агенція новин

Дзиняцька ОТГ: перевага зміни правил

З ініціативи Івано-Франківського регіональне відділення Асоціації міст України відбувся престур у Дзвиняцьку ОТГ Богородчанського району в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який впроваджує Асоціація міст України.

Дзвиняцька ОТГ розташована біля підніжжя українських Карпат. Відстань до обласного центру – 34 км, а до районного центру – 14 км. Територією громади проходить дорога державного значення Івано-Франківськ – Гута. До складу цієї ОТГ входить 4 села: Дзвиняч, Росільна, Космач і Міжгір’я. Площа громади – 7120 га, її чисельність – 7 934 осіб. Найбільше за площею та кількістю населення село громади – Росільна, однак адміністративним центром став Дзвиняч, який має зручніше розташування і розвиненішу інфраструктуру.

За словами голови Дзвиняцької ОТГ Миколи Волочія, жителі громади беруть активну участь у її розвитку. Зокрема, недавно допомагали готувати до відкриття дошкільний заклад у Дзвинячі, в усіх населених пунктах громади самостійно встановлювали автобусні зупинки, які придбано за власні надходження. Люди часто самоорганізовуються, наприклад створили спеціальні групи, які патрулюють ліси, щоб запобігти неконтрольованому вирубуванню, звернув увагу Микола Волочій.

Другий рік тут працює молодіжна рада, яка допомагає планувати і втілювати у життя соціальні та інші проекти, спрямовані на розвиток громади.

На території ОТГ видобувають нафту і газ. Важливою галуззю місцевої економіки є деревообробка, якою займається найбільше місцеве підприємство ТзОВ «Уніплит».

Микола Волочій підкреслив, що перед громадою стоїть виклик розширення бази платників податків і покращення рівня їх сплати. Для цього потрібно розвивати підприємництво і формувати сприятливий клімат для бізнесу. На території ОТГ є поклади корисних копалин, розробка яких може стати важливою галуззю місцевої економіки.

З огляду на географічне розташування Дзвиняцька ОТГ може стати привабливою для інвесторів. Все ж головною перешкодою для розвитку бізнесу є погана якість доріг.

Освітня мережа ОТГ складається з чотирьох шкіл (по одній у кожному селі) і дошкільного закладу у Дзвинячі, який збудовано після об’єднання, а його відкриття вважають одним з найбільших досягнень громади. Але, на жаль, на території ОТГ немає закладів позашкільної освіти. Батьки відправляють своїх дітей до музичної і спортивної шкіл в Богородчанах і в Солотвині.

Одним з найбільших досягнень ОТГ вважають відновлення роботи критого басейну. Однак утримання цього об’єкта витягує величезні кошти з бюджету громади. Тому надзвичайно важливо зменшити витрати на підігрів басейну. Для цього планують на даху встановити сонячні батареї.

За два роки роботи громади у новому форматі тут зуміли чимало зробити, зокрема встановили бруківку біля садка, де відновили водопостачання, зробили ремонти тепломережі у Космацькій гімназії, системи опалення та водопостачання у Росільнянському ліцею тощо. У населених пунктах об’єднаної громади провели ремонти та благоустрій вулиць, облаштували вуличне освітлення. Зроблено капітальні ремонти Міжгірської та Космацької гімназій та багато інших добрих справ. Нині в ОТГ діє система збору твердих побутових відходів.

Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, який взяв участь у престурі, в розмові з журналістами наголосив: «Громада утворена у 2017 році у складі 4 сільських рад набула статусу ОТГ з відповідними повноваженнями та відповідальністю. До сфери діяльності Дзвиняцької ОТГ перейшли освіта, культура, медицина, соціальна сфера та можливість самостійно формувати бюджет з конкретними цілями та завданнями. За 2 роки роботи громада отримала понад 4,7 млн. грн. коштів інфраструктурної субвенції, що дало можливість не замовчувати проблеми у громаді, а системно їх вирішувати.

Упродовж І півріччя комунікація громади із платниками податків дозволила наповнити бюджет ОТГ власними надходженнями на суму понад 5 млн. грн. і це більше порівняно з минулим роком на 25 відсотків. Основні надходження від ПДФО – 3 млн. грн. та єдиного податку – близько 1 млн. грн.

Важливо, що громада під час прийняття рішень використовує  партнерські  відносини, долучаючи представників з різних сфер ОТГ, зокрема з бізнесу, освіти, медицини, культури, комунальної сфери, органів влади та громадських організацій, формуючи цим власну модель стратегічного розвитку».

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


16.08.2019 413
Коментарі ()

Çàãðóçêà...

20.09.2019
Лілія Горковенко

У свідомості сучасного українця сформувався стереотип поліцейського, що охороняє публічний порядок та займається профілактикою правопорушень. Проте успіх служіння суспільству – в єдності трьох складових: навчання, практики та науки.

1798 1
17.09.2019

Пану Василю 42 роки, він має 200 голів породистих овець, часто носить традиційне гуцульське вбрання, хвацько грає на дримбі, допомагає іншим вівчарям і вірить, що гуцули і вівці – це нероздільно.

592
15.09.2019
Марія Лутчин

Тарас Назарук - керівник салону VOLT, який спеціалізується на доставці автомобілів зі США "під ключ". Компанія у своїй роботі керується принципом збереження довкілля через популяризацію електромобілів у місті.

1781
13.09.2019
Марія Лутчин

У неділю, 13 жовтня у Дністровському каньйоні відбудеться вже традиційне «Свято неба». Унікальне свято парапланеризму та дельтапланеризму цьогоріч пройде у форматі «Eco-Active Life Style».

1399
11.09.2019
Олена Британська

На форумі запрошені спікери обговорювали, що потрібно для залучення інвестицій та які умови зараз диктує світ, розглядали практичні кейси та підводні камені.

904
09.09.2019
Люся Грибик

У сучасному світі кожна жінка повинна мати кваліфікованого лікаря - гінеколога.

5849 2

Депутатську недоторканність скасували, ОК. Тут не про те, що вчора чимало потенційних «жертв» добровільно відали зброю своїм майбутнім «вбивцям».

517

Сьогодні так модно використовувати до всього слово "мульти". Мультиварка, мультивітаміни...

2290 2

Після жахливої катастрофи в Дрогобичі із людськими жертвами і втратою майна, де впав під"їзд житлового будинку.

815 1

Ціна росте хутчіш за міст – комусь це вигідно, еге ж?.. Замість потроєння вартості – мер навпаки міг отримати чималу компенсацію. Але чомусь так не зробив…

2653
17.09.2019

Кілька днів тому у невеличкому селі Вітрова Балка, що знаходиться у Полтавській області, сільські мешканці зафільмували НЛО.

463
11.09.2019

Здається, Всесвіт ніколи не перестане нас вражати!

411 1
30.08.2019

Понад сто років тому у віддаленому районі Сибіру пролунав потужний вибух, який був відчутний у радіусі 100 кілометрів.

1128
18.09.2019

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

226
18.09.2019

Більшість слів, які ми вимовляємо в повсякденному житті, впливають на наше майбутнє. Є слова, які притягують удачу, а є ті, які її відлякують.

531
20.08.2019

Мандрівний проповідник прийшов з важкою вістю у чуже місто.

1005
21.09.2019

Прикарпатка скаржиться на зіпсуті продукти, які продають  в одному із супермаркетів області. Мове йде про магазин "Колібріс" в місті Богородчани, пише Фіртка. Як розповідає Ірина Федів, вона мала намір купити квасолю та сир, проте, продукти були ду

1283 2
20.09.2019

У селищі Більшівці історики натрапили на нові докази радянського терору — масове поховання закатованих українців.

5261 3
20.09.2019

Прикарпатець Віктор Худяк опублікував в мережі Фейсбук світлини наближення зими, відзняті на горі Паренки (1735 м).

1940 1
19.09.2019

На прилавках магазинів зустрічається масло селянське солодковершкове "Карпатське" 73% жиру.

3521