Експерти дали прогноз, яким буде сезон грипу в умовах COVID-19

Зазвичай ми вважаємо сезон грипу нормальною частиною життя, але в тому, що відбувається в цьому році, немає нічого нормального.

Пандемія коронавірусу не збирається зникати в найближчі кілька місяців, що означає, що ми будемо мати справу з COVID-19 поряд з іншими вірусами та бактеріями, які з'являються в прохолодніші місяці, пише Фіртка з посиланням на УП.

То що відбуватиметься, коли нам доведеться мати справу з COVID-19 і грипом одночасно? Що ми можемо зробити, щоб підготуватися?


Почнемо з хороших новин: в цілому захворюваність на грип може знизитися.


"Дані з країн, які зазвичай відчували б сезон грипу раніше (країни південної півкулі), демонструють рекордно низькі показники захворюваності на грип. Все більше людей залишаються вдома, миють руки й носять маски. Так що цілком можливо, що показники захворюваності будуть нижчі, якщо ми продовжимо ці важливі заходи", - розповідає Кавіта Патель, практикуюча терапевтка з Вашингтона.

В Україні спостерігають схожу тенденцію. Дані Центру громадського здоров’я показують, що завдяки карантину в цьому епідсезоні українці менше хворіли на грип та ГРВІ.


Деякі вікові групи можуть бути більш схильні до ризику зараження грипом, тому що рівень вакцинації може бути нижчий.


У цьому році не так багато людей можуть провакцинуватися від грипу, оскільки уникають походів до медичних закладів під час пандемії. А це може поставити під загрозу певні групи.

В Україні також спостерігають зниження рівня вакцинації. Проте в умовах пандемії COVID-19 з осені варто вакцинуватися від грипу.


Занепокоєння людей буде рости.


Недавній звіт Центру з контролю і профілактики захворювань показав, що під час пандемії значно збільшилася кількість проблем з психічним здоров'ям. 

Експерти прогнозують, що ця проблема не просто не зникне, а й може знову зрости.


Багато хто, ймовірно, плутатиме симптоми грипу і COVID-19.


"Багато симптомів COVID-19 збігаються з симптомами грипу. Серед них лихоманка, озноб, ускладнене дихання, втома, нежить/закладеність носа, головний біль, м'язові болі і / або біль в горлі", - розповідає терапевтка Кара Пенсабене.  

Але є одна важлива відмінність між грипом і багатьма випадками COVID-19, зазначає лікарка: "Один з ключових симптомів COVID-19 - це втрата смаку і запаху".


Поширення хвороби може як і раніше впливати на бізнес, подорожі та багато іншого.


Влітку ми могли виходити на вулицю і триматися на відстані від інших. 

Взимку це, очевидно, складніше. Менше заходів на свіжому повітрі, що може привести до того, що більше людей будуть скупчуватися в приміщенні, що потенційно може збільшити швидкість передачі, оскільки і COVID-19, і грип, як правило, більше поширюються всередині, коли люди знаходяться в більш тісному контакті.

"Грип та COVID-19 є інфекційними респіраторними захворюваннями, які передаються від людини до людини, між людьми, що знаходяться в тісному контакті один з одним (в межах 1,5 м), і в основному повітряно-крапельним шляхом", - каже Пенсабене.


Лікарні можуть знову стати переповненими, якщо люди занадто розслабляться.


Багато людей вже втомилися від карантинних заходів. Але якщо ми не носитимемо маски, не практикуватимемо соціальне дистанціювання, не митимемо руки або не робитимемо щеплення від грипу, то втрапимо в халепу.

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко вже анонсував розгортання додаткових лікарень для хворих на COVID-19.


Ось як захистити себе під час сезону грипу в цьому році.


Експерти радять насамперед зробити щеплення від грипу.

Отримання вакцини - це не тільки захист від хвороб; це також захищає інших людей, які більш сприйнятливі, і тих, хто не може отримати вакцину через медичні протипоказання.

Пенсабене також наголошує на важливості розуміння особистого ризику, коли мова йде про обидва захворювання:

"Ми знаємо, що будь-який з цих респіраторних вірусів може бути небезпечний для людей з груп високого ризику, а їхнє поєднання може бути фатальним".

За її словами, незалежно від того, чи належите ви до категорії високого ризику, кожен повинен зробити кроки, щоб захистити себе та інших від зараження або розповсюдження COVID-19.

І також не забувайте дотримуватися дистанції, носити маску правильно та часто мити руки.


Нагадаємо, що уряд продовжує карантин ще на два місяці.


27.08.2020 3972
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

924
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11521 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2030
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1906
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2906
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4841

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

577

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1198

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1706

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1455
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1844
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1679
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8911
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

747
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

826
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

2010
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20502
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

490
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

503 2
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

840 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

876