Досвід виживання

 

Є дуже багато істин, можливо однієї всезагальної та конкретної істини не існує, а от різнопланових в окремих піддосвідних аспектах вдосталь. Істина потрібна саме тоді, коли фактор "приситнення" не спрацьовує та лінійність пост-модерного загравання не приймає законів циклічності. Тоді варто зібратись з думками й пригадати оккамове лезо чи, скажімо, прокрустове ліжко. Й того буде замало - та і хірургія чи суто дисциплінарна метода не завжди є правильною й необхідною. Я пропоную методологію й аналіз/ з тих позицій, якими апелював Фуко та Фройд/, пропоную не сумнівність апорій / цим морочимось вже 400 років з часів Декарта/, не заперечення заперученного/ Гайдеггер/ або ж пост-пост Бадью, не змиротворене споглядання / Гьоте, Фуко й Епіктет/, не символізацію й іморизацію та фактаж / Лакана та Дельоза/, навіть не визнання Жорстокості та спорожнілості Буття на штиб філософій Курта Воннегута ... Хоча Порожнечу варто і визнати й водночас забути / вміння забувати Шаапа та трансцендентальна магія ресентименту/, а от Істину не варто забувати- треба пам'ятати, не просто пам'ятати, скоріше сприйняти її на життєвий маневр. От, скажімо, істини, як маленькі зерня, котрі варто ковтнути й дати їм можливість проростання. Це перша метода. Друга - це важкий досвід виживання: він завжди актуальний та потрібний, бо врешті мудреза усіляка є не тільки щитом перед Феноменом смерті, не тільки Даром переконання, скоріше методою глибинного Пере-конанння самого себе. Думати треба про себе самого, досить вже думати про Планети й зірки-карлики, та велетнів порожнечи- варто полюбити своє тіло й себе самого єдиного в безоднях техноколапсу... 


Ми вже наблизились до довгоочікуваного Нічого, згадаймо про себе. Про істину, якщо Істин багато, бо це є явище, явище різнопланового, подрібненого характеру, явище , котре ситуативно відтворює відчуття всезагальної Істини. Я говорю істину й сам аспект говоріння й феномен мовлення вже є гарантією нашого уникнення порожнеч й визнання універсалій істин. Істина, як прообраз Білого екрану, на котрий транслюється певна фільмографія- але, який би фільм не пускалось- всеодно Екран Залишається Білим. Це Тарковський й Ейзенштейн одночасно- феноменологія Білого Кубу: можливо хтось цим зацікавиться більш детально, скажімо голандці, великі чи малі. Або ж магія тисячитонного піддосвіду Воннегута. Це дійсно геніально. 


Давайте читати вголос і всі разом Курта й розуміти абсурдність нашого з вами Розуму. Розум є Сила і Бекон задекларувавши це , забув, як Ньютон чи Дільтей, означити наслідки тієї Сили й ймовірний апокаліпсис. Не той весільний торт Апокаліпсису, який нам смачно роками готували до сокровенності 2012року, а реальний апокаліпсис, як Смерть циклу, онулення. Отже, циклічність досвіду є важливою Істиною й заперечити ще рано, бо є плюси саме закцентовування на істині , лишень потім на її градаціях...
Досвід світових війн й створення Атомної зброї- це можливо найскладніше й найфатальніше: але всі, ще раз напишу всі: й Сахаров, Аппенгеймер, Фермі - всі думали лишень з позицій філософії: як можна розташувати нескінченне в малому ... Знаю , що це бутерброд, що це соус, й до того ж з олійкою, але Війни, як такої, якою була Друга світова вже ніколи не буде. Буде хімічна війна.

Зараз вчені вигада Кобальтову бомбу, вона має точкове спрямування, а самі ареали розповсюдження величезні. Хімічна отрута чистого гатунку- ідеальна смерть в муках розкладання органів. Я малюю кобальтовими фарбами в скіпідарових майстернях- Боже, скільки мені ще задихатись в тій камері... Доля є доля, важливим є досвід. Зокрема досвід Виживання. Це підтверджений досвід, досвід про-ростання та наслідування. Там добре промили мізки атомами й порожнечами, але технократична смерть є прогнозованою й вона страшніша за світові війни в перспективі, коли розгублені й здичалі високо розвинені нації почнуть пожирати деградовані та нещасні інші, а хтось тихо присипе все кобальтовою отрутою, мої дорогенькі, і , якщо істина є чи була, вона вже нікому не буде цікавою в аспектах тотальної смерті. 
Смерті, якої не уникнути.

 
Світлина від Roman  Bonchuk.


17.04.2016 Роман Бончук 2039 0
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

951
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2382
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2047
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2077
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6310 55
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2369 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

236

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1060

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1042

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1309
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

173
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

525
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1983
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26419
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

477
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10388 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7927
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

472
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

332
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

478
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

550
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1499