Душевний лікар

 

/data/blog/38069/fa3d3868ce339748c87b979ef03a46e0.jpg

 

- До побачення, дорогенька, і пам'ятайте: прощати, прощати і ще раз прощати! Тричі на день, після їжі! Будьте здорові! Наступний!

- Лікарю, здравствуйте!
- І ви будьте здорові. На що скаржимося?
- Душа болить. Ви ж душевний лікар?


- Душевний. Прізвище моє таке. І спеціалізація - теж. А вашу душу щось поранило?
- Не знаю. Може бути. Я її якось не відчуваю. Я взагалі погано відчуваю. Наприклад, я не вмію говорити «люблю».
- Так? Ну, це поширене захворювання. Розкажіть мені, який ваш раціон харчування.
- Харчування? Ах, так. Ну, супи, каші там. Овочі. М'ясо - але не кожен день. Ну, я апельсини обожнюю, морозиво, цукерки шоколадні теж люблю.
- Ага! Любите! Значить, вмієте говорити «люблю»!
- Ні, ви мене не зрозуміли. Я людям не вмію говорити «люблю».
- Зрозуміло. Так, люба, дихайте! Глибше дихайте! Та що ж ви так напружилися?
- Не можу я глибше дихати. У мене подих перехоплює.
- Так і запишемо: не дозволяєте собі дихати на повні груди. Тепер не дихайте. Не дихайте... Не дихайте... Все, можна. Схоже, у вас це звичний стан - не дихати?
- Чому? Та я нібито дихаю.
- Саме так - «нібито». А насправді - так, вид робите. Ви ж боїтеся відкритися. Ви ж всі почуття в собі затискаєте. Не даєте їм проявлятися!
- Ну, це ж непристойно, коли почуття напоказ. Я їх придушую в самому зародку.
- Ось, люба, і стали зрозумілі ваші проблеми з диханням. Накопичили, бач, у собі зародків. Вся грудна клітка забита. То-то вам і не дихається глибоко. Почуття придушувати - це злочин по відношенню до себе.
- А як тоді, як з ними чинити?
- Визнавати, що вони існують. Називати їх по іменах. І дозволяти їм бути.
- Я потім з цим розберуся. Але зараз я ж не за цим. Я не вмію говорити «люблю».
- Дайте-но я вас простукаю.
- Ай! Ой! Не треба! Будь ласка, не стукайте! Мені страшно!
- Так, значить, і до страхів ваших достукалися. Слава тобі, Господи! Але ж вам не боляче? Чого боїтеся?
- Болі боюся! Не хочу, щоб боляче!
- Оооось... А від чого буває боляче?
- Коли вдаришся. Коли обпечешся. Коли впадеш. Багато від чого...
- Дорогенька ви моя! Так ви боїтеся любити!
- Я? Боюся? А при чому тут...
- Так любов же ж і є - полум'яний політ! Хіба ні? Вона складається зі злетів і падінь, з крутих віражів, із зіткнень. Любов не може бути обережною!
- Лікарю... Я знаю. Було це все у мене. Траплялося.
- І тепер ви боїтеся...
- Так. Я боюся. Боюся, що не зрозуміють. Відкинуть. Обдурять. Зрадять. Використають...
- Ось ви і затиснули свої почуття. Захистили себе з усіх сторін від можливого болю. І тому вам важко сказати «люблю»... Ваша хвороба дуже навіть виліковна. І рецепт простий: навчіться любити себе. Якщо ви будете любити себе - ви нікому не дозволите себе поранити. Ви будете вибирати тільки найкраще, найкорисніше для вас. Ви будете безпомилково знаходити те, що зробить вас ще щасливішою.
- Але... виходить, зараз я себе не люблю? Так, чи що?
- Уже починаєте! Інакше б ви до мене не прийшли. Ви вже стали про себе піклуватися - а це добра ознака.
- А... як це - любити себе?
- Для початку - почніть до себе прислухатися. До своїх бажаннь, відчуттів. А то вас що не запитаєш - «не знаю», «не відчуваю». Якщо ви самі так неуважно до себе ставитеся, чому ж інші будуть вас щадити?
- І що ж мені робити? Як навчитися себе любити?
- А ви самі себе щадіть, хваліть, заохочуйте. Себе треба час від часу заохочувати - знаєте про це? Не перевантажуйте! Не робіть те, що не хочеться! Не дозволяйте себе кривдити! І не дозволяйте собі ображатися.
- Ну... Я спробую себе любити, щадити і гидот не слухати.
- Ну от і славно. Користуйтеся цим рецептом - і скоро ви відчуєте, що всередині звільнилося місце для любові. Думаю, на цьому ми можемо попрощатися. Медицина своє слово сказала, справа за вами.
- Стривайте, лікарю! Але як же воно звільниться, якщо там стільки всього?
- Так-так... Камені всякі... зародки... образи проковтнуті... Накопичили ви, накопичили!
- Так що з цим робити?
- А тут, люба, рецепт один: прощати, прощати і ще раз прощати! Тричі на день, після їжі! Будьте здорові! Наступний!


15.07.2013 1592 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1057
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2442
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2068
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2108
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6409 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2404 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

271

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1091

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1131

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1336
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

214
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

549
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2007
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26451
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

510
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10413 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7951
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

493
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

354
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

508
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

580
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1526