Добра розмітка не для франківських доріг (фото)

 

Дорожня розмітка в Івано-Франківську зійшла разом з снігом. У центральній частині обласного центру тільки де-не-де можна побачити сліди від дорожнього маркування.

 

При цьому випробування зимою не витримали розмітки, нанесені кілька місяців тому на щойно відремонтовані дороги.

 

Від розмітки на перехресті Володимира Великого і Південного Бульвару, яку нанесли у листопаді минулого року, залишилися тільки жалюгідні натяки. А так тішилися, що нарешті вдалося врегулювати хаотичний рух, сперечалися, чи не заскладна для Франківська схема… Вже нема ніякої.

 

Також у місті повсюдно зникли пішохідні «зебри». У вівторок на апаратній нараді міськвиконкому секретар міської ради Микола Вітенко поцікавився причиною відсутності розміток на дорогах обласного центру. «Я б просив КП «ДРЕУ» і ДАІ звернути увагу на вул. Лепкого. Там є п’ять переходів, але обладнаний належно тільки один. Решта не обладнані відповідними знаками, і пішохідна розмітка також в поганому стані. А на вулиці Франка три школи», – сказав Вітенко.

 

У відповідь мер Івано-Франківська зауважив, нібито комунальники починають відновлення розмітки на пішохідних переходах саме поблизу шкіл і цей рік не стане винятком. Однак, зважаючи на те, як завзято комунальники беруться малювати «зебри», оновлення дорожнього маркування доведеться чекати ще кілька місяців. За словами начальника КП «ДРЕУ» Володимира Юсипіва, зазвичай розмітку наносять двічі на рік: напередодні Дня міста, який майже збігається з Великодніми святами, та напередодні Дня незалежності – Дня знань.

 

«Ми робили тільки пішохідні переходи. Є інші виконавці, які наносили розмітку через департамент комунального господарства. Для цих робіт КП «ДРЕУ» отримало з міського бюджету» 150 тис. грн. Ми закупляли якісну фарбу з Дніпропетровського заводу «Поліфарм», але другий раз не нанесли розмітку, бо не було грошей», - пояснює Юсипів. Від розмітки на вулиці Володимира Великого Юсипів відхрещується. «На тій Володимира Великого розмітку наносило ТзОВ «Івано-Франківськавтодор». А також на вулиці Галицькій при в’їзді в обласну лікарню. Там це підприємство ставило асфальт і робило розмітку», - каже директор КП «ДРЕУ».

 

1 (2)
Грудень, 2012
1 (2)_resize
Лютий, 2013
1
Грудень, 2012
1_resize
Лютий, 2013

 

Тривкість розмітки залежить не тільки від фарби, а й від якості та складу дорожнього покриття. Звичайно, щоб маркування не зношувалося, можна встановлювати й пластикові розмітки, які хоч і коштують дорожче, зате можуть протриматися на дорогах до трьох років. «А на наші дороги тільки дорогі пластикові розмітки й ставити», - іронізує Юсипів.

 

До слова, минулого тижня виконком прийняв рішення винести на сесію міської ради проект рішення «Про затвердження Програми модернізації дорожньої інфраструктури міста Івано-Франківська на 2013-2015 роки». Проект програми передбачає фінансування у розмірі 4 млн. грн. на розмітки в Івано-Франківську. Зокрема, по 500 тис. щорічно мають знайтися в міському бюджеті, а ще 2,5 млн. грн. передбачено вишукати з інших джерел.

 

"Фіртка уже писала про те, що в Коломиї ями на дорогах засипають битою цеглою та плиткою. А от у Снятині дороги ремонтують за допомогою річкового гравію з болотом.

 

Нагадаємо, Михайло Вишиванюк висловив ідею про необхідність сплати податку перевізниками лісу на ремонт доріг, а також оголосив 2013 рік - роком ремонту доріг в області.

 

 

Читайте також:

"Скрябін" зняв відео “Руїна” із видами прикарпатських міст (відео)



Марія ГАВРИЛЮК


21.02.2013 2377 2
Коментарі (2)

Дорожник 2013.02.21, 11:01
Зібрав заступник директора КП ДРЕУ працівників на нараду та й задає питання: Якою фарбою будемо наносити дорожню розмітку? Нашою українською чи німецькою? Якщо нанесемо один раз дорожню розмітку німецькою фарбою то вона буде триматись 10 років. Тут підіймає руку старий досвідчений працівник-дорожник та й каже. Навіщо Вам пане директоре наносити німецьку фарбу раз на десять років, коли ми десять раз на рік міняємо асфальт. То скажіть який толк в Україні з німецької фарби.
Місько 2013.02.22, 08:32
Може старий "досвідчений" дорожник заодно пояснить як він робив новісінькі вулиці Володимира Великого-Південний Бульвар, що збирається там ще в цьому році дев"ять разів перекладати асфальт? Напевно пан дорожник таким чином зізнається в своїй недолугості і непрофесіоналізмі? Як він такий старий то певно ще й пропонував ту кляту розмітку малювати пензликами - як він колись у повоєнні роки робив...
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1882
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1820
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1817
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5362 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2114 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1480

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

686

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

743

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

935

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

971
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1721
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3634
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10214
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26089
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10140 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7679
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

863
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1363
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

349
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1238
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

835
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1042