Дзиняцька ОТГ: перевага зміни правил

З ініціативи Івано-Франківського регіональне відділення Асоціації міст України відбувся престур у Дзвиняцьку ОТГ Богородчанського району в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України.

Дзвиняцька ОТГ розташована біля підніжжя українських Карпат. Відстань до обласного центру – 34 км, а до районного центру – 14 км. Територією громади проходить дорога державного значення Івано-Франківськ – Гута. До складу цієї ОТГ входить 4 села: Дзвиняч, Росільна, Космач і Міжгір’я. Площа громади – 7120 га, її чисельність – 7 934 осіб. Найбільше за площею та кількістю населення село громади – Росільна, однак адміністративним центром став Дзвиняч, який має зручніше розташування і розвиненішу інфраструктуру.

За словами голови Дзвиняцької ОТГ Миколи Волочія, жителі громади беруть активну участь у її розвитку. Зокрема, недавно допомагали готувати до відкриття дошкільний заклад у Дзвинячі, в усіх населених пунктах громади самостійно встановлювали автобусні зупинки, які придбано за власні надходження. Люди часто самоорганізовуються, наприклад створили спеціальні групи, які патрулюють ліси, щоб запобігти неконтрольованому вирубуванню, звернув увагу Микола Волочій.

Другий рік тут працює молодіжна рада, яка допомагає планувати і втілювати у життя соціальні та інші проекти, спрямовані на розвиток громади.

На території ОТГ видобувають нафту і газ. Важливою галуззю місцевої економіки є деревообробка, якою займається найбільше місцеве підприємство ТзОВ «Уніплит».

Микола Волочій підкреслив, що перед громадою стоїть виклик розширення бази платників податків і покращення рівня їх сплати. Для цього потрібно розвивати підприємництво і формувати сприятливий клімат для бізнесу. На території ОТГ є поклади корисних копалин, розробка яких може стати важливою галуззю місцевої економіки.

З огляду на географічне розташування Дзвиняцька ОТГ може стати привабливою для інвесторів. Все ж головною перешкодою для розвитку бізнесу є погана якість доріг.

Освітня мережа ОТГ складається з чотирьох шкіл (по одній у кожному селі) і дошкільного закладу у Дзвинячі, який збудовано після об’єднання, а його відкриття вважають одним з найбільших досягнень громади. Але, на жаль, на території ОТГ немає закладів позашкільної освіти. Батьки відправляють своїх дітей до музичної і спортивної шкіл в Богородчанах і в Солотвині.

Одним з найбільших досягнень ОТГ вважають відновлення роботи критого басейну. Однак утримання цього об’єкта витягує величезні кошти з бюджету громади. Тому надзвичайно важливо зменшити витрати на підігрів басейну. Для цього планують на даху встановити сонячні батареї.

За два роки роботи громади у новому форматі тут зуміли чимало зробити, зокрема встановили бруківку біля садка, де відновили водопостачання, зробили ремонти тепломережі у Космацькій гімназії, системи опалення та водопостачання у Росільнянському ліцею тощо. У населених пунктах об’єднаної громади провели ремонти та благоустрій вулиць, облаштували вуличне освітлення. Зроблено капітальні ремонти Міжгірської та Космацької гімназій та багато інших добрих справ. Нині в ОТГ діє система збору твердих побутових відходів.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який взяв участь у престурі, в розмові з журналістами наголосив: «Громада утворена у 2017 році у складі 4 сільських рад набула статусу ОТГ з відповідними повноваженнями та відповідальністю. До сфери діяльності Дзвиняцької ОТГ перейшли освіта, культура, медицина, соціальна сфера та можливість самостійно формувати бюджет з конкретними цілями та завданнями. За 2 роки роботи громада отримала понад 4,7 млн. грн. коштів інфраструктурної субвенції, що дало можливість не замовчувати проблеми у громаді, а системно їх вирішувати.

Упродовж І півріччя комунікація громади із платниками податків дозволила наповнити бюджет ОТГ власними надходженнями на суму понад 5 млн. грн. і це більше порівняно з минулим роком на 25 відсотків. Основні надходження від ПДФО – 3 млн. грн. та єдиного податку – близько 1 млн. грн.

Важливо, що громада під час прийняття рішень використовує  партнерські  відносини, долучаючи представників з різних сфер ОТГ, зокрема з бізнесу, освіти, медицини, культури, комунальної сфери, органів влади та громадських організацій, формуючи цим власну модель стратегічного розвитку».


16.08.2019 968
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1934
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1844
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1842
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5435 45
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2138 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1496

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

720

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

781

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

976

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

992
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1754
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3661
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10237
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26124
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10167 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7698
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

879
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

161
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

239
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

367
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1261
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

863