Єгипетська революція. За і проти

У цьому протистоянні більшість українців підтримують опозицію. Ми теж їхали до Єгипту з думкою, що правда – за супротивниками влади. Але чи дійсно це так?

Наші підтримують опозицію з одного боку тому, що «в душі у кожного українця живе махновець», з іншого – тому, що пам'ятають події 2004-го. Європейці також схильні співчувати протесту. У них виникають асоціації з антиглобалістами, грін-писівцями, студентськими протестами, профспілками, які завжди праві. Але чому опозиція обов'язково має бути права завжди?

У ході нашої поїздки ми відвідали обидва табори. Скажемо більше, після побаченого дуже хотілося б підтримати опозицію. Безпечно в Каїрі тільки в їхньому таборі, там усі посміхаються, доброзичливо ставляться до того, що їх фотографуєш, співають пісні, словом, все виглядає дуже весело й позитивно (коли не брати до уваги нічних побоїщ). Вони опозиціонери і для нас це плюс.

Із протилежного боку – влада, яку ми завжди підсвідомо зневажаємо, і яка вже не мінялася 30 років. Поліція працює жорстко. Армія. Танки. Репресії. Зрештою, нас закидали камінням саме прихильники Мубарака. Але... Подивимось на речі з боку вигоди для нашої країни, Європи, світу. Хто при владі? Президент, який заперечує всі релігійні віяння та будує суто туристичну країну. Звичайно, він так само відкинув і всі демократичні забобони. Але хто тут без гріха (крім читачів, звичайно, і автора, якщо дозволите)?

Європа лишається Європою, поки не забуває, що Схід потрібно контролювати силою. Віяння любові й толерантності до ісламу прямо їй загрожують. Це її погубить, зрештою. Якщо ми цього не помічаємо, можна поїхати до Парижу й подивитись на погроми та спалені авта. У цій ситуації Америка (під прапором демократії) вирішила вписатися за Єгипет. Чому – не важливо. Головне, що Америка у своїх інтересах, під гаслами демократії та свободи влаштовує революцію в Єгипті руками ісламістів.

«Визвольний ісламський рух» - так називається хвиля переворотів, що готується і вже відбувається (Туніс) на Близькому Сході. Ми пам'ятаємо Афганістан і фільм «Рембо», де браві хлопці зі США допомагають перемагати ісламістам. Потім їм же довелося залити Афганістан кров'ю. Я не відчуваю сентиментів ані до тих, ані до інших. Але все-таки, який Єгипет нам приємніший: ісламський, або туристичний? Тут гарні пляжі та дешеві путівки, невже ми хочемо все це втратити в обмін на ще один Афганістан?

Ми розмовляли з місцевими християнами, коптами, які нас прихистили. Вони не беруть участі в акціях. Але вони за президента. Чому? Навіщо нам ісламісти, питають вони? Те, що на площі опозиціонерів панують веселощі та позитив – результат роботи американських технологів, пояснюють вони нам. А можливо, на людей просто вплинуло промивання мізків по телевізору. Всі ми пам'ятаємо ряд революцій в СНД та їхніх спроб... Тут, у Єгипті, ситуація не просто схожа – це те саме. Я ніби побував на київському Майдані, тільки з арабськими обличчями.

Єгипетська криза не така проста, як здається на перший погляд. Будемо намагатись зрозуміти її краще.

 

Олексій Середюк,

Братство


08.02.2011 681 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1612
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1702
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1688
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

4997 39
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1996 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1387

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

260

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

577

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

742

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

869
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3505
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10076
02.04.2024

Одним з перших засіяли ярими культурами поля на Городенківщині, Коломийщині та Снятинщині.  

716
13.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

25959
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7578
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

769
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

943
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1272
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

224
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1100
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

714
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

947