Директор ЗОШ №2 про скандал з вчителькою-сепаратисткою: Те, що відбувається в школі – не конфлікт, а інформаційна війна

 

/data/blog/71326/d879485be62776244588f8b26a04e28e.jpg

 

Директор школи №2 в Івано-Франківську Володимир Засідко стверджує, що інцидент з вчителькою-прихильницею сепаратистів не є ані загальношкільним конфліктом, ані переслідуванням за позицію. Це – частина російсько-української інформаційної війни.

 

Після «коридору ганьби», що його вчительці Наталії Боронило влаштували старшокласники школи №2 за прихильність до сепаратистів, Путіна і Сталіна, вчителька пішла на лікарняний, інформує Фіртка з посиланням на Курс.

 

Уроки в класах, де вона викладала географію, веде студентка.

 

«Наталя Боронило – хороший вчитель, спеціаліст. Вона вміє добре доносити знання, зацікавити дітей своїм предметом. Неодноразово готувала переможців міської і обласної олімпіад з географії», - відгукується про педагога директор школи №2 Володимир Засідко.

 

Директор каже, що звинувачує себе в тому, що сталося.

 

«Звинувачую себе в тому, що моє надто лояльне ставлення до вчителя, призвело до інциденту. Я чув про розмови Наталії Григорівни з учнями. Я викладаю історію України і діти підходили до мене, цитували її щодо ставлення до Путіна і Сталіна, до війни на Сході, її позиції стосовно захоплення Росією Криму. І зверталися до мене із запитаннями. Треба було реагувати більш жорстко, - картає себе директор. - Але вона дуже добрий фахівець, і я покладався на її здоровий глузд, вважав, що висловлювання не призведуть до конфлікту».

 

Директор розповідає, що після звернень дітей просив класних керівників поговорити з вчителькою і вжити заходів – бути присутніми на її уроках, залучити батьків, щоби вони висловили свою позицію і в такий спосіб поклали край політичним відступам від теми уроку.

 

«Класні керівники мали розмову з вчителькою. А от батьки, на жаль, не зверталися, - каже Володимир Засідко. - Позиція батьків мені зрозуміла – є питання оцінки. І батьки в нас не хочуть конфліктів. Зате, бачите, діти самі вирішили підняти це питання».

 

Питання піднімали і вчителі школи, щоправда в тісному учительському колективі. Після чого Наталія Боронило перестала бувати в учительській.

 

Заходила туди лише за журналами, розповідають педагоги.

 

«В учительській Наталя Григорівна ніколи на обговорювала політичні питання і не викладала нам свою позицію, - розповідає вчитель історії та правознавства Ярослав Розпопа, який працював із Наталією Боронило близько шести років. - В учительській Наталя Григорівна не висловлювала нам таку точку зору, як дітям на уроці. Ми були здивовані, коли почули від дітей, що Крим не український, і українці взагалі не мають відношення до Криму, Що геніальний Сталін свого часу врятував Крим». Я

 

Ярослав Розпопа каже, що спілкувався з Наталією Григорівною з цього приводу.

 

«Я запитав: чому Сталін повинен бути геніальним на уроках географії в школі? Сталін винищив багато українців і на державному рівні визнаний організатором геноциду нашого народу. На що вона відповіла, що розуміє: Сталін - темний геній. Я спитав, чи сказала вона дітям, що він темний геній? Вона сказала, що ні, й апелювала до Олександра Македонського», - пригадує вчитель історії.

 

«На тему війни ми говорили також. У нас в школі дуже багато дітей, чиї батьки є учасниками війни на Сході. І цим дітям, я думаю, було дуже важко слухати, що їхні батьки воюють невідомо за що, чи що це не війна з російськими військами, а громадянська війна. На запитання з цього приводу вчительа просто не відповідала. Вважаю, що це злочинно говорити так у нашій школі», - категоричний Ярослав Розпопа.

 

Вчителька німецької мови Ольга Гапяк звернула увагу на розголос, який інцидент між дітьми і вчителькою отримав у Фейсбук завдяки постам представниці «Движения «Антивойна» Вікторії Шилової.

 

Відтак вважає цей ексцес в школі – заготовкою, з якої спеціально роздмухують конфліктну ситуацію.

 

«Пост про те, що вчителька проходить коридор ганьби з’явився в інтернеті у Шилової в 9.20, за 45 хвилин до акції. «Коридор» діти влаштували о 10.15. Ми, вчителі, ще самі не знали в 9.20 про те, що буде "коридор ганьби", - каже Ольга Гапяк. На дверях у кабінеті Наталії Боронило 11-класники причепили табличку "Ні сепаратизму!".

 

 

 

Так само з другим постом: в той час, коли Шилова написала, що вчительку звільняють, вона була в школі, спілкувалася з лікарями «швидкої допомоги». Черговий адміністратор дізнавався у медиків, як ситуація, ті сказали, що тиск в нормі, ситуація стабільна».

 

 

 

 

Директор підтримує точку зору Ольги Гапяк.

 

«Не було конфлікту між вчителями, не було конфлікту між дітьми і вчителькою. Діти виявилися настільки свідомими, що не зірвали жодного уроку вчительки. А свою позицію висловили після того, як у неї закінчився урок, - говорить Володимир Засідко. - Це питання спланованої інформаційної війни. Провокація».

 

Володимир Засідко відзначає, що пишається своїми учнями. «Якщо чесно, то я горджуся дітьми – вони виявилися настільки свідомі, - каже він. - Вважаю, що діти мають право висловити свою позицію. З іншого боку, вчитель також має право мати свою позицію. Але свої думки він може викладати колегам в учительській. На уроках він в принципі не має права відходити від навчального матеріалу. З дітьми, вони ж неповнолітні, провадити ідеологічні, політичні розмови вчитель не може».

 

Відомо, що вчителька географії школи №2 Наталія Боронило написала скаргу в міське Управління освіти. Дирекція школи також подала в Управління освіти заяву з проханням створити комісію і об'єктивно розібратися в ситуації, що склалася.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Франківські школярі влаштували вчительці-сепаратистці "коридор ганьби" (відео)


07.03.2015 1845 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

891
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

702
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1819
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3148
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2510
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2495

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

154

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

680

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

647

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1525
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

287
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

624
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

575
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

277
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

344
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26984
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

800
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19633
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

379
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

362
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

687
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1196 1