Діти зі Сходу України гостюють у Тисменицькому районі (фото)

 

 

Троє дітей із Луганської області вже кілька днів гостюють у сім'ї соціального робітника територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в районі із с. Липівка Марії та її чоловіка Маріана Пилип’яків.

 

Із 29 січня у липівській сім'ї, яка виховує тринадцятирічного сина Віталія, дітей побільшало. Щиро та по-домашньому тут прийняли трьох хлопців, які приїхали із зони проведення АТО, інформують у Тисменицькій РДА, пише Фіртка.

 

Тринадцятирічний Іван Герасименюк, чотирнадцятирічний Володя Міненко та п’ятнадцятирічний Олексій Бервенько прибули на Прикарпаття із луганського міста Лисичанськ. До поїздки у мирний регіон хлопці не були знайомі між собою, навчалися у різних школах та ліцеї, але за останні дні стали друзями. Вони добре розмовляють українською, привітні та охоче спілкуються із новими знайомими. Розповідають про свої родини, школу, ситуацію у прифронтовому регіоні.

 

Підлітки вже адаптувалися. За ці дні познайомилися із своїми ровесниками із Липівки, побували на екскурсії в Івано-Франківську, дізналися багато цікавого про те, як живуть в західній частині України. Щовечора вони ходять до місцевої церкви Вознесіння Христового на заняття, яке проводить парох храму Василь Фіголь. Тут школярі не тільки отримують релігійне виховання, але й займаються творчістю та спортом, обговорюють цікаві для молодих людей теми.

 

На найближчі кілька днів Марія Пилип’як планує для хлопців похід на виставу до драматичного театру імені І.Франка, перегляд кінофільму в кінотеатрі «Космос», а також поїздку до Коломиї. «Івано-Франківськ ці діти назвали кольоровим, мальовничим, барвистим, на відміну від рідного міста, яке у них асоціюється із сірими та темними кольорами. Тож переконана, що Коломия теж не залишить їх байдужими, вразить архітектурою та гуцульським колоритом», - каже вона. 

 

«Спочатку ми переживали, як воно все буде, але потрохи звикаємо, - пригадує господиня. – Діти одразу ж знайшли спільну мову із нашим сином. Їм тут у нас все цікаво, адже вони вперше в селі. Вивчають, як ми ведемо господарство, про все розпитують, фотографуються. Хлопці щоденно спілкуються із батьками, я теж розповідаю, як вони тут, запитую про ситуацію у їхньому регіоні. Батьки переконані, що їх сини у безпеці. Більше того, коли виникло питання, куди тимчасово вивозити своїх дітей – в Україну чи в Росію, не вагалися ані дорослі, ані діти: були переконані – їхати тільки в українські населені пункти».

 

На завершення зустрічі Іван Герасименюк взяв до рук гітару і заспівав пісню українською мовою про Україну – щиро і натхненно. Йому підспівували Володя та Олексій.

 

Хлопці зі Сходу мріють поїхати в Карпати на Буковель: багато чули про цей відомий гірськолижний курорт, відтак хочуть побачити його красу на власні очі.

 

Липівську родину запрошують до себе в гості – на Луганщину. Але не зараз, а в безпечний, мирний  час, коли не буде обстрілів. І щиро вірять, що скоро так і буде.

 

DSC_0588

 

DSC_0590

 

DSC_0597

 


03.02.2015 342 0
Коментарі (0)

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1388
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2660
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2187
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2258
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6795 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2536 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

429

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1255

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1361

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1512
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

373
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

237
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

645
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

135
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26604
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

613
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10538 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

143
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

166
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

483
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

627
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

691