Донецькі інвестори таки захопили землю біля Писаного каменю

 

 

 

Депутатська комісія Івано-Франківської обласної ради, яка була створена для вивчення земельного конфлікту довкола Писаного каменя на Верховинщині, дійшла до оригінального висновку: захищати землю від свавільних і впливових "інвесторів" з Донецька гуцулам доведеться самотужки. Сподіватися допомоги від влади, схоже, не випадає.

Ще навесні донецькі підприємці оголосили про намір орендувати землю біля Писаного каменя, що неподалік села Буковець.

У травні на сході селян особи, які називали себе інвесторами, вже оголосили про придбання 4 га біля Писаного каменя. У власників сусідніх ділянок "інвестори" з Донецька намагалися докупити потрібну їм площу. Кажуть, робили гуцулам "пропозиції, від яких неможливо відмовитися". Але селяни таки ризикнули відмовитися. Не повірила обіцянкам підприємців і Буковецька сільська рада: депутати не дозволили оренду земель запасу. Коли здавалося, що питання вичерпане, фактично на стороні "інвесторів" зіграла Верховинська районна прокуратура. Правоохоронці взялися судовими позовами домагатися скасування актів на право власності на землю, які належать чотирьом місцевим мешканцям. Мешканці отримали акти цілком законно, як і інші селяни, але, на лихо, їхні ділянки сусідять з гектарами донецьких і дуже тим сподобалися.

Після кількох публікацій у "Галицькому кореспонденті" на конфлікт між селянами і знахабнілими "інвесторами" звернули увагу депутати Івано-Франківської обласної ради. Спеціально створена депутатська комісія взялася допомагати громаді Буковця.

Першою - нехай невеликою, але обнадійливою - перемогою громади стало рішення Верховинського районного суду, який залишив позов прокуратури без розгляду. Але прокуратура не вгамувалася і звернулася з апеляційною скаргою, вимагаючи скасувати рішення райсуду і таки визнати недійсними держакти чотирьох селян, чиї наділи сусідять з територією донецьких.

Засідання в апеляційному суді призначене на 6 вересня. Але "інвесторів", схоже, рішення судів не цікавлять: вони почали самовільно захоплювати сусідні ділянки.

До Писаного каменя можна було дійти різними стежками - з села Черетів Буковецької сільради, з Верхнього Ясенова та Білоберізки. Якраз з боку Білоберезки і приглянулася стежка донецьким "інвесторам". За лічені тижні вони встелили шутровану дорогу, яка простяглася до самої скелі - легендарної пам'ятки природи місцевого значення.

Гуцули дивуються, адже через брак коштів місцева влада декілька років ніяк не може закінчити 300 метрів дороги до центру Черетова. А тут раптом дорога до Писаного каменя, наче з неба впала... Неподалік від дороги встановили трансформаторну підстанцію. А біля неї, якраз на стежці, яка вела до Писаного каменя, облаштовують вертолітний майданчик. Місце будівництва зараз обгороджене: повсюди таблички "Приватна власність" та "Злий собака".

Такого нахабства місцеві жителі не сподівалися. Адже всі будівельні роботи проводяться на самовільно захопленій землі.

Як повідомив голова депутатської комісії Ігор Шумега, власники земельної ділянки розміром 4 га обгородили територію майже 8 га. І заходилися ґаздувати на чужій землі, не зважаючи ані на якісь держакти, ані на рішення судів. До речі, збудована донецькими для власних зручностей дорога простяглася попід Писаним каменем аж до земель запасу сільської ради, яку депутати в оренду підприємцям дати відмовилися. Схоже, на думку місцевої влади та громади села "інвесторам" просто начхати. Свою трансформаторну підстанцію вони встановили на ділянці В'ячеслава Полоза, а вертолітний майданчик споруджують на території Івана Могорука, державні акти яких прокуратура саме зараз пробує скасувати в суді.

Будівництво повністю закрило прохід до Писаного каменя. Вантажівки з будматеріалами йдуть на гору одна за одною навіть на свята. А тим туристам, яких спокусила шутрована дорога з боку Білоберізки, кінець шляху доводиться долати лісовими хащами.

"До того ж, - розповідає один із власників земельної ділянки біля Писаного каменя Андрій Колімбровський, який теж судиться з прокуратурою, - люди неодноразово скаржилися правоохоронцям на самовільне захоплення їхніх земель. Але жодної відповіді не отримали". Більше того, за його словами, на час, доки справи розглядаються у судах, людські землі арештовані. Зате на них повним ходом господарюють донецькі - і прокуратура не бачить!

Ігор Шумега визнає, що вторгнення донецьких на буковецьку територію нічим іншим, як рейдерським захопленням, назвати не можна. Тому радить селянам дочекатися рішення апеляційного суду, а відтак збирати громаду та зносити самовільні забудови.

 

 

За матеріалами "Галицький кореспондент"


05.09.2011 2365 7
Коментарі (7)

ще 2011.09.05, 15:13
води набрати не дозволяють - приватна власніть. особливого колориту додає картина- виходять з лісу мужики з автоматами і розказують щоб ми гарно поводились бо то приватна власність- я спочатку подумав що то прикордонники, а потім просто затемненя- це просто капец якийсь, чуваки з автоматами розказують кому куди іти. ну зрозуміло куди всі ідуть - до дому, тихо так понуривши гoлову - ну хто ми тут такі ми ж українці. наше місце у стойлі.
вперад 2011.09.05, 16:41
Вишиванюку до одного місця що твориться в області. він же за данєцкіх
Петя 2011.09.05, 19:48
Банду - геть!!!
Михайло 2011.09.05, 22:23
Хлопці, сокирою у плечі даунецьким і до побачення. Вигнати їх нахер як поганих собак, бо поганими собаками вони і є. Доставайте стволи і гоніть цю наволоч з Карпат. Такої наволочі там не треба, бо загадять все повітря.
Я 2011.09.08, 16:24
А що, проблема спалити трансформатор для початку? Правда, власник тої ділянки в той день має бути десь на весіллі і не відлучатись - АЛІБІ. А надалі є вила. Можна не боятись - автомати не справжні, хоча якісь травматичні пукавки точно мають. Громада села, - разом знесіть паркани на захоплених ділянках своїх односельчан. Але РАЗОМ! Можна й "їжаків" на дорозі постійно підкидати - хай відчують радість від захоплення чужого...
Я 2011.09.08, 16:31
У Верховинської прокуратури є конкретні імена причетних до цієї справи прокурорів. А вони ж живуть серед нас із своїми родинами. Вивісити на парканах їх імена, родичів, адреси і т. п. І люди влаштують їм бойкот - хто відвернеться, хто й в морду плюне... Це один з найдієвіших способів. До речі, це стосується усіх виборних і призначених нами керувати осіб.
Jozef 2011.09.11, 09:04
Згідний з Я. Боротись, а не скиглити.А не можете самі, покличте ВО Тризуб. Вони добрі спеціалісти по автоматах та іншій зброї.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1024
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2416
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2059
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2094
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6371 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2387 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

260

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1077

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1116

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1325
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

202
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

539
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1998
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26440
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

496
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10399 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7939
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

484
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

344
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

490
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

569
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1512