Дністровський парк оживе

Необхідно довести до логічного завершення процес створення на території Тлумацького й Городенківського районів де-юре й де-факто Дністровського регіонального ландшафтного парку (РЛП) — так вирішили на спільному засіданні депутатських комісій з екологічних питань Львівської, Тернопільської й Івано-Франківської обласних рад, яке відбулось, як «Галичина» повідомляла, у відпочинковому комплексі «Перлина Придністров’я» на Городенківщині і в якому взяли участь керівники найвищих представницьких органів трьох регіонів.

 

Правда, такому рішенню передував драматичний прецедент. Голова постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму Івано-Франківської обласної ради Андрій Троценко поставив було питання руба про ліквідацію РЛП. За його словами, рішення 18-літньої давності про його створення не принесло жителям сіл, що ввійшли до майже 20 000-гектарної природоохоронної зони, нічого, крім «додаткового» головного болю. Адже свого часу до складу парку, окрім прибережної зони Дністра, кам’янистих місць, кар’єрів, ярів, чагарників тощо, ввійшли і землі сільськогосподарського призначення.

 

В результаті виникла проблема з набуттям права власності на ті ділянки, якими користуються громади сіл, але які належать до парку. Проблематично для селян і отримати земельну ділянку під житлове будівництво чи для зведення гостинної садиби, щоби зайнятися підприємництвом у зеленому туризмі.


Крім того, досі не винесено в натурі межі заповідної території, немає й відповідного документа, який би регламентував діяльність ландшафтного утворення — на черговій сесії обласної ради, що відбулася 16 липня 2010 р., відклали розгляд проекту рішення «Про затвердження Положення про Дністровський регіональний ландшафтний парк» як такого, що його прийняття могло б завдати чималої шкоди селянським господарствам, які опинилися на його території.


Про потребу вирішення цих та інших спірних питань говорили й керівники Городенківської районної ради — Богдан Кобилянський і Тлумацької РДА — Василь Сенів, котрий зокрема слушно зауважив, що у створенні РЛП «ми сказали тільки «а» й більше нічого не зробилиѕ». Тож, як заявив голова івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, за підсумками засідання, буде створено робочу групу, яку очолить його заступник Остап Дзеса і яка вивчить усі ті проблеми й подасть на розгляд сесії обласної ради пропозиції як щодо їхнього врегулювання, так і стосовно впорядкування взагалі діяльності Дністровського РЛП й ефективного його функціонування надалі.


Власне, депутати розглянули питання про спільні завдання й заходи щодо збереження природних екосистем і розвитку туризму в Дністровському каньйоні, який проліг територією не лише Тлумацького й Городенківського районів Івано-Франківщини, ввійшовши до ландшафтного парку на їхніх теренах, а й Тернопілля. І, до речі, наші сусіди вже створили на своїй частині цього унікального берега ріки національний природний парк. На Прикарпатті ж наразі до цього не дійшло — досі існує лише РЛП, хоч івано-франківське Придністров’я не менш унікальне й державно значуще, ніж тернопільське.

 

За словами директора Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва Василя Парпана, котрий доповідав на засіданні, другого такого природоохоронного об’єкта в світі немає. Адже тут збереглися певні види флори ще з третинного періоду. Вже й не кажемо, що тут розташований і один із чотирьох етнографічних регіонів області — Покуття з його неповторною автентикою...


Отже, у співпраці з тернополянами буде розроблено й нове положення про Дністровський РЛП і створено адміністрацію парку. А загалом депутатські комісії двох областей окреслили коло питань, які необхідно здійснити, аби в перспективі на території вздовж усього 250-кілометрового каньйону, що проліг також Буковиною і Хмельницькою та Вінницькою областями, діяв єдиний національний природний парк з єдиною управлінською структурою. Львів’яни, які поділилися з присутніми своїм досвідом в організації належної роботи таких утворень, підтримали той проект.

 

Загалом вирішено створити координаційну раду з участю голів трьох обласних рад, яка напрацьовуватиме відповідну правову й організаційну базу для того. 


Члени депутатських комісій також узяли до уваги й пропозицію заступника начальника головного управління з питань туризму, євроінтеграції, зовнішніх зв’язків та інвестицій, начальника управління туризму івано-Франківської ОДА Наталії Гасюк про необхідність створення єдиної міжобласної програми розвитку туризму в межах Дністровського каньйону, де, за її словами, відпочинкова індустрія поки що розвивається «неорганічно, неорганізовано, самотужки». Вирішено скоординувати роботу і зі збереження екосистем у цій зоні, і з розв’язання проблеми забруднення берегів ріки, з облаштування належних під’їзних шляхів, місць відпочинку для туристів

 

газета "Галичина"


26.05.2011 Василь Мороз 2093 1
Коментарі (1)

air max classic 2014.04.08, 05:55
Check Out HERE air max classic http://nikeair-maxclassic.com
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1035
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2428
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2063
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2098
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6385 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2393 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

263

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1081

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1121

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1330
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

205
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

543
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2001
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26443
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

499
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10403 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7944
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

487
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

347
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

502
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

573
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1520