агенція новин

Для порятунку цілісності української держави на Сході потрібні три речі: компетентність, рішучість і внутрішнє патріотичне переконання

 

Ситуація на Сході є критичною, але не катастрофічною. Для порятунку цілісності української держави на Сході потрібні лише три речі: компетентність, рішучість і внутрішнє патріотичне переконання. Влада має діяти, як вправний хірург, вирізаючи метастази ракової пухлини сепаратизму, але не шкодячи здоровим органам. Треба вчитись на власних помилках, а також на досвіді таких країн, як Грузія і Молдова. Застосування сили, на мою думку, є виправданим, але тільки проти тих людей, в руках яких є зброя. Ми маємо справу з людьми, багато з яких із дитинства росли в середовищі, де правилами співжиття були "понятія", людьми,  що поважали насамперед силу. Згадаймо, що в Маріуполі серед близько 60 затриманих сепаратистів чверть виявилася людьми з кримінальним минулим. Це треба мати на увазі. Інтелігентні бесіди - не для «суворих донецьких мужчин». Вони силою, і проти них – сила. Але хірургічно точна,  адекватна та виправдана. Тільки так.

Стосовно компромісів з сепаратистами та поступок у вигляді федералізації чи двомовності вважаю, що з тими з них, які не озброєні, треба проводити роз’яснювальну роботу. Більшість людей стали «сепаратистами» через кремлівську інформаційну пропаганду та пропаганду їх агентури на місцях. Потрібно доступно роз’яснювати людям, наприклад, те, що «федеральна Донецька республіка» - потенційний банкрот. Але треба і чітко намалювати «червону лінію» в перемовинах - Україна має залишатись унітарною державою з широкими правами регіонів, але без «права вето» регіонів на закони Верховної Ради, без права на власну зовнішню політику, як про це мріють деякі донецькі «ідеологи» та їх кремлівські найманці. Права регіонів можуть стосуватись податків, культурних особливостей. Але не права на відокремлення. А ось там, де сепаратисти застосували зброю (Донеччина), - жодних перемовин, бо вони стали терористами, а з терористами ніхто не розмовляє.

Мирне населення, навпаки,  треба повідомляти через ЗМІ, що робити в тих чи інших випадках. А ще - не треба придумувати велосипед. Для захисту мирного населення в світі вже давно розроблені ситуативні «дорожні карти»: введення комендантського часу, патрулювання вулиць, організація мобільних рятівних груп та груп швидкого реагування (медики, пожежники, психологи).

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram , читайте нас у Facebook і Twitter , щоб першими дізнаватися про ключові події дня


18.06.2019
Ігор КОСТЮК

Всі разом – гравці, тренерський штаб, керівництво клубу, його персонал сміливо можуть занести рік собі в актив. Найголовніше – ми утвердилися у першій лізі...

152
12.06.2019
Антикорупційна платформа

На ринку ремонту доріг можуть конкурувати підприємства, які мають сучасну техніку, використовують сучасні технології, мають досвід роботи та кваліфікованих працівників.

493 2
11.06.2019
Тетяна КІНДЮХ

Укріпити все. І бажано взимку. На Верховинщині із 36 природоохоронних заходів, гроші на які за останні три роки виділяли з обласного екологічного фонду...

696
05.06.2019
Ростислав Ковтун

Так на Прикарпатті діє унікальний проект - «Родинна реабілітація учасників АТО». Ця авторська психологічна програма розроблена для родин з досвідом війн.

725
05.06.2019
Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА

Професійність, креатив, сміливість й навіть зухвалість, не заспокоєння минулими успіхами та стратегія сталого розвитку — це Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» у Івано-Франківську.

420
30.05.2019

На Франківщині триває реформа сільської медицини. Крім нових амбулаторій, передбачено і нові автомобілі для медиків. В області вже закуплено 25 позашляховиків Renault Duster.

1063

Ця публікація - практикум на тему "що робити".

233

Недавно відмічали, за різною психологією, свято Перемоги і День Пам'яті.

373

Карлос Кастанеда свого часу зауважив важливість того соціального імпульсу, що йде від дрібних (а хтось скаже – “побутових”) тиранів.

564

Сто років тому внаслідок закінчення Першої світової війни почалося небачене раніше переформатування Європи...

512
06.06.2019

Щодня на Землі з'являється все більше доказів присутності прибульців.

665
25.05.2019

Вже другий тиждень мешканці Івано-Франківської області страждають від грозових дощів, граду та підтоплень.

34454
20.05.2019

 Уфолог Скотт Уорінг опублікував на своєму сайті новий матеріал. 

1009
16.06.2019

День Святої Трійці - одне із головних християнських свят. Воно відзначається на 50-й день після Великодня, у 2019 році свято випадає на 16 червня.

300
02.06.2019

Лікар Ендрю Ньюберг, професор університету Томаса Джефферсона в США провів дослідження МРТ і визначив, що молитва і медитація дійсно мають велику силу.

868 1
06.06.2019

До мудреця прийшов воїн і сказав: − Послухай, я вже немолодий, багато часу провів у боях, і знаю, що смерть може наздогнати мене...

578 1
17.06.2019

Депутат Івано-Франківської міської ради Андрій Грималюк одружився.

1513 1
16.06.2019

Сім'я мамонтів скоро в повному складі з'явиться в селі Підгір'ї - двоє менших вже на полі, мама з татом ж ще в процесі.

2022
15.06.2019

Появу Петра Порошенка вітали практично всі присутні на фестивалі, а їх до того часу назбиралось кілька тисяч.

2163 1
15.06.2019

Рекламний щит, котрий розміщений на Вічевому майдані, повідомляв, що Оксана Савчук входить в команду Марцінківа.

2430