатація доріг місцевого значення 6 % 28 % 57 % 9 %
4 Ремонт та розбудова  інфраструктури (тепломережі, паркінги) 9 % 32 % 44 % 9 %
5 Реформування  системи муніципального транспорту 18 % 32 % 41 %  
6 Залучення приватних  інвестицій в економічний розвиток громади 25 % 35 % 22 % 6 %
7 Вирішення питань збору, транспортування, утилізації та знешкодження відходів 12 % 47 % 23 % 12 %
8 Підтримка та розвиток парків, зелених зон у місті 12 % 35 % 38 % 6 %
9 Боротьба з  безробіттям 6 % 26 % 50 % 12 %
Соціально-гуманітарна  сфера        
1 Покращення  рівня шкільної освіти в громаді, модернізація шкіл, комп’ютеризація, оновлення матеріально-технічної бази 32 % 18 % 28 %  
2 Забезпечення  дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази 23 % 50 % 18 % 3 %
3 Забезпечення  позашкільного дозвілля молоді (відкриття гуртків, муніципальних клубів) 25 % 32 % 34 % 3 %
4 Реалізація  заходів із соціального захисту  та соціального забезпечення дітей, молоді, жінок, сім’ї, інших категорій населення 12 % 55 % 12 % 6 %
5 Надання спеціалізованої  медичної допомоги, організація санаторно-курортних, науково-медичних закладів охорони здоров’я, що належать до спільної власності (соціальні програми) громади 18 % 12 % 47 %  
6 Реалізація  культурно-мистецьких програм та інших  заходів муніципального значення 65 % 26 % 6 % 3 %
7 Підтримка та розвиток бібліотек (обласних спеціалізованих, для дітей та юнацтва) 12 % 38 % 25 %  
8 Заходи з  реабілітації людей з особливими потребами та забезпечення для них  повноцінної інфраструктури (наприклад, пандуси) 20 % 40 % 25 %  

Рівень прозорості політики, консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем

Більшість експертів вважає, що міський голова проводить консультації з громадськістю в сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем. Так. чітко впевнені, що консультації проводяться, 6 % учасників опитування, що скоріше проводяться – 40 %, значна частина респондентів вагалася з відповіддю – 18 %. У свою чергу вказують, що консультації не проводяться, 9 % експертів, скоріше не проводяться – 22 %. Переважно за відповідними даними можна говорити про опосередковану впевненість опитаних в постійному консультуванні мера та громади.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Думки експертів фактично діаметрально розділилися  в оцінці рівні прозорості політики, яку проводить міській голова. Так, за результатами опитування, немає респондентів, які висловили чітку впевненість та переконання, що ця політика – прозорою. 47 % учасників опитування вважають, що відповідна політика скоріше прозора, в той же час практично така ж кількість респондентів оцінює її як непрозору. Зокрема, скоріше непрозорою – 32 %, 15 % експертів вказують, що відповідна політика – непрозора, 6 % вагалися з відповіддю.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Формат  консультацій з громадою протягом 100 днів

Найбільше, на думку експертів, у консультаціях з громадою мер використовував формат проведення прес-конференцій з інформування про діяльність (67 %), тільки 15 % експертів вказують, що можна чітко говорити про оприлюднення звітів про діяльність міського голови (32 % – ні). 48 % респондентів вважають, що відбувається регулярне оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської влади для обговорення громадою.

56 % респондентів вважають, що відбувається повноцінна участь міського голови у заходах громадських організацій, 45 % вказує, що спостерігається ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах місцевого самоврядування. Загалом в місті широко використано різні формати залучення громади до консультацій.

№ з/п Формат  консультацій Так Ні Можна говорити лише про анонсування намірів Складно відповісти
1 Організація та проведення громадських слухань 34 % 12 % 32 % 22 %
2 Оприлюднення  проектів рішень міського голови на сайті  міської влади для обговорення  громадою 48 % 9 % 15 % 28 %
3 Проведення  регулярних консультацій міського голови з організаціями громадянського суспільства та мешканцями громади  щодо місцевої політики в різних суспільно-важливих сферах 28 % 22 % 22 % 28 %
4 Оприлюднення  звітів про діяльність міського голови 15 % 32 % 25 % 28 %
5 Ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах  місцевого самоврядування 45 % 9 % 18 % 28 %
6 Включення представників  організаціями громадянського суспільства до складу комісій, робочих органів, які опікуються формуванням політики при міському голові 25 % 28 % 12 % 35 %
7 Проведення  прес-конференцій з інформування про діяльність міського голови 67 % 12 % 6 % 15 %
8 Участь міського голови у заходах громадських організацій 56 % 9 % 12 % 23 %

Рівень  професійності нинішнього кадрового складу міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого розвитку

Скоріше професійним кадровий склад міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого  розвитку вважає переважна більшість учасників опитування (50 %). Проте жоден не вважає його чітко професійним, а 19 % вагалися з відповіддю. Скоріше непрофесійним нинішній кадровий склад міськвиконкому вважає 25 % респондентів, чітко впевнені у непрофесійності 6 %. Це свідчить про не зовсім чітко артикульовані оцінки професійності кадрового складу, а також про аванс, який експерти надали при оцінці роботи міськвиконкому.

Можливо, ваш переглядач не підтримує формату цього зображення.

Узагальнення

Ефективність  роботи міського голови в соціально-економічній  та гуманітарній сферах

Більшість експертів вважає, що діяльність міського голови на посаді в соціально-економічній сфері мала переважно ефективний характер. Зокрема, 38 % учасників опитування вважають, що робота міського голови була скоріше ефективною, ніж ні, в свою чергу тільки 9 % повністю впевнені у ефективності його діяльності. Відповідні дані свідчать скоріше про кредит довіри, якій має міський голова, ніж про цілковиті переконання в ефективній діяльності на посаді. Водночас, 38 % респондентів висловили думку, що діяльність міського голови протягом 100 днів у владі була неефективною, 15 % вагалися з відповіддю та оцінкою рівня ефективності.

Думки учасників опитування розділилися  майже порівну в оцінці діяльності міського голови у вирішенні проблем  в гуманітарній сфері. Загалом ефективність була оцінена експертами позитивніше порівняно з соціально-економічною сферою.

Так, 9 % опитаних вказують, що діяльність міського голови в гуманітарній сфері була ефективною, 50 % вважає, що скоріше так, ніж ні, 32 % – що така діяльність не була ефективною, 9 % вагалися з відповіддю.

Взаємини  між міським головою  та міською радою

Опитування  засвідчило, що, на думку експертів, в місті існує конфлікт між міським головою та новообраною радою. Зокрема, 23 % опитаних експертів впевнені в цьому, 25 % респондентів впевнені, що він скоріше існує, ніж ні. Тільки 28 % учасників опитування дотримуються протилежної думки, вказуючи, що скоріше не існує. Жоден з експертів не вважає, що конфлікту не і снує, 15 % вагаються з відповіддю.

Ініціативи  міського голови в соціально-економічній та гуманітарній сферах

Під час  опитування експертам запропонували згадати та перерахувати ініціативи міського голови в соціально-економічній сфері. Серед усього іншого їм найбільше запам’яталося реформування ЖКГ, зокрема перехід від ЖЕКів до управляючих компаній, стимуляція створення нових ОСББ та розвиток уже існуючих, а також початок заміни каналізаційних колекторів у місті.

Називалася  низка ініціатив мера стосовно ремонту  інфраструктури міста, зокрема зміна  дорожнього руху, ремонт доріг, капітальний ремонт вулиці Бельведерської.

Експерти  згадували також й ініціативу щодо включення в угоду про соціально-економічний розвиток між ОДА та Кабінетом міністрів будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська.

Не менш важливою, на думку експертів, є ініціатива міського голови щодо впорядкування зовнішньої реклами, відповідно – й збільшення надходження до бюджету від рекламування.

У гуманітарній сфері експертам запам’ятався конкурс на підтримку проектів від молодіжних громадських організації міста Івано-Франківська, проведення та патронування культурно-мистецьких заходів, створення піклувальних рад при загальноосвітніх навчальних закладах міста.

Іншою помітною ініціативою є план заходів  на відзначення 350-ліття Івано-Франківська, а також будівництво пам’ятника Шевченку. Проте ці ілеї залишаються поки що на рівні ініціативи, особливо що стосується пам’ятника.

Один  з експертів також відзначив ініціативу, що стосується збереження історико-архітектурної спадщини, а саме ініціювання обов’язкового погодження будівництва у середмісті з відділом охорони спадщини проектів.

Прорахунки  та здобутки

Учасники  опитування наводили приклади здобутків  та прорахунків у діяльності нового міського голови, які, на їхню думку, вплинули на ситуацію в місті. Загалом вони пов’язані із суспільно-політичною ситуацією в місті, особливостями взаємин між міським головою та депутатським корпусом.

Стосовно  здобутків чи прорахунків значна частина експертів висловила  думку про те, що ще не достатньо  часу минуло, щоб можна було оцінювати роботу міського голови. Один із експертів вважає, що політичні реалії в міські раді змушують міського голову зосереджуватись на політичній боротьбі, а не на виконанні пунктів передвиборчої програми.

До прорахунків експерти відносять постійні скандали довкола роботи комунальних підприємств, які відповідають за водо- і теплопостачання («Теплокомуненерго» та «Водотехпром») та конфлікт із депутатським корпусом.

Чи  була діяльність міського голови протягом 100 днів після обрання на посаду спрямована на вирішення проблем у соціально-економічній та соціогуманітарній сферах?

Результати  експертного опитування продемонстрували, що в значній кількостей випадків діяльність міського голови щодо формування політики у сфері місцевого розвитку була скоріше декларацією про наміри вирішення проблем в соціально-економічній та гуманітарній сферах. У більшості випадків експерти вказали, що діяльність поки не спрямовувалася на вирішення цих питань. Так, 57 % учасників опитування вважають, що діяльність міського голови не була спрямована на будівництво та експлуатацію доріг місцевого значення, 50 % вказують, що не проводилося політики стосовно боротьби з безробіттям в громаді. Значною мірою це стосується розбудови інфраструктури. Тільки 25 % експертів вказують, що відбувалася політика у реформуванні ЖКГ, в той же час 47 % зазначають, що в цій сфері можна говорити тільки про наміри реалізації політики.

25 % впевнені, що реалізовувалася політика щодо залучення приватних інвестицій в економічний розвиток громади, водночас 35 % вважає, що можна говорити тільки про наміри її реалізації.

У гуманітарній сфері, на думку експертів, реалізовувалася політика в питаннях культурно-мистецьких програм та інших заходів муніципального значення (65 %). Втім, значна кількість експертів вказує, що можна говорити тільки про наміри реалізації політики. 50 % респондентів вважають, що можна говорити про наміри реалізації політики щодо забезпечення дошкільної освіти, функціонування дошкільних дитячих установ, оновлення їхньої матеріально-технічної бази. Існує певний та помітний відсоток експертів, яким важко відповісти на поставлене запитання.

Рівень прозорості політики, консультації з громадою у сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем

Більшість експертів вважає, що міський голова проводить консультації з громадськістю в сфері місцевого розвитку, визначення та розв’язання місцевих проблем. Так. чітко впевнені, що консультації проводяться, 6 % учасників опитування, що скоріше проводяться – 40 %, значна частина респондентів вагалася з відповіддю – 18 %. У свою чергу вказують, що консультації не проводяться, 9 % експертів, скоріше не проводяться – 22 %. Переважно за відповідними даними можна говорити про опосередковану впевненість опитаних в постійному консультуванні мера та громади.

Думки експертів фактично діаметрально розділилися  в оцінці рівні прозорості політики, яку проводить міській голова. Так, за результатами опитування, немає  респондентів, які висловили чітку  впевненість та переконання, що ця політика – прозорою. 47 % учасників опитування вважають, що відповідна політика скоріше прозора, в той же час практично така ж кількість респондентів оцінює її як непрозору. Зокрема, скоріше непрозорою – 32 %, 15 % експертів вказують, що відповідна політика – непрозора, 6 % вагалися з відповіддю.

Формат  консультацій з громадою протягом 100 днів

Найбільше, на думку експертів, у консультаціях  з громадою мер використовував формат проведення прес-конференцій з інформування про діяльність (67 %), тільки 15 % експертів вказують, що можна чітко говорити про оприлюднення звітів про діяльність міського голови (32 % – ні). 48 % респондентів вважають, що відбувається регулярне оприлюднення проектів рішень міського голови на сайті міської влади для обговорення громадою.

56 % респондентів вважають, що відбувається повноцінна участь міського голови у заходах громадських організацій, 45 % вказує, що спостерігається ініціювання роботи громадських рад чи інших консультаційно-дорадчих структур при міському голові, органах місцевого самоврядування. Загалом в місті широко використано різні формати залучення громади до консультацій.

Рівень  професійності нинішнього кадрового складу міськвиконкому у  вирішенні проблем  місцевого розвитку

Скоріше професійним кадровий склад міськвиконкому у вирішенні проблем місцевого розвитку вважає переважна більшість учасників опитування (50 %). Проте жоден не вважає його чітко професійним, а 19 % вагалися з відповіддю. Скоріше непрофесійним нинішній кадровий склад міськвиконкому вважає 25 % респондентів, чітко впевнені у непрофесійності 6 %. Це свідчить про не зовсім чітко артикульовані оцінки професійності кадрового складу, а також про аванс, який експерти надали при оцінці роботи міськвиконкому.


12.05.2011 2424 3
Коментарі (3)

Вітасу 2011.05.12, 12:05
фарбою торгувати у тебе краще виходило. А про рівень корупції призначуваних тобою чинуш і відкатів на 3 поверх чого не поставили запитання тобі?
Вася 2011.05.12, 12:48
У Івано-Франківську 32 експерти оцінювали діяльність мера? Ну це вже повний пісец... Ну загнули. І хто вони? Хто замовляв опитування Анушкевичус? А хто автор? Фіртка?
Петро 2011.05.12, 13:47
Дитячих садиків не стає,дороги жахливі,медицина все дорощає для населення,фундамент під памятник Кобзарю вез участі громадкості поставив біля туалетів парку ....., "експерти" ставлять добру оцінку меру?
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1193
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2519
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2108
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2163
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6538 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2449 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

333

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1145

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1279

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1397
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

275
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

583
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2058
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26508
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

552
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10462 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8008
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

531
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

400
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

543
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

620
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1582