"Дивися щоб не втік": мешканці Пасічної, які протестують проти забудови, нарешті зустрілись з Марцінківим (фото+відео)

Мешканці вулиць Хіміків-Тролейбусної, які протестують проти забудови зеленої зони управлінням СБУ, прийшли до міського голови вимагати відміни будівництва.

Нагадаємо, міський голова Івано-Франківська сьогодні вдень мав зустрітися із протестувальниками. Проте, Руслан Марцінків на зустріч не прийшов, а прислав свого заступника Миколу Вітенка. Мешанці з ним говорити не захотіли та перекрили дорогу перед мостом, який веде у Пасічну.

Читайте про це: Франківчани проти СБУ: Мешканці Пасічної прийшли до мера (фото+відео)

Перекриття тривало майже дві години. В місті утворилися кілометрові корки. Врешті міський очільник вирішив призначити нову зустріч. Відбулася вона сьогодні, о 18:00 в міській раді.

"Я проти того, щоб ви перекривали дорогу. Блокуйте мій кабінет, міську раду, але не дорогу, - каже Руслан Марцінків. - Є багато інших способів донести свою позицію, не заважаючи людям. Жителі цілого міста не повинні ставати заручниками ситуацій".

"Рішенням минулої сесії створено робочу групу. Так, вже відбулося два засідання групи під головуванням заступника Олексія Кайди та першого заступника Миколи Вітенка. В рамках робочих зустрічей дали доручення відшукати альтернативну земельну ділянку в іншому місці, щоб запропонувати її для ведення будівництва", - говорить Руслан Марцінків.

Також мерія звернулися офіційним листом до Кабінету Міністрів України щодо скасування рішення про виділення земельної ділянки.

За словами представника Служби безпеки Ярослава Боднарука, земельну ділянку, яку громада мікрорайону відстоює для облаштування скверу, надано в постійне користування СБУ в Івано-Франківській області ще у 2012 році. З того часу управління проводило різноманітні дозвільні процедури, щоб розпочати будівництво.

Він каже, що готовий домовлятися з мешканцями, навіть підписати меморандум, що ані дорога, ані зелена зона не будуть забудовані.

Щодо того, чи може СБУ погодитись на іншу ділянку, то Ярослав Боднарук зазначив, що це питання не в його компетенції.

"Це вирішує Кабмін", - наголошую СБУ-шник.

Представник фірми-підрядника, котра має виконати будівельні роботи на замовллення СБУ Андрій Сендецький каже, що фірма виконує всі домовленості - будівельні роботи не проводять, а лише підготовчі.

"У нас є дозвіл на підготовчі роботи. Також ми маємо і чіткі терміни будівництва, за порушення яких є штрафні санкції, - каже представник забудівника. - Я вам заявляю, що дорогу чіпати ми не будемо. Також зробимо зелену зону".

Після майже двогодинної розмови міський голова пообіцяв приїхати на об'єкт вже ції п'ятниці. Також міський очільник висловив пропозицію, щодо створення робочої групи з представників мешканців, влади, СБУ та забудівника для вирішення даного питання.

Також на зустрічі домовились:

- до кінця тижня на ділянці забудовник не проводитиме жодних робіт;
- громада припиняє перекриття дороги та письмово звертається із колективною заявою про припинення ведення будівництва;
- відповідні органи активно вивчають документацію щодо дотримання нобхідних ДБНів та відповідності інших норм;
- громада визначає 5 представників для ведення подальших переговорів та оперативного реагування;
- закликали на наступну зустріч перших осіб від СБУ в області та будівельної компанії.

Як проходила зустріч дивіться у відео:


Читайте  також:

Конфліктна забудова на Пасічній: мешканці знову перекривають дорогу (фото)

На Пасічній забудівник всупереч обіцянкам розпочинає будову на конфліктній землі

Франківчани проти СБУ: Мешканці Пасічної прийшли до мера (фото+відео)

Конфліктна забудова на Пасічній: висаджені мешканцями молоді дерева повиривали з корінням (фото+відео)

На захист зеленої зони: мешканці Пасічної хочуть судитись з франківським забудівником (фото)

В Івано-Франківську розгорівся ще один будівельний скандал

Будівельний конфлікт триває: мешканці Пасічної написали петицію до Порошенка (відео) 

Фотогалерея


16.07.2018 1946
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1839
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1840
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5420 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1748
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10230
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26114
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10161 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

139
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

234
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1259
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858