Дині і кавуни. Вибираємо правильно і їмо без ризику

 

 

Ура! Настав розпал кавунового і динного сезону. Як добре мати можливість хоча б раз на рік поласувати соковитою м'якоттю кавуна і дині. Ну, а заодно і здоров'я поправити. У серпні, коли більшість дрібних ягід вже відходять, на прилавках з'являються їх родичі - великі смугасті ягоди-кавуни і медові дині.



Цінність кавуна відзначили ще в стародавньому Єгипті, його насіння і зображення археологи знаходили в гробницях фараонів. Сам же полосатик родом з Африки, там і сьогодні на околицях пустелі Калахарі можна зустріти його родичів - диких смугастих кавунів.



Завдяки своїм якостям кавун є цінним даром природи. Він складається приблизно на 80-94% з води і сприяє швидкому виведенню шкідливих речовин з організму. Ця смачна смугаста ягода, містить в собі масу корисних властивостей. Його червона м'якоть багата фолієвою кислотою, необхідною для крові та синтезу білків. Кавун містить легкі цукру: фруктозу, глюкозу та сахарозу. Стигла м'якоть має дієтичні властивості, які особливо корисні при недокрів'ї, серцево-судинних захворюваннях, подагрі, а також хворобах печінки і сечового міхура. Серед компонентів кавуна є ще аскорбінова і нікотинова кислота, солі заліза, калію, натрію, фосфору і магнію, а ще клітковина, пектинові речовини і каротин.



Як вибирати кавун?

При покупці кавуна необхідно враховувати деякі моменти. Плоди цієї культури, як, втім, і диня, і коренеплоди, вбирають у себе багато нітратів, так що в цьому питанні слід проявити пильність. У м'якоті кавуна, насиченого нітратами, прожилки набувають жовтого кольору, а також можна побачити жовті ущільнення розміром з копійку або п'ятачок, а то й ще більше.

Стиглий кавун, як правило, великий і при цьому легкий. При виборі кавуна слід уникати дуже маленьких і дуже великих. Сухий хвостик означає стиглість. Світла пляма, на якому лежав кавун, повинна бути жовтою, а ще краще помаранчевим. Якщо постукати по спілому кавуну, він буде пружинити і почується не глухий, а дзвінкий звук. Кірка вдало вибраного кавуна повинна бути твердою і блискучою. Проведіть по шкірці нігтем. Стиглий кавун легко подряпати. Надрізати кавун при купівлі, краще не треба, тому що шкірка його брудна, та й на ножі може роїтися маса мікробів. І кілька порад, як не помилитися при виборі кавунів:

Як вживають кавун?

Крім вживання кавуна в природному вигляді, можна робити з нього мед або засолюють, а при бажанні можна зробити навіть кавунові цукати.



Кавуновий мед готують тільки з повністю дозрілих кавунів з солодкою м'якоттю. Чистий кавун розрізають на частини над тазом, ложкою вибирають з нього м'якоть, подрібнюють, протирають через сито або друшляк, проціджують через два шари марлі й ставлять на вогонь. При закипанні червонувату піну слід зняти, а рідина знову процідити через сито або марлю. Потім його ставлять на повільний вогонь і випаровують, постійно помішуючи, щоб не пригоріла. Коли об'єм соку зменшиться в 5-6 разів, перевіряють готовність капнувши краплю на ніготь - якщо крапля не розтікається, утримує форму, значить, мед готовий. Готовий кавуновий мед розфасовують у скляні банки і закочують кришками, але можна його зберігати і не в герметично закритій тарі.



Для засолу придатні невеликі зрілі плоди з тонкою кіркою і соковитою щільною м'якоттю. Кавуни ретельно миють, наколюють в декількох місцях, після чого щільно укладають в тару і заливають 6-ти процентним розчином куховарської солі і витримують при кімнатній температурі 1-2 дні, а потім переносять тару в прохолодне місце.


19.07.2017 2961 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1925
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1839
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1839
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5419 44
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2132 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1491

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

713

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

771

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

965

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

991
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1746
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3657
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10229
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26114
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10161 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7693
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

874
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

139
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

234
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

363
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1258
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

858