Дотації сільгоспвиробникам. Олігархам-володарям палаців та супер-яхт чи фермерам?

Днями на Комітеті з питань бюджету Верховної Ради України намагались «просунути» питання розподілу дотацій АПК. Так, це саме ті 4 млрд. грн. державних дотацій сільгоспвиробникам, з яких майже половину, а саме 1,4 млрд., (вдумайтесь!) у 2017 році отримала група компаній «Миронівський хлібопродукт» соратника Президента Юрія Косюка. Випадковість?

Яка мета державних дотацій в нашій державі? Якщо розпиляти кошти між своїми – гарна ідея. Але якщо ми хочемо розбудовувати Україну, підтримувати малі фермерські господарства, простих селян, а не олігархів – то нам з Вами, хлопці, не по дорозі. 

Дайте можливість українським простим селянам та фермерам працювати та розвивати свій бізнес!

Історія питання така: ще 7 лютого 2018 року на засіданні Уряду з голосу(!) були внесені на розгляд порядки використання дотацій в агропромисловості. Найбільшою є програма «Державна підтримка галузі тваринництва» на яку передбачено 4 млрд. грн. в 2018 році. Програма виписана таким чином, щоб левова частка коштів була витрачена на прибуткове та монополізоване птахівництво.

Цікаво, що 16 листопада 2017 року «Миронівський хлібопродукт» опублікував звіт про фінансові результати за 9 місяців 2017 року, згідно з яким його чистий прибуток становив 7 млрд. грн. При цьому 58% прибутку компанії становив експорт. Це дозволило в 2017 році компанії виплатити власникам близько 80 млн. дол. дивідендів (за поточним курсом – більше 2 мільярдів гривень).

Виникає питання – чому українські платники податків повинні дотувати високорентабельний монопольний бізнес? Бізнес, який має чистий прибуток лише за 9 місяців минулого року – 7 мільярдів гривень!

Свого часу Сергій Лещенко оприлюднив інформацію про флотилію власника «Миронівського хлібопродукту» Юрія Косенка - супер-яхту «Ace» (Туз) ціною 180 мільйонів доларів та допоміжне судно «Гарсон» за 20 млн. доларів.

Інтернетом шириться інформація про грандіозний палац Юрія Косенка, цинічно збудований на місці Хотівського городища скіфських часів.  

Нещодавно соцмережами ширилася інформація в стилі гіркого гумору «Ура! Куршавель наш!» про те, як  в одному з найдорожчих курортів світу «простий працівник птахофабрики Юрій Косюк» в компанії друзів співає Гімн України під 50 пляшок Dom Perignon (по 1200 євро за пляшку). «Дякуємо парламенту і уряду за мільярдні субсидії та дотації вітчизняному птахівництву!», - гірко жартують автори посту.

В мене виникає запитання – до яких меж цинізму має дійти влада, щоб за кошти платників податків (які належать хворим, що не мають коштів на лікування, людям з інвалідністю, які ледве зводять кінці з кінцями…) «дотувати» супер-яхти, палаци, та шампанське за 1200 євро за пляшку?

Я не проти заможних і успішних людей. Нашою метою повинно бути – зробити всіх українців заможними. Але успіх і статки повинні базуватися на власних якостях, а з прибутків успішного бізнесу повинні сплачуватися податки, які держава повинна спрямовувати на солідарне фінансування державних та соціальних програм. А не навпаки, коли платники податків забезпечують «успіх» наближених до влади бізнесменів.

Рішення про дотування «Миронівського хлібопродукту» не було прийняте завдяки свідомим членам бюджетного та аграрного Комітетів Верховної Ради. Але історія не завершена. Я особисто буду жорстко відстоювати питання розвитку малих фермерських господарств, а не концентрування коштів платників податків в руках олігархату.

народний депутат України Олександр Шевченко


Коментарі ()

19.03.2024

Сьогодні і роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги

51
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6477 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

10888 6
25.01.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

12165 25
18.01.2024
Тіна Любчик

У п'ятницю, 19 січня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбудуться вибори ректора. На посаду претендують троє працівників вишу: доктор медичних наук Микола Островський, доктор медичних наук Роман Яцишин та кандидат медичних наук Руслан Савчук.  

5804
18.01.2024

Каркасні будинки відрізняються високою міцністю, надійністю і довговічністю, а також відносно недорогі в будівництві. Втім, у 2024 році ціни на будівництво каркасних будинків в Україні, як і на все інше, продовжують зростати.  

3732

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

497

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

759

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

748

У вівторок, 20 лютого, під час зустрічі з виборцями Дональд Трамп зробив комплімент на адресу росії: «Вони перемогли Гітлера. Вони перемогли Наполеона. Це воєнна машина». Розглянемо, що за цим стоїть.

1060
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

423
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

458
08.03.2024

Фізіологічно їжа потрібна людині для підтримки життєдіяльності, проте у декого ці межі стерті, тому ці люди їдять не лише, коли голоді, а й коли знервовані, засмучені або перезбуджені.  

542
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4087
10.03.2024

Дитина приходить до місця, якого не знає і не розуміє. Чому мама каже мовчати? Чому тато не дозволяє бігати? Чому світять свічки та багато квітів?

11626
05.03.2024

Два досвідчених і дуже майстерних шахових гравців сіли за дошку з чорно-білими клітинами і розставили на ній свої війська.

6650
01.03.2024

"Чернецтво завжди є віддзеркаленням суспільства. Люди хочуть, щоб були добрі монахи, гарно поводилися. Але середовище теж формує людину", - ділиться монах. 

1151
19.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18051
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

305
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

405
07.03.2024

На думку комісії, президент має виконувати свої повноваження до вступу на посаду наступника. А вибори президента мають бути призначені упродовж 30 днів після завершення воєнного стану.   

693
04.03.2024

Серед тих, хто довіряє президенту Володимиру Зеленському, підтримують зовнішню політику влади 82%, тоді як серед тих, хто не довіряє — 41%.

813