Допомога в час війни: в Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ презентували звіти благодійних організацій

У вівторок, другого квітня, у рамках щомісячних деканальних зборів, благодійні організації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ презентували свою волонтерську діяльність, здійснену у 2023 році. 

Про це пише Фіртка з посиланням на Івано-Франківську архієпархію УГКЦ.

Збори відбулися у каплиці Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата, де очільники благодійних організаційзвітували про результати своєї діяльності.

Мальтійська служба допомоги міста Івано-Франківськ

Діяльність благодійної організації презентував її керівник Роман Яручик. Він зазначив, що Мальтійська служба допомоги міста протягом 2023 року продовжувала підтримувати людей, життя яких сколихнула війна. Благодійники отримали 55 вантажівок гуманітарної допомоги, які згодом направлялися до людей, що найбільше цього потребують та проживають на прифронтових територіях.

У 2023 році Мальтійська служба допомоги передала для Захисників 22 автомобілі, серед яких пікапи, карети швидкої допомоги та буси. Благодійна організація надавала й генератори, намети, пожежне спорядження та медичне обладнання загальною вартістю 90 тисяч євро. 

Добровільні рятувальники Мальтійської служби допомоги впродовж всього 2023 року навчали всіх охочих базових навичок із надання першої домедичної допомоги. Такі курси пройшли понад 12 000 людей.

Повномасштабна війна на території України не стала перешкодою для реалізації благодійних акцій «Святий Миколай іде до сиріт» та «Валіза у майбутнє», у рамках яких вдалося підтримати 2134 дитини.

При Мальтійській службі допомоги функціонує «Світлиця святого Миколая» та «Мобільний ігровий простір».

Мальтійська служба допомоги за 2023 рік надала допомогу для людей у потребі на суму 95 384 837 гривень.

Гуманітарний центр Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Працю координаційного центру презентував отець Віталій Максимів, синкел у парафіяльно-економічних справах та соціального підприємництва. Він зазначив, що вона включає такі напрямки:

  • проживання та харчування біженців у будинках Архієпархії. Від початку повномасштабного вторгнення й до сьогодні у тимчасових шелтерах продовжують проживати 107 внутрішньо переміщених осіб, домівки яких знаходяться в окупації або ж зруйновані;
  • підтримка людей у потребі, які попри жахіття війни залишилися проживати на прифронтових територіях нашої держави. У 2023 році була надана допомога постраждалим від підриву дамби Каховської ГЕС, зокрема на Херсонщину було доставлено осушувачі для приміщень, електрогенератори, продуктові набори, медикаменти, засоби гігієни, будівельні матеріали для відновлення затоплених будинків. Окрім того, Архієпархія надала прихисток для ВПО з підтоплених територій;
  • надання гуманітарної допомоги, зокрема продуктових наборів, засобів гігієни, одягу та ліків. Кількість бенефіціарів – 6 200 людей;
  • надання безкоштовних та пільгових медичних послуг при Лікувально-діагностичному центрі «Клініка святого Луки». За 2023 рік Клініка завдяки власному рефінансуванню та пожертвам грантодавців (католицькі єпархії Німеччини та благодійні організації з Італії) надала безкоштовні медичні послуги та послуги зі знижкою для близько 43,6 тис. пацієнтів, з яких понад 12,6 тис. були вимушено переселеними особами;
  • психологічна підтримка ВПО. Архієпархіальні психологи підтримали 815 осіб, серед них 545 дітей та 270 дорослих;
  • підтримка ЗСУ. За 2023 рік гуманітарний центр передав військовослужбовцям медикаменти, перев’язувальні матеріали, медичні розхідники, засоби гігієни, харчові продукти, генератори. Окрім того, Захисникам було надано 3 реанімобілі, 2 вантажівки та 3 позашляховики.

У підсумку, на всі пункти підтримки українського населення загальна сума видатків становить 41 211 441, 00 гривень.

Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Діяльність даної благодійної організації презентував отець Володимир Чорній, директор благодійної організації, синкел у справах соціального служіння Архієпархії.

Впродовж 2023 року Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ активно підтримував людей у потребі. Зокрема покривав продовольчі потреби людей, окрім того, при осередках Карітасу щоденно роздавалися благодійні обіди.

Карітас надав грошові гранти для внутрішньо переміщених осіб, а ще забезпечив літнє оздоровлення для дітей. Осередок соціального служіння 4 рази проводив ресурсно-відпочинковий захід «Пасіка любові» для відновлення сімей загиблих військовослужбовців. Окрім того, Карітас втілив у реальність програму «Прихисток: ремонт та облаштування», й надав підтримку для постраждалих від підриву Каховської ГЕС на суму 1 764 039 грн. Карітас реалізував щорічну акцію «Перший портфелик» для школярів.

Благодійна організація підтримала вісім громадських ініціатив, загальна сума наданої їм допомоги становить 724 814 гривень.

Завдяки Карітасу вдалося підтримувати 10 соціальних ініціатив релігійних громад Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

При Карітасі діє «Простір дружній до дитини», де протягом року волонтери організовували різноманітні заходи для дітей. Благодійний фонд забезпечив функціонування центрів догляду вдома та постійно надавав реабілітаційне обладнання, а також засоби догляду, продуктові набори та ліки для найбільш соціально вразливих верств населення.

Загалом впродовж 2023 року Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ надав допомогу для людей у потребі на суму 88 685 162 гривень.

Парафії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

Парафіяни на чолі зі своїми духовними наставниками підтримали українське військо харчовими продуктами, засобами гігієни, ліхтарями, спальниками, кариматами, медикаментами, автівками (106 одиниць), амуніцією, наметами, аптечками, тепловізорами, пристроями нічного бачення, генераторами (35 одиниць), павербанками, дронами (97 одиниць), бронежилетами, термобілизною, буржуйками, окопними свічками та вервицями.

Парафії сприяють лікуванню та реабілітації військових й підтримці сімей, які втратили найрідніших на війні.

Загальна сума наданої допомоги становила 34 038 862 грн.

Сума допомоги всіх благодійних організацій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ за 2023 рік становить 259 320 302 гривень. Впродовж двох років повномасштабної війни благодійні організації надали гуманітарну підтримку на суму 700 мільйонів гривень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Існує невизначеність, яка є надією. Як підтримати родини зниклих безвісти

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)

"Кличе кожного з нас": монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу


02.04.2024 Діана Струк 227
Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

228
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

496
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1598
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2860
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2400
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2386

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

365

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

543

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1391

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1475
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

503
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

364
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

745
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

103
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

244
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26850
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

708
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

259
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

266
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

588
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

753
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

791