До літа в Івано-Франківську планують змінити організацію дорожнього руху на кількох десятках вулиць

 

 

Цього року в Івано-Франківську мають намір запровадити ряд попередньо анонсованих новацій у транспортній сфері.

 

Вони стосуватимуться закриття транзитного руху центральною частиною міста, зміни системи паркування та оптимізації маршрутної мережі громадського транспорту, що викличе необхідність загалом змінити організацію дорожнього руху.

 

За словами директора департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайла Смушака, проекти нових схем організації дорожнього руху уже виготовлені для двох десятків вулиць. Роботи у цьому напрямі не припиняються, і до літа їхня кількість збільшиться. Після відповідних погоджень комунальники уже незабаром візьмуться втілювати нові схеми організації дорожнього руху в життя і, у відповідності до них, наносити на дороги нові розмітки та встановлювати нові дорожні знаки, пише "Західний кур'єр".

 

Загалом, за словами М.Смушака, йдеться про повне переформатування дорожнього руху у центральній частині міста та на більшості магістральних вулиць. «Нові схеми організації дорожнього руху нам розробляє громадський активіст Андрій Коман. Він родом звідси, а зараз працює у Німецькому Штутгарті і є дуже хорошим спеціалістом у цій сфері, – каже М.Смушак. – Для івано-франківських вулиць він проектує сучасні речі за європейськими стандартами, адаптуючи їх до нашого законодавства».

 

Зокрема, за його проектом планують повністю змінити організацію дорожнього руху на вулиці Галицькій. Тут запроектована перша у місті окрема велодоріжка, передбачені розмежування і регулювання транспортних потоків, влаштування так званих антикишень для паркування, але водночас визначені і нові паркомісця там, де це не перешкоджатиме руху транспорту.

 

Загалом у місті мають намір відмовитися від паркування під кутом до проїжджої частини, яке звужує їхню ширину і утруднює проїзд транспорту, запровадивши натомість паралельне послідовне паркування. Можливо, навіть обабіч доріг, якщо це дозволятиме ширина проїжджої частини і залишатиметься необхідне місце для руху транспорту по середині вулиці. Такий принцип в організації дорожнього руху планують застосувати на вулицях центральної частини міста у другій паркувальній зоні та на інших вулицях.

 

«Це все нюанси, які, як запевняють проектанти, суттєво змінять на краще обстановку на дорогах. Враження, що чим ширша дорога, тим краще по ній їздити, – оманливе. Насправді це не так. Дорога – це як річка. Немає річок з прямим руслом. Воно має повороти, звуження, розширення. Таким чином регулюється потік. Так само і на дорозі, – пояснює М.Смушак. – Повністю буде змінено систему паркування. Чітко визначимо, де не можна зупинятися і паркуватися, а де можна і яким способом. Будуть відповідні дорожні знаки і розмітка. Це вже можна побачити на відремонтованих торік вулицях Василіянок і Лепкого. Оскільки деякі елементи розмітки досить складні у виконанні, то дороги будемо розмічати пластиком, який має протриматися три-чотири роки».

 

Директор комунального департаменту також зазначив, що плануються і більш кардинальні зміни в організації дорожнього руху, як-от зміни напрямків руху чи відновлення двостороннього руху на частині внутрішнього транспортного кільця. Зокрема, двосторонній рух планують відновити на частині вулиці Дністровської, де також фізично відділять смугу для руху громадського транспорту, та на вулиці Січових стрільців. Щодо останньої, то дискусії ще тривають і погодження ще нема. Але необхідність у відновлені двостороннього руху вулицею Січових стрільців М.Смушак пояснив так: «Якщо ми закриваємо транзитний рух центральною частиною міста через вулицю Сотника Мартинця і організовуємо там другу паркувальну зону, то пропонуємо дозволити правий поворот з вул. Мазепи на вул. Січових стрільців, щоб машини могли їхати у напрямку вулиці Вагилевича і по ній потрапляти на вул. Грушевського. Якщо на вузькій частині вул. Січових стрільців заборонити паркування, це цілком можливо», – запевнив М.Смушак.


27.03.2015 385 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

843
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

654
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1742
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3076
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2482
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2463

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

103

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

650

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

624

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1488
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

239
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

590
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

452
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

244
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

319
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26954
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

773
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19611
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

340
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

336
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

663
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1132 1