Дорога до Бога

 

 

Це єдина дорога до правдивого земного і вічного небесного щастя. Тому вона найважливіша за всі дороги світу.

 

Але замість того, щоб прямувати до Бога, люди постійно відходять від Нього. Їх відволікають різноманітні кумири, ідоли, псевдобоги, котрі стають для людини об’єктом поклоніння. Замість правдивого Бога людина служить своїм пристрастям: похотям, жадібності, гордині, самолюбству, марнославству, користолюбству, зажерливості. Та ніщо з цього не може принести справжнього й тривалого задоволення.

 


Велика різниця між бажаннями людини та задоволенням від їх виконання. Відчуття від сповнення бажань є набагато слабшими від очікуваного щастя, воно перероджується у великі душевні муки і біль, викликаючи нові пристрасті, котрі, своєю чергою, також не можуть зробити людину щасливою. Приходить розпач, відчай і розчарування, миттєві хвилини насолоди спричинюють не лише тимчасове збудження, а й фізичне виснаження, руйнують не лише духовну природу людини, а й організм.

 


«Марнота марнот, усе марнота, — робить висновок про земне життя людини премудрий Соломон і додає: — Всі речі втомлюють людину, а чому — ніхто не каже. Око не насититься баченим, вухо не наповниться почутим». Ці слова вікової біблійної мудрості підтверджують, що жодні земні цінності і взагалі ніщо земне не може дати людині правдивого щастя. Однак майже кожен, теоретично знаючи це, кидає всі свої фізичні та духовні сили, весь ресурс і потенціал інтелекту й досвіду на те, щоб задовольнити пристрасті. і цим примножує зло, ворожнечу, ненависть, гнів, підступництво. Приміром, нікому і ніколи не під силу поділити справедливо багатство і владу, досягнення сильних світу цього спричинюють у слабших заздрість і злобу. Однак і сильні нещасливі: вони не можуть задовольнити свої потреби та бажання, котрі невпинно зростають. А ще страхи перед суперниками, втратою досягнутого і підозри до всіх, навіть найближчих людей, є постійними їхніми супутниками, тому мови про їхній спокій і бути не може.

 


Людство займається також дуже позитивними, високоцінними справами — суспільною діяльністю, мистецтвом, наукою. Вони були б такими, якби до них не були примішані пристрасті славолюбства, марнославства, прагнення до збагачення. Але навіть від позитивного результату своєї діяльності людина також не має повного задоволення. Бо в науці знаходить задоволення лише розум, у мистецтві — лише почуття, навіть у благодійності та суспільній діяльності, якщо зважати на загальне падіння моралі, не знайти вершини й повноти земного щастя.

 


Це може бути лише тоді, коли все життя людини є дорогою до Бога, свого Творця, підготовкою до Царства Небесного. Прагнення до поєднання з живим Богом, тільки в Якому втілені вищі ідеали людства — істина, добро, краса — це духовне життя людини. Воно живиться релігією, яка задовольняє всі істинні потреби і дає відчуття незрадливого земного щастя та вічного в майбутньому. Цього не може дати наука, яка є вираженням лишень людського розуму; мистецтво, що подає уявлення лише про красу з погляду людини; чи суспільна, політична та благодійна діяльність, яка базується на засадах понять добра людей, які по-різному його уявляють.

 


Лишень Бог може дати людині найвищі почуття благоговіння та безмежну любов. Саме до Нього необхідно спрямувати все своє життя, діяльність, помисли, душу і серце.

 


Тож проведімо час Великого посту в молитві, читанні духовної літератури, роздумах про своє життя. Обмежмо себе у надмірному споживанні харчів, напоїв, у розвагах для того, щоб побороти пристрасті, очистити душу і серце покаянням за гріхи та негідні вчинки. І тоді вже на землі переживемо відчуття найбільшого щастя — особистого єднання з нашим Творцем.

 

Михайло МЕЛЬНИК. Протоієрей,

Галичина

 


Коментарі (3)

Кирил 2012.03.01, 20:15
Спасибо товарищ Мельник хорошую статейку написали! Пишите, пишите и пишите я в долгу не останусь, приеду на похороны у киев приезжайте найдите меня дам сребренники.
василіан 2012.03.03, 10:41
Чому всі попи ксьонзи страхають людей смертю,якщо вона приходить сама.Чому ніодин ксьонз незупинить дощ ,чи невідведе спеку,не виявить злодія маньяка,непередбачить доброго президента людям.Чому розказують людям казки іпривязують собі бога хоч про їхне бажання він їх неслухає а вони його ніколи не побачуть.
Михайло 2012.03.06, 23:13
До "василіан | 03.03.2012 10:41" Чи Бог Вам особисто сказав, що він не слухає священиків? Якщо так, то коли і за яких обставин? Що стосується "казок",то буде дуже прикро, якщо "казка" виявиться реальністю, яка стосуватиметься і Вас. А відносно припинення дощу, відведення спеки, то відомі випадки, коли через молитви священиків, Бог припиняв подібні явища.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1035
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2427
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6383 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2392 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

572
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1518