Директора Департаменту охорони здоров'я ІФ ОДА підозрюють у нищенні лісу (фото)

Проблема незаконної рубки лісів на Прикарпатті залишається незмінно однією з найбільш актуальних. Рубки завдають значної шкоди природі, державі та місцевим мешканцям. Втім не зважаючи на наслідки, ними не гребують й місцеві чиновники.

У квітні 2019 року на території Державного підприємства «Івано-Франківський ЛГ», що розташоване в північно-східній частині Івано-Франківської області на території трьох адміністративних районів Тисменицького, Тлумацького, Надвірнянського та Івано-Франківська  зафіксували рубку дерев.

Як стало відомо Фіртці з власних джерел, тут було знищено пів сотні дубів, діаметром від 20 до 60 см.

Дана ділянка межує з кооперативом «Садівницьке товариство «Пролісок», яке розташоване в урочищі Дем’янів Лаз.

На території цього кооперативу розміщена приватна ділянка Миколи Селезінки, де також здійснили незаконну порубку 9 грабів, діаметром від 10 до 15 см, які росли там 26 років. Крім цього, на приватній землі викорчували два кущі ліщини діаметром від 30 до 40 см.

На думку членів кооперативу до обох вирубок причетний Микола Стовбан, який є директором Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Згідно з декларацією Миколи Стовбана йому належить земельна ділянка загальної площею 1200 м2.

У розмові з батьком Миколи Стовбана Микола Селезінка отримав відповідь, що дерева заважали проїзду машин для будівництва дачі його сина. Мовляв, на порубку він отримав згоду голови правління обслуговуючого кооперативу В. Сингаєвського. Проте Сингаєвський зазначив, що дозволяв підрізати тільки гілля, яке звисало на дорогу.

З цього приводу члени кооперативу звернулись до Державної екологічної інспекції Карпатського округу, Начальника поліції та міського голови Івано-Франківська, з проханням провести перевірку щодо незаконної порубки дерев та кущів.

У виконавчому комітеті Івано-Франківської міськради на звернення Миколи Селезінки роз’яснили, що сектор нагляду муніципальної інспекції з благоустрою, як структурний підрозділ Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою уповноважені складати протоколи про адмінправопорушення за ст. 152 КУпАП (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою території населених пунктів).

За чинним законодавством незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників згідно ст. 65 КУпАП кваліфікується, як адміністративне правопорушення. За це передбачений штраф від 15 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від 75 до 150 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Крім того, незаконна порубка дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, яка заподіяла істотну шкоду, вважається кримінальним правопорушенням згідно ст. 246 ККУ.

За це передбачається штраф від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років чи позбавленням волі на той самий строк.

Через знищені дерева та кущі на приватній ділянці франківця у виконавчому комітеті Івано-Франківської міської ради порадили звертатись до суду.

«Щодо порубки дерев на приватній ділянці повідомляємо, відповідно до ст. 154 Земельного кодексу України органи виконавчої влад та місцевого самоврядування без рішення суду не мають права втручатись у здійснення власником повноважень щодо володіння, користування і розпорядження належною йому земельною ділянкою або встановлювати непередбачені законодавчими актами додаткові обов’язки чи обмеження.», - йдеться у відповіді виконкому на звернення.

Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області звернення містян, членів садового товариства «Пролісок» Д. Довзія, Ю.Тачинського, А.Маркова з приводу неправомірних дій Миколи Стовбана, що полягає у незаконній порубці дерев, розташованих на території садового товариства відправило в Івано-Франківське управління захисту економіки, для проведення перевірки та прийняття рішення.

Про це Миколі Селезінці повідомили 17 травня цього року в Івано-Франківському відділі поліції.

Після цього у червні цього року Державна екологічна інспекція Карпатського округу провела позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду в урочищі «Дем’янів Лаз» квартал №33, виділ 12 Ямницького лісництва ДП «Івано-Франківське лісове господарство».

Зокрема, на території лісництва виявили незаконну рубку, 69 пнів дерев різних порід, в об’ємі 38,33 м3. Шкоду, завдану лісу, оцінили у 321 155, 66 гривень.

Працівники державної лісової охорони ДП «Івано-Франківське лісове господарство» склали акт огляду місця вчинення правопорушення, який направили до Івано-Франківського відділу поліції ГУНП в області. Поліція має встановити правопорушників, які скоїли незаконну рубку та притягнути їх до відповідальності.

Івано-Франківський відділ поліції ГУНП повідомив про початок досудового розслідування за кримінальним провадженням. Відомості щодо нього внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, згідно з заявою ДП «Івано-Франківського лісового господарства» за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч.1 ст. 246 Кримінального Кодексу України.

Фіртка звернулась за коментарем безпосередньо до Миколи Стовбана.

«На території, де знаходиться моя дача вирубки не проводилось. Питайте тих людей, які це кажуть. Не маю що сказати по цьому питанню. До мене особисто ніхто не звертався. Я не знаю про це, перший раз про це від вас почув. Я до того ніякого відношення не мав, я не знаю ні про що. Щоб вас не було введено в оману», - прокоментував Микола Стовбан.

Згідно закону у сфері охорони довкілля вживати заходи щодо своєчасного виявлення та ефективного розслідування кримінальних правопорушень у лісовій сфері, встановлення винних осіб, притягнення їх до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих державі збитків повинна прокуратура.

Зокрема за минулий рік на Прикарпатті було завершено досудове розслідування у 90 кримінальних провадженнях цієї категорії.

З них: 4 – за фактами вчинення злочинів службовими особами лісогосподарських підприємств, 2 – щодо незаконного експорту деревини та 84 – за фактами незаконних рубок лісу.

Такі цифри наводив у звіті про роботу прокурора Івано-Франківської області про результати діяльності органів прокуратури області за 2018 рік. 

З початку 2019 року розпочато 23 кримінальні провадження у сфері охорони лісових ресурсів. До суду скеровано 6 обвинувальних актів (3 – щодо незаконного експорту деревини, 2 – щодо незаконних порубок лісу, 1 – щодо неналежного виконання службових обов’язків стосовно забезпечення охорони лісу).

Таку статистику оприлюднили у пресслужбі прокуратури щодо роботи в цій галузі.

У закінчених кримінальних провадженнях указаної категорії встановлено близько 220 тис. грн збитків, спричинених кримінальними правопорушеннями, із яких 27 тис. грн відшкодовано під час досудового розслідування, питання відшкодування решти суми збитків вирішується в порядку цивільного судочинства.

Впродовж першого півріччя цього року суди розглянули 17 кримінальних проваджень у сфері лісокористування: 3 кримінальні провадження закрито у зв’язку із закінченням строків давності, 14 – у зв’язку з набранням чинності законом, яким скасована кримінальна відповідальність за діяння, вчинене особою.

Станом на 16 липня у провадженні слідчих підрозділів територіальних органів поліції перебувають 32 кримінальні провадження за фактами кримінальних правопорушень, учинених у вказаній сфері, з яких 11 – щодо незаконного експорту деревини, 9 – щодо незаконних порубок лісу, 12 – про вчинення службових злочинів у сфері охорони лісових ресурсів.

Фотогалерея


06.08.2019 9568 2
Коментарі (2)

Кіндрат 2019.08.14, 20:27

Микола Стовбан дійсно нічого не знає.Він не знає як без рішення обласної ради призначили на посаду  директора Коломийського медколеджу,не знає як без  укладення контракту з обласною радою працює головний лікар обласного бюро медико-соціальної експертизи М.Кулаєць,не знає хто спалив машину доктору Олегу Атаманюку,не знає чи брав відкати при закупці медобладнання.А тому треба пану Миколі поміняти прізвище на Незнайко.

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1408
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2974
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1033
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1090
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1107 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3277 4

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1001

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

837

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

378

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1122
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

209
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2400
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1182
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

490
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15109
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7416
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

848
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

412
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

321
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

410
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

695
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1152