агенція новин

Економічна криза і Лівія

 

 

 

Я зовсім не збираюся коментувати те важке марення, що стосується Лівії, яке сьогодні йде з усіх екранів і звучить з усіх мікрофонів. Вже й так зрозуміло, що в Лівії, фактично, почалася наземна операція НАТО, що контрольовані НАТО сили здійснюють масові вбивства і геноцид здійснюють мирного населення, що в інформаційному полі картинки, які передають так звані «інформаційні агентства» практично повністю постановочні і до реальності відношення не мають, і так далі, і тому подібне. Зрештою, в інтернеті можна знайти і правду щодо подій у Лівії. Я хочу зупинитися на зовсім іншому обставину.

 

Події в Лівії продемонстрували, що сьогодні, після ліквідації альтернативного глобального проекту, для еліти «Західного» проекту немає ні закону, ні честі, ні совісті (сумління, втім, у них ніколи не було, це специфіка цього проекту). Точніше, він діє тільки для «своїх», яких стає все менше і менше. І ось тут виникає принципове питання: чому всі учасники економічної діяльності вважають, що їх чекає інша доля, ніж громадян Лівії?

 

Тому що вони звикли жити добре? Ну, так і жителі Лівії теж звикли - тепер будуть відвикати, причому навряд чи на життя нинішнього покоління щастя повернеться. НАТО навряд чи зупиниться - вбити Каддафі і знищити пам'ять про всі його позитивні діяння тепер для них питання життя або смерті, а потенціали Лівії та НАТО несумірні. А своїх вбитих і поранених (загибель яких приховати не вдасться) «спишуть» на Афганістан, Ірак або пару-трійку авіаційних катастроф.

 

Тому що вони «свої»? А з чого, власне, вони це взяли? Емігранти з Африки та Азії теж рвалися в Європу, щоб їх записали в «свої». Сьогодні вже майже зрозуміло, що справа закінчиться для них погано - у багатьох країнах Європи майже неминуче повернення крайнього націоналізму, можливо і у формі фашизму. Зрештою, в 30-ті роки від Балтики до Чорного моря в Європі був фашизм, він цілком укладається в «європейські цінності», а економічна криза зараз буде сильнішою, ніж тоді, коли безробіття досягала «жалюгідних» 40% активного населення.

 

Можливо, ті численні бізнесмени, «віннери», які «зробили» себе за останні 30 років, завдяки тому, що, за правильну поведінку і особисту активність, отримали доступ до емісійних грошей, теж думають що вони "свої"?

 

А ось тут вже починається економіка. Частка фінансового сектора у світовій економіці до II Світової війни становила не більше 10%, до 70-х років вона піднялася до 20%. А сьогодні фінансовий сектор перерозподіляє на свою користь до 70% створюваного в економіці прибутку, причому сама економіка виросла відтоді лише рази в два. Це означає, що, в абсолютному вираженні фінансовий сектор (у якому або через який, в основному, і створювалися особисті капітали в останні десятиліття) повинен скоротитися на порядок, відносно - рази в три-чотири. Це означає, що загальна кількість багатих в світі скоротиться в кілька разів, або, іншими словами, три з чотирьох нинішніх «своїх» багатіїв стануть жебраками. І от питання: чи будуть це ті люди, які «відбулися» в останні десятиліття або ті, чиї багатства йдуть з попередніх століть?

 

Переведемо все сказане на зрозусілу мову ще раз. Саме поняття «свій»-«чужий» найближчим часом в рамках самого «Західного» глобального проекту буде принципово змінюватися. Причому - на користь різкого, в рази, скорочення кількості цих самих «своїх». І ніхто не буде їм пояснювати, мовляв, хлопці, здавайте валюту, поводьте себе тихенько і йдіть, отримуйте талони на безкоштовний суп для себе і своєї родини. Бо хто не встигне - той запізниться і буде голодувати.

 

Ні, буде інакше. Шановні і гідні інформаційні агентства та консультанти почнуть їм пояснювати, що лівійські повстанці вже захопили Тріполі... ой, перепрошую, тобто, що починається бум в новій «фемто-технологічній» галузі і туди потрібно терміново вкладати всі гроші, тому що саме там майбутнє... А потім ці гроші несподівано зникнуть...

 

Або ж, що стан банківської системи в тій чи іншій країні не просто гарний, але «просто ваабщє!», а потім банки там почнуть валитися, разом з грошима наївних громадян, які будуть абсолютно щиро дивуватися, як же так, вони ж «свої».

 

А деякі навіть почнуть подавати в суди, щиро вважаючи, що де-небудь в Лондоні вони чесні. Між своїми - можливо, не пробував, та й не можу, тому що для них я вже точно не «свій», але між «своїми» і «чужими» ... Ну, нехай спробує сьогодні Каддафі судитися з питання абсолютно безпардонної конфіскації його активів...

 

Повторю ще раз, оскільки тема це не просто важлива, а дуже важлива. Протягом багатьох десятиліть, поки «Західний» глобальний проект розширювався, він міг собі дозволити і розширення своєї еліти і «допущених» до грошей, у яких створювалися, в тому числі, за рахунок роботи найпотужнішою пропагандистської машини, відчуття, що вони «свої». Тепер все змінилося - і всі ці люди, мільйони людей, будуть самим цинічним чином кинуті. Причому та ж пропагандистська машина буде їм пояснювати, що це не результат цілеспрямованої політики, а їхні особисті проблеми, пов'язані з тим, що вони раптово і несподівано стали «лузерами». Мабуть, сон їм приснився поганий або з'їли що-небудь...

 

 

 

Я пропоную розглядати цей текст як попередження тим, хто вважав своє життя в останні десятиліття успішним. Порівняйте своє життя з життям громадян Лівії, які теж вважали, що нафта - їх загальна і їм належить відповідна частина доходів від цієї нафти. Так ось - вас чекає те ж саме, причому в найближчий час. І якщо ви не хочете стати жертвою різних неприємностей - діяти потрібно вже зараз. І не кажіть потім, що вас не попереджали!

 

Михайло Хазін,

Око планети

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


27.08.2011 Михайло Хазін 767 3
Коментарі (3)

Çàãðóçêà...

Кук 2011.08.28, 14:40
Шкода, що Хазін з цікавого аналітика перетворюється на мілкого пропагандиста МС і рускава міра. Все що він останнім часом говорить - лише дискредитація західного світу, Європи і тд., краще б він на власний путінський режим подивився так само критично, а Захід якось і без повчань Хазіна дасть собі раду
КукІШ 2011.08.28, 17:42
До КУКа. Ти, друже певно свободівець, бо тобі всоди мерещяться "проїскі Крімлья" і "агєнти рускога міра"? Добра стаття, яка стосується не тільки заходу, а й сходу включно з Україною - бо гаплик якщо почнеться то всім буде не весело, всюди. А те, що захід зробив з Лівією, це просто блюзнірство і гріх - "вбити" таку країну, до якої і Європі в деяких аспектах було далеко.. І що там зараз буде - "демократія" Братів мусульман? Ну-ну..........
НИК др.КУКУ 2011.08.31, 01:23
ГАПЛИК БУДЕ НЕ ЛИШ ЮДЕЯМ-БАНКІРАМ ЄС А І МАСКОВСКІМ. І УКР! В СІМ СУТЬ СТАТІ. І РАДІТИ ТРЕБА ВСІМ. І СВОБОДА ТЕЖ вс ОЛІГАРХІВ ВСІХ НАПРЯМІВ. ТАКА ПОЗИЦІЯ ЯК КУКА Х-НА ДЛЯ КУНу, УПА І т.п. НАШ ДОРОГОВКАЗ: СОЦ-НАЦ проти СОЦ-ІНТЕР.
10.04.2020

Сьогодні стало страшно не тільки хворіти, але й помирати. І правило, що потрібно боятися живих, а не мертвих — більше не діє. Тому, як би важко не було, але говорити про смерть сьогодні маємо потребу.

1474
07.04.2020
Мар’яна Гутич

Уряд Канади й надалі закликає її жителів максимально залишатись вдома і виходити на вулицю лише у випадку крайньої потреби.

743
06.04.2020
Юлія Канюс

Попри карантин, політичні партії у Франківську вже готуються до місцевих виборів. 

991
03.04.2020

Серед мешканців багато людей, котрі хотіли б придбати житло одразу, чи оформити в розтермінування для покращення житлових умов тощо.

2505
02.04.2020
Олена Британська

Розповідаємо, як змінилось їхнє життя з введенням обмежень, чи почуваються захищеними та чи не з'явились думки про повернення назад.

1682
31.03.2020

Ігри з м'ячем, орігамі, прибирання в лісі та навіть випікання хлібу разом - ось чим займаються батьки із дітьми на карантині. І це ще навіть не весь список.

887 1

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

299

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

1366 1

ВЕСНу/2020 весь світ запам’ятає…

1123

Зараз багато розмов про індексацію і перерахунки пенсій, що мали відбутись станом на 1 березня 2020 року і не здійснюються, не зважаючи на обіцянки...

1187 2
25.03.2020

Астероїд наблизиться до нашої планети на мінімальну відстань 29 квітня.

1231 1
22.03.2020

Відомий авторитетний астролог зробив астрологічний аналіз того процесу, що відбувається у світі і припустив чотири варіанти розвитку подій.

16700
12.03.2020

Вчені з європейської обсерваторії ESO виявили в сузір'ї Риб гарячу гігантську екзопланету, де йдуть дощі з крапель розплавленого заліза.

1548
09.04.2020

Наразі церква вивчає різні механізми освячення паски.

159
09.04.2020

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у спеціальному зверненні дав детальні поради щодо поведінки у храмі на Страсний тиждень та Великдень, зокрема щодо сповіді і причастя, та оголосив диспензи (звільнення) Церкви усім в

153
15.03.2020

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

1466
10.04.2020

Порядні ґазди та ґаздині починають посівний сезон: садять картоплю, висівають овочі та зелень.

88
09.04.2020

Карантин карантином, а до крамниці іноді ходити треба.

136
31.03.2020

В Івано-Франківську на час карантину заборонять розпалювати багаття і розпивати спиртні напої на природі.

5080
30.03.2020

Стало відомо, в яких районах Івано-Франківщини є хворі на коронавірус. Найбільше їх — в обласному центрі.

10892