Дороги Прикарпаття увійшли у ТОП-5 найгірших доріг в Україні

 

 

За словами водіїв, в деяких областях покриття розбите до такої міри, що в ямах може поміститися цілий автомобіль. Звичайно, як то кажуть "у страху очі великі", але офіційна статистика невтішна.

 

Так, активісти організації "Слово і діло" на основі даних "Укравтодору" в наприкінці 2015 року проаналізували ступінь зношеності доріг по всіх регіонах України. У підсумку, "перше" місце зайняли Одеська та Івано-Франківська області, де в критичному стані перебуває близько 50% дорожнього полотна, менш плачевна ситуація у Львівській області – там капремонту вимагають 46% доріг, в Чернівецькій – 44%, в Миколаївській і Харківській – 41%, в Сумській і Хмельницькій – 40%, в Тернопільській, Закарпатській та Рівненській областях ремонту підлягають 35% доріг. Найкраще справи йдуть у Київській та Житомирській областях – там пошкоджено 13% і 21% полотна відповідно.

 

Однак, тих грошей, які виділяються на ремонт доріг "Укравтодору" (не будемо говорити, скільки з них реально добирається до пункту призначення) явно недостатньо. Зокрема, в 2015 році в бюджеті було передбачено 4,1 млрд гривень, в 2016 році дорожники отримають 6,6 млрд гривень. Разом з тим, представники "Укравтодору" вже заявили, що для відновлення українських доріг (реставрувати потрібно близько 50 тис км магістралей) щорічно доведеться витрачати до 100 млрд гривень протягом 10-20 років. Зрозуміло, де взяти ці гроші – влада не говорить.

 

Список п'яти найгірших напрямків, де водіям потрібно бути особливо пильними.

 

Одеса-Рені. Протяжність – 300 км

Цю дорогу добре знають ті автовласники, які люблять відпочивати на Західному узбережжі Одеської області, а також їдуть в Румунію або Болгарію. На цих 300 кілометрах пошкоджено майже 80% покриття. І то, це дані минулого року. Після зими, впевнені, стало ще гірше. Губернатор Михайло Саакашвілі, правда, пообіцяв, що вже до літа 2016 року дорога буде майже повністю відновлена. Але якщо врахувати, що вартість ремонту оцінюється більш, ніж в 2 млрд гривень, в ці обіцянки віриться насилу.

 

Миколаїв-Кіровоград. Протяжність – 185 км

Водії кажуть, що по цій дорозі їхати без міцного мату – просто неможливо. Понад 100 км покриття повністю зруйновано. Найгірша ділянка – починаючи з села Возсіятське і до Миколаєва. На цьому відрізку застряють і перевертаються навіть фури. Замість "убитої" траси чиновники вже давно обіцяють побудувати нову магістраль. Але далі красивих слів справа не заходить, а дорога рік від року стає все гірше. У підсумку, доводиться з ризиком для машини і для життя повзти по цьому кошмару, або робити величезний гак в пару сот кілометрів.

 

Тернопіль-Львів (через Золочів). Протяжність – 126 км

У порівнянні з попереднім напрямом, цю дорогу можна назвати "хайвеєм". До зими, запевняють водії, ям було дуже мало, але до лютого стан покриття погіршився. Однак найнеприємніше, що траса покрита напливами і нерівностями, які не тільки завдають шкоди автомобілю, але і провокують аварійні ситуації. У деяких місцях авто з низьким кліренсом зачіпають асфальт (або те, що ним має бути) днищем. Тому розігнатися більше 60-70 км/год, на жаль, не вийде.

 

Дніпропетровськ-Кривий Ріг. Протяжність – 146 км

Скільки потрібно легковому автомобілю, щоб подолати відрізок в 140-150 км? Близько двох-двох з половиною годин. Але це правило не поширюється на ділянку від Дніпропетровська до Кривого Рогу, де розбита велика частина траси. Переобтяжений фурами (особливо в літній період) напрямок постійно знищується колесами вантажівок. Причому, в напрямку Дніпра його стан особливо жалюгідний. Так що потрібно приготуватися до того, що на "підкорення" цієї смуги перешкод доведеться витратити 5-6 годин.

 

Прикарпаття, Карпати і Закарпаття

Особливий регіон України, де ділянки з відносно непоганим асфальтом змінюються відрізками з його повною відсутністю. У підсумку, дорога для мандрівників зберігає масу неприємних несподіванок. Єдине хороше покриття на відрізку довжиною 230 км зі Львова до Мукачева (через Стрий). Там нова, якісна траса. Все інше – лотерея. Наприклад, в районі Яремче і Ворохти, Рахова та до Берегове, з Хуста до Долини, або з Хуста в Мукачево – це напрямки, де автомобіль може залишитися без коліс. Тому йти туди на низькопрофільному авто, та ще й вночі, як люблять деякі, дуже небезпечно.


25.02.2016 472 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

930
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

746
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1852
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3195
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2525
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2514

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

194

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

706

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

663

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1563
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

327
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

658
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

592
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

303
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

363
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27001
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

814
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19655
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

398
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

376
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

703
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1250 1