Дохазяйнувалися. Івано-Франківськ опустився на 12-ту сходинку в рейтингу кращих міст для життя в Україні (інфографіка)

 

/data/blog/86064/77148ce2dad63895c37d79b0eb35d2c4.jpg

 

Соціологічна група Рейтинг спільно з International Republican Institute вперше провела муніципальне дослідження, як жителі українських міст оцінюють якість послуг, роботу місцевої влади та інші показники, що визначають якість життя.

 

Результати дослідження виявилися трохи несподіваними, пише Inspired з посиланням на Ліга.нет.

 

Опитування проводилося з 2 по 20 березня у всіх обласних центрах України, крім Донецька та Луганська. У кожному місті експерти опитали по 800 респондентів у віці старше 18 років.

 

Статистична похибка дослідження становить не більше 3,5%. Дослідження проводилося вперше. Результати дослідження опубліковані в кінці минулого тижня, і лідерами за опитуваннями серед населення стали Вінниця та Харків.

 

Якщо Вінниця вже кілька років є муніципальною “зіркою” і прикладом для наслідування, то Харків, принаймні в столиці, не сприймався як успішне і комфортне місто. Харків’яни вважають інакше: за їхніми оцінками, перша столиця УРСР нарівні з Вінницею – беззаперечні лідери рейтингу українських міст.

 

Вінниця входить в трійку лідерів по 13 показникам з 18 критеріїв, Харків лідирує в 14 номінаціях.

 

Ці населені пункти практично еталонні (порівняно з іншими українськими полісами) за рівнем розвитку транспортної інфраструктури – 57% вінничан і 56% жителів Харкова вважають, що вона розвинена добре.

 

Вуличним освітленням задоволені 59% жителів Вінниці та 64% харків’ян. Задоволені харків’яни і вінничани рівнем розвитку та організацією торгівлі – ці міста також на чолі рейтингу.

 

Що стосується задоволеності розвитком публічних зелених зон у місті, то першість знову ж таки за Харковом і Вінницею.

 

Що ж до Івано-Франкіська, то після 1-2 місця останніми роками, місто скотилося на 12 сходину. Як то кажуть - дохазяйнувалися мер зі "Свободою".

 

 

рейтинг1

 

 

 

 

 

рейтинг2

 

рейтинг3

 

Засновник соціологічної групи Рейтинг Ігор Тищенко пояснює, що першість Вінниці та Харкова обумовлено лояльністю населення до мерів міст.

 

Те, що зроблено у Вінниці ще Володимиром Гройсманом (був мером з 2006 по 2014 рік), абсолютно влаштовує городян. Високі оцінки Харкова, незважаючи на негативний політичний шлейф за мером Геннадієм Кернесом, я можу пояснити так: харків’яни задоволені тим, що він зробив для міста в частині облаштування та розвитку інфраструктури“, – говорить соціолог.

 

За словами Тищенка, у Кернеса в Харкові є статус “свого чиновника”, і оскільки харків’янам притаманний місцевий патріотизм, дії Кернеса позитивно оцінюють більшість жителів.

 

Дослідник зазначив, що, незважаючи на те, що настрої харків’ян практично порівну розділені на проукраїнські і антиукраїнські табори, рівень комфорту і дії влади вони оцінюють однаково.

 

Третє місце в рейтингу міст за рівнем комфорту розділили Тернопіль та Львів.

 

Прорив Тернополя Тищенко називає несподіваним, пояснюючи це тим, що тернопільчани виявилися одними з найбільш терпимих жителів, незважаючи на найнижчий рівень доходів по Україні – 2739 грн, що на 31% менше, ніж середньоукраїнська зарплата.

 

Львівський феномен, на думку соціолога, обумовлений сприйняттям його як культурного та історичного міста.

 

Київ – столиця, найбільше і найбагатше місто країни – істотно відстало від лідерів за всіма критеріями. Низькі позиції Києва в рейтингу соціолог пояснює тим, що в столиці рівень життя і запити набагато вище, ніж у регіонах.

 

У столиці багато приїжджих, які ризикнули кардинально змінити своє життя і приїхали підкорювати Київ у пошуках кращого життя. Але, ймовірно, бажане виявилося вище дійсного”, – говорить Тищенко. Для того, щоб столицю в рейтингу комфортності для життя вивести на лідируючі позиції, недостатньо називати Київ європейським містом. “Для початку необхідно використовувати інноваційний досвід Вінниці, господарський підхід Харкова та культурний і туристичний досвід Львова. І вже об’єднуючи ці підходи, столиці потрібно прищеплювати європейські цінності – чистоту, комфорт для туристів”, – відзначає Тищенко.


07.09.2015 703 2
Коментарі (2)

Сергій Чирва 2015.09.08, 10:16
А я би казав ТАК:недостатньо називати наш Франківсь європейським містом. :( Для початку необхідно використовувати інноваційний досвід Вінниці, господарський підхід Харкова та культурний і туристичний досвід Львова.:-) :-) :-) І вже об’єднуючи ці підходи, столиці потрібно прищеплювати європейські цінності – чистоту, комфорт для туристів.;) Отак би я казав і нічого, що чужими словами... Не цураюсь :-)
Сергій Чирва 2015.09.08, 10:16
А я би казав ТАК:недостатньо називати наш Франківсь європейським містом. :( Для початку необхідно використовувати інноваційний досвід Вінниці, господарський підхід Харкова та культурний і туристичний досвід Львова.:-) :-) :-) І вже об’єднуючи ці підходи, столиці потрібно прищеплювати європейські цінності – чистоту, комфорт для туристів.;) Отак би я казав і нічого, що чужими словами... Не цураюсь :-)
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

265
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

532
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1625
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2414
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2397

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

406

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

559

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1405

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1486
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

521
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

380
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

760
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

131
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

259
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26867
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

719
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

276
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

282
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

601
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

902
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

806