Екологи звернулися до кандидатів у депутати Прикарпаття щодо малих ГЕС

 

Екологічні організації звернулись до кандидатів у депутати від гірських округів з пропозицією оприлюднити своє ставлення до проблеми будівництва малих гідроектростанцій на річках Карпатського регіону.

 

Звернення оприлюднено на веб-сайті громадської кампанії проти малих ГЕС у Карпатах та надіслано більшості кандидатів поштою, а тим кандидатам які спілкуються з виборцями за допомогою інтернету – електронною поштою або через соціальні мережі.

 

Звернення від екологів отримають 134 кандидати у народні депутати в 12 округах (5 - Закарпаття, 4 - Івано-Франківська, 2 - Львівська, 1 - Чернівецька).

 

- Десятки людей змагаються за депутатські крісла у Верховній Раді і розраховують на те, що жителі Карпатського регіону віддадуть свої голоси саме за них. Сьогодні, коли однією із найбільш скандальних проблем регіону є загроза його забудови малими ГЕС. – Розказує активіст дружини охорони природи «Зелене Майбутнє» Петро Тєстов. – Поки нам не відомий жоден кандидат у народні депутати, який би заявляв про намір боротися із малими ГЕС.

- Більшість жителів гірських сіл виступають проти будівництва ГЕС. Всі села Івано-Франківшини (села Красник, Довгополе, Бистрець, Шибене і Зелене), де проводились громадські слухання з цього питання, проголосували одноголосно проти ГЕС. – Додає заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – На нашу думку, всі кандидати повинні визначитись із своїм ставленням до цієї проблеми, а виборці повинні врахувати цей момент при голосуванні у жовтні, пишуть Паралелі.

 

В кінці вересня екологи планують оприлюднити перелік кандидатів у депутати Верховної ради України по всіх округах областей Карпатського регіону, які зроблять заяви на підтримку громадського руху проти будівництва малих ГЕС на гірських річках Карпат і тим більше тих, які зроблять реальні кроки в боротьбі проти будівництва малих ГЕС.

Екологи звернулися до кандидатів у депутати Прикарпаття щодо малих ГЕС


11.09.2012 2032 2
Коментарі (2)

Ірина 2012.09.12, 08:16
Дуже гарно, а чому не уточняєте, що перед громадськими слуханнями, на яких було проголосовано проти будівництва ГЕС, попередньо також проводились громадські слухання? При цьому, на попередніх громадських слуханнях будівництво ГЕС було погоджене. Більше того, сільськими радами було прийнято ряд рішень, якими затверджено містобудівні обгрунтування ГЕС, проекти землеустрою для відведення земельних ділянок під будівництво. Інвестори затратили значні кошти на розробку матеріалів та документації. А згодом, ці ж сільські ради, що приймали рішення, за ініціативою цих же ж територіальних громад, які погодились на будівництво ГЕС, просто взяли і повідміняли свої рішення... Уявіть собі, що Ви будуєте будинок - Вам сільською радою було надано містобудівні умови, затверджено проект землеустрою, Ви витратили значні кошти на розробку документації, закупили будівельні матеріали, а тут бац - і сільські ради все відмінили! Це, по-перше, незаконно, а по-друге, просто непорядно!
мама 2012.09.12, 16:16
Нащо нам гес- краще ліс рубати і топити. це екологічно чисто і ніхто не буде вимагати нічого))) Що не з'явить- зразу є палки!!! І газу дорогого не хочемо і ліс хочемо, щоб рісі не знищувався і в свій час все неможна)))) Всі борються))).
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1949
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1854
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1848
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5464 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2145 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1503

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

735

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

790

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

990

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

999
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1762
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3672
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10249
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26133
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10175 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7704
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

892
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

189
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

257
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

374
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1269
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

876