Діри у фундаменті та обшарпаний фасад: на Рожнятівщині діти навчаються в холодних переповнених класах (ФОТО/ВІДЕО)

Школа з величезними дірами у фундаменті та обшарпаним фасадом. Туалети надворі, або в іншому корпусі, що через дорогу. В класах пічне опалення та проблема в тому, що тепло з приміщень тікає моментально. Дітям вчитися в таких умовах складно, але діватися нікуди.

Прикарпатське село Небилів. Тут є три корпуси школи, в яких всі приміщення задіяні в шкільному процесі. Вік одного з них вже перевалив за сто років, його ще в 1903 році звели в оселі священник. В 1978 до нього громада добудувала ще один корпус. А через дорогу в 1956 збудували будинок вчителів, з невеликими кімнатами, пишуть Версії.

Сьогодні ж класи в Небилівській школі максимально наповнені, там навчається по 25-30 учнів і народжуваність в селі продовжує зростати. Тож старий будинок вчителів переформатували під навчальні приміщення. Та і цього недостатньо.

В старій хатині цього року замінили дах та утеплили підлогу. Там навчаються два четверті та два десяті класи й групи продовженого дня.

«Ця будова з 1956 року, капітальних ремонтів тут ніколи не робилося. Це все, що ми можемо власними силами зробити – підтримувати її в такому стані», – розповіла Ірина Соломчак, вчителька.

«В приміщенні навчається четвертий клас. Минулого року ми постелили лінолеум, провели батареї, але поки що у нас пічне опалення в класі. Також поміняні двері та вікна. Зусиллями батьків, школи, місцевої влади ми підтримуємо косметичний ремонт в даному приміщенні», – додала педагогиня.

Найскладніше дітям взимку. Опалення на дровах, групки накалюють максимально та тепло втікає вже до третього уроку. Відмовитися від цього корпусу не можуть, дітей просто на просто нема куди подіти.

«Штукатурка зі стін з роками повністю відпадає. Фундамент треба обливати обов’язково тому, що там внизу пусто. Іде холодне повітря, через яке холодна підлога і в класах холодно взимку. Якщо не зробити обливку і не відремонтувати фасад, то штукатурка не утримує тепло. Тому потрібно утеплити. Ми віримо, що цей корпус прослужить ще багато років і ми від нього не відмовимося, він нам потрібен. А подвір’я дозволяє зробити добудову, я думаю, що колись нам на вісім класів зроблять цю добудову. Це не так багато грошей коштує і наші діти будуть себе почувати дуже добре», – розповіла Надія Семкович, директорка Небилівської школи.

В приміщенні є електричні котли та запустити їх не можуть – потрібні кошти на підключення і тепла все одно не буде, поки дірявий фундамент і фасад. Дирекція переконує, що попри те, що корпус старий – його варто латати. Але дуже сподіваються на побудову нового приміщення.

«Якщо б десь на 100 учнів добудувати корпус – ми б повністю помістилися. Хочеться щоб діти мали можливість і харчуватися тут, і звичайно туалети облаштувати. Не так багато грошей треба. Як я подумаю, скільки ми вже вклали в цей старий корпус – то спокійно вже б звели новий. Просто проектно-кошторисна документація дороговартісна. Папір коштує дорожче, ніж сама робота», – додала директорка.

В районі про проблему Небилівської школи знають. Обіцяють підключити котельню до електромережі, провести воду й облаштувати теплі туалети, щоб діти не бігали через дорогу в інший корпус вже цього року. Решта – з часом.

«Я думаю, із початком весни ми утеплення фасаду проведемо. Бо зараз закінчення року і проводити зовнішні роботи занадто пізно. У першочергові завдання цей об’єкт буде включено і реалізовано. Там стоїть питання з коштами обласного бюджету. Ми підведемо воду і облаштуємо внутрішні туалети в старому корпусі, щоб діти не бігали через дорогу. Зведення нового корпусу я не виключаю. Зараз відбувається утворення громад, думаю, що це питання вирішиться так само. Добудова корпусу потрібна, бо село розвивається», – відзначив Роман Стоцький, начальник управління освіти, молоді і спорту Рожнятівської РДА.

Чиновники обіцяють наступного року включити проєкт будівництва нового корпусу школи. Кажуть, на це потрібно близько 50 мільйонів гривень. А поки в районі крім Небилівської школи є ще 33 навчальні заклади, яким теж потрібні немалі кошти.

Фотогалерея


08.10.2019 2995
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1236
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2543
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2121
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2175
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6566 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2459 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

351

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1154

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1294

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1415
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

288
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

591
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2072
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26521
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

559
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10472 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

8019
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

545
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

411
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

552
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

628
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1590