До програми енергозбереження "Стале домогосподарство приєднається ще тисяча прикарпатців

 

/data/blog/38763/62e48ac1a0cc225151bf9b1ffbcc0cb2.jpg

Фото: oblast.kr.ua

 

Впродовж травня-липня 2013 року шість груп волонтерів – екокоманди – з Івано-Франківська брали участь в апробації пілотної  україно-шведської програми “Стале домогосподарство”. 30 липня відбулася зустріч команд з керівниками програми, на якій обговорили перші результати освоєння сталого стилю життя.


Серед учасників адаптаційних екокоманд – представники ОСББ, підприємці, викладачі, домогосподарки та пенсіонери, які протягом трьох місяців у повсякденному житті практично застосовували поради програми щодо енергозбереження, скорочення відходів, сортування сміття, зменшення водокористування, стежили за безпекою своєї оселі.

 

На зустріч з розробниками програми “першопроходці” прийшли з наочними доказами успішного освоєння європейського досвіду господарювання – квитанціями за комунальні послуги до участі у програмі та після.

 

“Прислухаючись до простих порад посібника екокоманди, при цьому ні в чому себе не обмежуючи, вдалося за місяць більш ніж вдвічі зменшити витрати лише на електроенергію: у травні заплатила 47 грн. 50 коп., а у червні – 21 грн. 83 коп. Просто вимикала непотрібне світло у кімнатах, від’єднувала техніку, яка не використовується, від електромережі та відмовилась від зайвих електроприладів”, – розповіла одна із учасниць домогосподарка Стефанія Вальчук.

 

Робота екокоманди проходила у форматі “гуртка за інтересами”, де 7-8 осіб на чолі з ведучим раз на тиждень збирались та обговорювали рекомендації спеціального посібника зі сталого ведення домашнього господарства та ділились власним досвідом.

 

Усі представники команд відзначили позитивний вплив програми не лише на сімейний бюджет, а й на зміну ставлення до збереження ресурсів та власного способу життя.

 

На основі коментарів та напрацювань перших учасників розробники програми у вересні випустять покращену версію посібника, з яким працюватимуть нові екокоманди. Очікується, що участь у програмі, яка розрахована на три роки, візьмуть понад 1 тис. домогосподарств регіону.

 

“Результати зустрічі засвідчили, що програма стартувала успішно. Підготовлені нами матеріали працюють, їх можна удосконалювати. В Івано-Франківську є великий потенціал для поширення освіти для сталого розвитку”, – відзначила науковий керівник проекту, автор посібника програми в Україні, д. п. н., проф.Олена Пометун.


У вересні в Івано-Франківську відбудеться зустріч міжнародних тренерів програми з Швеції та Угорщини з потенційними учасниками екокоманд.

 

“Ми запрошуємо усіх охочих долучитися до нас. Також кожен може самостійно освоюватипрограму, матеріали якої невдовзі будуть розміщені для вільного доступу на сайті проекту esd.org.ua та сторінці фейсбуку – “Стале домогосподарство”,– розповіла координатор програми Галина Гупан.

 

 

Довідка Фіртки:

Програма “Стале домогосподарство” реалізується у рамках міжнародного проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” українською благодійною організацією “Вчителі за демократію і партнерство”, “Глобальний план дій”, (GAP, Швеція) та за підтримки Агенції з питань міжнародного розвитку SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

Вона є унікальною ініціативу в галузі неформальної освіти дорослих, яку було розроблено членами GAP з Голландії та США. У Європі вона діє з 1990 року й відтоді поширилася на багато інших країн.В Україні Івано-Франківська область стала першою для впровадження програми.


31.07.2013 834 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

587
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1787 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1101 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

531
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6878 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11332 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

309

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1043

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1092

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

251
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1056
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

823
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

703
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2920
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4417
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18415
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

281
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

331
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

641
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

743