Дев’ять років слави: 9 цікавих фактів про iPhone

 

/data/blog/115504/8b29fba3d5b891d74b8c7cbec10b8a89.jpg

 

У дев’яту річницю надходження iPhone в продаж представляємо вам 9 цікавих фактів про цей революційний пристрій Стіва Джобса, про які ви, можливо, не чули.

 

29 червня 2007 року, в США надійшли в продаж перші смартфони компанії Apple. iPhone не тільки зробив справжню революцію на ринку мобільних технологій, але і повністю змінив світ. Телефон перестав бути просто інструментом для дзвінків і смс. Користувачі отримали персональний комп’ютер в своїх руках, який назавжди змінив їхнє життя. У дев’яту річницю старту продажів iPhone ми зібрали 9 цікавих фактів про цей революційний пристрій.

1. Продано більше 900 млн iPhone.

У світі продано більше 900 млн пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg
У світі продано більше 900 млн пристроїв iPhone. Фото: Bloomberg

Згідно з офіційною статистикою , компанія Apple продала за весь час понад 900 мільйонів iPhone, починаючи з найпершої версії. Незважаючи на істотне падіння продажів в першому кварталі 2016 року (на 43,8% менше, ніж в четвертому кварталі 2015 року), Apple залишається в лідерах світового ринку смартфонів.

2. iPhone – найприбутковіший продукт Apple.

iPhone - найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info
iPhone – найприбутковіший продукт Apple. Фото: ednist.info

Частка iPhone в загальному прибутку компанії становить понад 60%, а це більше 31 млрд доларів. По суті, завдяки успіху iPhone на ринку смартфонів Apple знаходиться в топі найдорожчих брендів світу.

3. На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час.

На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час. Фото: lifehacker.ru
На зображенні всіх пристроїв Apple зазначено одне і той же час. Фото: lifehacker.ru


9:41 – саме цей час стоїть на зображенні всіх пристроїв компанії Apple. Це правило поширюється навіть на друк оголошень і телевізійні рекламні ролики. Вся справа в стандартній презентації довжиною в 40 хвилин. Таким чином, коли пристрій з’являється на слайді, час на ньому і на годиннику аудиторії збігається. До 2010 року вказувалося інший час – 9:42. Як пояснили в компанії, вони знають про те, що не вкладаються точно в 40 хвилин, тому вирішили змінити час на хвилину раніше.

4. Процесори для iPhone виробляє Samsung.

Процесори для iPhone виробляє Samsung. Фото: mail.ru
Процесори для iPhone виробляє Samsung. Фото: mail.ru

Незважаючи на конкуренцію і постійні суперечки, навіть в суді, Samsung і Apple є дуже важливими партнерами. Samsung дійсно виробляє процесори для iPhone. Останнім часом Apple намагається зменшити свою залежність від конкурента. Наприклад, в iPhone 6s використовувалися як чіпи виробництва Samsung, так і TSMC. Остання, згідно інформації, що з’явилася, стане єдиним виробником процесорів для iPhone 7.

5. У iPhone самі лояльні користувачі.

У iPhone самі лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua
У iPhone самі лояльні користувачі. Фото: joinfo.ua

Користувачі смартфонів компанії Apple відрізняються найбільшою лояльністю до бренду в порівнянні з користувачами пристроїв інших виробників. Згідно з дослідженнями, власники iPhone частіше купують наступну версію смартфона.

6. Спочатку Apple не володіла брендом iPhone.

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia
Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Фото: wikipedia

Право на використання товарного знака iPhone спочатку належали компанії Cisco. Однак це не завадило Apple випустити свій перший смартфон під цим же ім’ям в 2007 році. Компанії владнали суперечку дипломатично, домовившись співпрацювати надалі.

7. Apple ніколи не платить за рекламу iPhone в фільмах.

Продукти Apple часто виникають у фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com
Продукти Apple часто виникають у фільмах, але компанія за таку «рекламу» не платить ні цента. Фото: blog.gsmarena.com

Герої дуже багатьох фільмів і серіалів використовують техніку Apple. Дивно, але компанія за це не платить ні цента. При цьому, Apple готова надавати будь-яку кількість iPhone і інших своїх продуктів для зйомок.

8. Apple Pay – перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів.

Apple Pay - перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів. Фото: appleinsider.ru
Apple Pay – перший крок до лідерства Apple на ринку фінансів. Фото: appleinsider.ru

У вересні 2014 року Apple представила свою мобільну платіжну систему Apple Pay. Вона надала користувачам iPhone 6 і 6s можливість оплачувати покупки на касі в магазинах за технологією NFC, попередньо завантаживши свою платіжну карту Visa, MasterCard або American Express в додаток. Підтвердження покупки відбувається за допомогою технології Touch ID (зчитування відбитку пальця). Вже більше сотні банків підтримують систему в США, а також у Великобританії, Канаді, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Франції, Гонконгу і Швейцарії. Щомісяця за допомогою Apple Pay здійснюють покупки 12 млн чоловік. На думку багатьох експертів, Apple Pay дозволить Apple не тільки стати одним з найбільших гравців фінансової галузі, а й скласти гідну конкуренцію банкам.

9. Президенту заборонили користуватися iPhone.

Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com
Президенту заборонили користуватися iPhone. Фото: guardianlv.com

Служба безпеки забороняє американському президентові Бараку Обамі користуватися iPhone через побоювання злому. Зараз президент США користується телефоном марки Blackberry.

 

invaders.com.ua


08.09.2016 1516 0
Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

633
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1829 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

535
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6887 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11358 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

318

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1051

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1097

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1092
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

262
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1065
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

830
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

724
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

649
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2928
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4421
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18423
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

293
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

338
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

648
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

751